| anonim_4396 a întrebat:

Acum câteva zile am inecrcat sa am primul contact sexual laughing ( am 18 ani). Spun am incercat pentru ca nu prea a iesit mare lucru. Oricum, am folosit prezervativ, nu a ejaculat ( Nu am dus pana la sfarsit datorită durerii).

Ideea este ca dupa cateva minute, am observat 2 picături de sânge roșii. Si cam asa 2 zile, doar ca nu sangeram deloc astfel încât să fie vizibil pe lenjerie, ci doar cand mergeam la baie observam pe hârtie.

Este posibil sa ma fi dezvirginat fara penetrare?

Este normal sa te doară burta sau sânii?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DEZVIRGINAREA ta s-a produs in momentul in care s-au atins cele 2 organe genitale, adica in clipa in care vaginul a intrat in contact direct cu penisul chiar si in cazul in care NU se produce penetrarea vaginala. In schimb, procesul sangeraii apare numai in cazul in care se produce DEFLORAREA ''pasaricii'', care consta in lezarea sau ruperea membranei HIMEN, care acopera/inchide partial intrarea in vagin, la fel ca si cortina care acopera scena. In concluzie in cazul tau se pare ca HIMENUL a fost doar partial lezat si din acest motiv sangerarea aparuta este nesemnificativa. Daca incercarile de dezvirginare au fost repetate si au avut si o durata ca timp, mai mare, in acel caz in mod logic si rational de regula apare un disconfort evident dar si durere in toata zona adiacenta ''pasaricii' din cauza febrei musculare instalate in muschii vaginului, au uterului cat si cei ai bazinului. Multa sanatate!