| MValentin a întrebat:

Acum ceva timp (3-4 ani in urma) ne-o batut o femeie la usa. Și a spus ca a scapat de la un barbat de la km depărtare ce o sechestra etc (final ce o rezultat ca am ajutat-o chemând politia ca nu avea telefon).
Intrebarea mea este, ne-o spus ca acel om i-o pus un fel de bucata de metal in bratul drept pentru a nu ramane gravidă si ma întreb. Ce legătură ar putea avea acel fier cu fertilitatea ei?

Răspuns Câştigător
| AnonimaDarkness a răspuns:

Acea bucată de metal există, se numește implant contraceptiv https://drcarauleanu.ro/contraceptie/implantul-contraceptiv/

| MValentin explică (pentru AnonimaDarkness):

In sfârșit am gasit raspunsul

13 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Poate o putea monitoriza mai ales ca era sechestrata, o vedea unde este localizare prin satelit.

| MValentin explică (pentru aditimus):

Nu prea cred asta, chiar mi-o aratat semnul si se cunoștea materialul dur de sub pielea ei de pe brat, si chiar am mai auzit ca tiganii fac asta. Cu acel metal si de la acea faza si de la ce am auzit chiar mi-am pus întrebări

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Totul foarte dubios.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu are cum, chestia cu metalul... aiurea.
Si luati-va un caine.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Inventa. Probabil era paranoică.

| Freya1 a răspuns:

Ori era o persoană cu probleme psihice, ori ala era atat de dement incat făcea experimente pe oameni.
A venit politia? Ai mai auzit ceva de ea?

| MValentin explică (pentru Freya1):

Problema trista a fost ca ea ne-o spus ca are nevoie de telefon sa sune la politie. I-am dat telefonul (nu o parut ca are intentie rea deoarece avea undeva la 16 17 ani si chiar era traumatizata). O revenit cu telefonul si o zis ca pleacă ca ii e teama sa stea.
Era zapada afara si o zis ca o venit printr-o padure ce e aproape de noi cu picioarele desculte si era in tricou si pantalon de pijama. I-am dat haine apoi i-am imprumutat telefonul ca o sunat la politie sau nu e treaba ei, si dupa o plecat. Nu am intrebat o daca m-o mintit cu politia chiar nu avea rostul sa ii cer explicații si de atunci nu am mai auzit nimic de ea.

| Freya1 a răspuns (pentru MValentin):

Iti dai seama ca tu poate ai cunoscut victima unui psihopat ce poate captura femei daca nu era nebună tipa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Femeie sau una de 16-17ani? Desculta pe zapada prin padure... Ceva ceva nu se leaga aici

| Andreeush a răspuns:

Mai mult ca sigur te-a mințit.

| Sofer a răspuns:

Scena desprinsa ca în filme. Foarte bine ca ai ajutat-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una, probabil a mințit cu ceva.
Mi se pare dubioasa femeia. Ce voia sa zică de fapt cred eu e că "n-am venit aici să fac sex sau alte chestii, numai sa va folosesc telefonul sau alte chestii".
Daca venea un tip, probabil multi ii trânteau ușa în fața. laughing