| andrada a întrebat:

Buna!
Acum cateva zile un coleg pe care eu il plac (cred ca si-a dat seama ca sunt indragostita de el) a intrat pe mine pe chat pe facebook si m-a intrebat ce melodii imi plac, mi-a trimis diferite linkuri si m-a intrebat care e mai faina etc. Se arata interesat sa vorbeasca cu mine. Si mai tarziu a spus ca trebuie sa plece si a zis "Pa love struck ". Cand am vazut emoticonul ala am crezut ca lesin laughing de atunci n-am mai vorbit cu el. Ieri la scoala l-am salutat si el era cu un prieten de-al lui si cand a vazut ca l-am salutat mi s-a parut ca el a schmbat niste priviri cu prietenul lui si apoi m-a salutat si el. Nu mi-a zambit dar nici nu a zis asa plictisit. Chiar imi place de el dar el e genu` de baiat care face 1 data pe an un gest din care reiese ca ma place si apoi iar nu ma mai baga in seama nu stiu cat timp mai demult am mers cu el la magazinul scolii si el m-a lasat sa intru prima si a zis ca-mi imprumuta bani daca vreau. Si anul trecut eu jucam Metin (pentru ca stiam ca-i place si lui) si el a zis sa ne intalnim nu stiu unde in joc ca sa`mi arate nu stiu ce iar o colega a zis "ooo va da-ti intalniri in joc >: " si el nu a zis nimic, a zambit si s-a uitat in jos. Dar mai are momente cand ma face pitipoanca Azi l-am pus ca frate pe facebook (am vazut ca el mai are inca 2 fete pe facebook puse ca surori si m-am gandit sa-l pun si eu) si am vazut ca era online dar nu mi-a dat accept

Ce sfaturi imi dati? M-am gandit ca acum cateva zile sa-l las in pace ca sa nu creada ca sunt disperata dupa el Funda :*

Răspuns Câştigător
| Chauderitza a răspuns:

Buna andrada.
Exact cum ai spus si tu,il lasi,sa nu pari disperata.
Cred ca si el te place pe tine.
Mai bine il lasi tu pe el sa te salute,sa vorbeasca cu tine, sa se bage in seama, etc.
:*. Eu atat am putut sa iti ofer.
Paa andrada. Multa bafta si note bune. :*

2 răspunsuri:
| IntrebariFuckingCiudate a răspuns:

Pai daca-ti place asa de mult de el, in primul rand, nu-l pui frate pe facebook, asta deja-i "Familyzone" ca sa ma exprim de pe 9gag laughing
In al doilea rand, vorbeste si tu mai mult cu el, pe mess, la scoala si vezi cum e situatia.

| Tavii a răspuns:

Cel mai bine e sa va vedeti undeva...sa iesiti sau sa va plimbati sa discutati (nu numai pe facebook) si incearca sa aflii cat mai multe lucruri despre el (nici intrebari prea ciudate sau obsesive) ceva normal, relaxat si poate ca va iesi bine succes