| Apokales a întrebat:

Sa spunem ca un barbat care nu stie sa dea cu pumnul, nu s-a batut in viata lui cu cineva, este pus sa lupte cu o femeie luptatoare in MMA. Si sa spunem ca reuseste sa o bata, desi statistic nu avea sanse. Dar a avut noroc, i-a prins o bucata buna si a facut-o K.O.
Dar ramane o intrebare, el chiar a castigat? Poate iesi un barbat invingator din asa ceva?

25 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

0 sanse sa faci K.O o luptatoate, se antreneaza cu probabil campioni in acel sport, au si ele ani de ore de antrenamente, stiu sa se fereasca, sa blocheze loviturile date de un neica nimeni cu 0 experienta in lupte. Nici macar ipotetic nu poate s-o bata, nici daca da avioane sau ghiolbanesti din fundul gradinii, tehnica bate forta mereu, tehnica e cea mai importanta, unde, cum si cand sa lovesti, iti da o bucata cu jumate de forta si apoi mananci supa cu paiul cateva luni + niste implanturi de pus ca-ti da dintii jos.

| Apokales explică (pentru Drimmero):

Dar ipotetic a reusitwinking. Acum raspunde. A castigat sau nu a castigat lupta? De ce?

| Drimmero a răspuns (pentru Apokales):

Pune-i in ring sa se bata, sa-mi zici cate runde rezista unul cu 0 experienta in lupte vs o campioana mondiala la MMA, daca rezista 2 runde e bun, lupta sa fie pe bune. Sportivii vor fi superiori ''smardoilor de la tara''.

Nu va castiga lupta, cum ziceam, tehnica e superioara fortei, in tehica folosesti creierul + antrenamentele acumulate, pe cand celalalt are doar probabil forta (daca o are) si cam atat, dezavantaje din start, unul cu minte nu s-ar da la leu.

| Apokales explică (pentru Drimmero):

Esti lipsit de imaginatie. Sa zicem ca nu se bat. Sa zicem ca sar in lungime, amandoi antrenati la maxim, bine-mersi. Barbatul castiga, femeia pierde. Barbatul ala se poate numi castigator? Are de ce se mandri?

| Drimmero a răspuns (pentru Apokales):

Pai tu te refereai strict la bataie, daca se bat in alte competitii, normal ca va castiga si barbatul destule, mai ales daca sunt la fel de antrenati. Se poate numi castigator, mai ales daca a intalnit un adversar puternic si valoros, chit ca vorbim de femei, intotdeauna cand castigi impotriva unui adversar bun e motiv de mandrie indiferent de domeniu.

| Apokales explică (pentru Drimmero):

Am zis antrenanti la maxim, nu la fel. Difera maximele la un barbat si la o femeie. Deci cum facem?

| Drimmero a răspuns (pentru Apokales):

Daca sunt competitii pe forta, barbatul iese invingator, aici no comment.

| Apokales explică (pentru Drimmero):

Si se poate considera un invingator, se poate mandri cu asta?

| Drimmero a răspuns (pentru Apokales):

Mai ales daca are 80 de kg si lupta impotriva uneia de 120 culturista, eu zic ca da ))).

| Drimmero a răspuns:

Mai ales daca nu stie sa dea cu pumnul, poate nici nu stie sa tina pumnul si il rupe lovind adversara ))) practic se bate singur. Oricand ai vrea sa-ti aperi ''rasa'' barbateasca, vad sanse 0 in continuare.

| Mosotti a răspuns:

Nu prea se considera ca a iesit invingator, ca in general adversarii trebuie sa fie cam de acelasi sex si greutate stiam eu.

| Catrice a răspuns:

Stai sa ghicesc:te temi ca vine muierea si te ia.la.bătaie ca zice ca ai trișat?

| Apokales explică (pentru Catrice):

Sa ghicesc. Parca nu mai vorbeai cu mine niciodata? happy

| Catrice a răspuns (pentru Apokales):

Pai poate vreau sa aflu dacă ți-ai schimbat părerea, poate ma fac muierea din întrebare și na răzbunhee hee

| Apokales explică (pentru Catrice):

Nu, este o intrebare serioasa. Poti iesii invingator ca barbat intr-o competitie cu o femeie?

| Catrice a răspuns (pentru Apokales):

Dacă muierea da prima la oo, atunci nu.
Rușine, huoo te gândești sa, dai într-o femeie, o ființă firava și delicata, plăpânda precum un ghiocel abia răsărit într-o dimineață. răcoroasă de primăvară?

| Apokales explică (pentru Catrice):

Vorbeam ipotetic, daca s-ar intampla asa ceva. Deci nu ma gandesc sa dau.

| SilentRain a răspuns:

Avand in vedere ca femeia este mai putin inzestrata cu forta in comparatie cu un barbat, nu consider lupta dreapta, deci ar fi penibil sa te lauzi cu asta

| Apokales explică (pentru SilentRain):

In situatia data, femeia are forta si tehnica mai mare, mai buna, barbatul o face praf si... se poate numi el un castigator in adevaratul sens?

| SilentRain a răspuns (pentru Apokales):

Din punctul meu de vedere nu
Nu cred ca ar castigat lupta daca in loc de o femeie, ar fi fost un barbat cu experienta MMA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a câștigat deoarece sporturile de contact se practică pe categorii de sex și de greutate, un astfel de meci ar fi ilegal. Cel mult amical.

| UnDiavol a răspuns:

Dar a avut noroc, i-a prins o bucata buna si a facut-o K.O. laughing))
Partea mea favorita am ras la asta

| Apokales explică (pentru UnDiavol):

Tu gasesti ceva de ras la orice as zice. Raspunde la intrebare. Daca bati o femeie intr-o competitie sportiva, ca barbat te poti considera invingator? Te poti mandri cu asta?

| UnDiavol a răspuns (pentru Apokales):

Cum Sam bat eu ochișori prefer sa mor Nu tot restul vieți mele Nu

Iar ăla care a-și bate femeia și se lauda cu așa ceva este femei cu Adevărată un Adevărată bărbat nu-și bate femeia Niciodată cum naiba sate lauzi cu așa ceva sate mândrești cu așa ceva normla nu este este amuzanta nu îmi vine sa cred așa ceva dar sunt din păcate asemenea infecți știu ce zic am văzută cu ochi mei

| UnDiavol a răspuns (pentru UnDiavol):

Poa sa facă orice Nebunie Absolut orice Nu ridic mâna orice ar fi.