| Silyca a întrebat:

Acum cateva zile am vazut o fata in parc si imi place mult de ea.Ea sta in alta localitate de 6 km de mine si de atunci am mers in fiecare zi in parc doar sa o vad spunandu-i prietenului meu ce mergem doar intr-o plimbare.Cand i-am spus prietenului adevarul a inceput sa ma tachineze...Dar problema este ca imi place foarte mult de fata asta si nu stiu doar cum o cheama, am incercat sa-i caut facebook-ul dar nu l-am gasit.As vrea sa intru in vorba cu ea si sa ne imprietenim dar poate este din alt oras si a venit doar in vizita la bunici sau poate are iubit.Cum as putea intra in vorba cu ea sunt cam rusinos si ce sa-i spun si despre ce sa vorbim? Va rog frumos daca aveti timp sa cititi sa-mi raspundeti.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, cand mai mergeti in parc, luati o minge cu voi si incepeti sa va jucati si cand e ea prin preajma "scapa " mingea catre ea, iar apoi te duci tu sa o iei si iti ceri scuze si faceti cunostinta. Macar sa o cunosti, si celelalte lucruri o sa le aflii tu pe parcurs. Poti sa ii ceri id-ul, dar iti dau un sfat : sa nu ii ceri nr de telefon din prima ca nu o sa ii placa. Bafta!

| shmata a răspuns:

Doar daca i-ai spune ca ai mers in fiecare zi cate 6 km sa o vezi, sa iti faca ziua mai buna, ar sta de vorba cu tine. Crede-ma! Restul, vine de la sine. E istorie, cum s-ar zice.