| Marian_COry_1997 a întrebat:

Am cunoscut prin februarie anul acesta o fata[26 de ani] maritata cu 2 copii, sotul fiind sofer de tir era mai tot timpul plecat, asa ca am "insistat" dar ea nimic si nimic. Intr-un final prin mai dupa mai multe insistente si momente in care si ea ma cauta pe mine, mi-a spus N chestii, cum ca divorteaza, ca sotul vrea sa ii ia copiii si chestii de genul, ea in acel moment nu lucra, intelegeti voi. A fost o perioada dupa ce mi-a spus toate astea in care ma cauta zilnic si vorbeam mereu, ma intreba ce fac, chestii minore, acum de ceva timp s-a racit mult, ii dadeam mesaje zilnic si de abia mai raspundea. Ea lucreaza in oras la un supermarket, eu recent am fost cu niste prieteni in parc, parcul respectiv se afla la 1 km distanta de supermarket, am facut niste poze si am bagat pe Facebook, seara tarziu i-am dat mesaj si am intrebat-o ce face, iar ea m-a intrebat daca am fost in parc, i-am spus ca da. S-a suparat imediat ca nu am fost la ea si ca as fi putut sa ma duc s-o vad, dar eu nu am realizat ca la ora aia ea ar fi la munca si nici ca voia sa ma duc cand eram cu cineva. M-am trezit apoi blocat peste tot.
Luni am fost pentru prima oara la ea la supermarket si am stat toata ziua doar s-o vad, am facut insa o prostie in sensul ca in momentul in care am intrat in supermarket i-am aratat pumnul in gluma va dati seama, iar ea a luat-o in serios si s-a suparat, fostul sot a mai batut-o, la 3 cand a iesit am incercat sa stau de vorba cu ea, nu am lasat-o sa plece, ea voia sa se retraga, se uitau niste oameni la mine cum n-o lasam sa plece, ii era teama ca o vede cineva cunoscut.I-am dat seara un mesaj de pe un cont al unui prieten pe insta si nu mi-a raspuns, a doua zi am continuat sa-i dau mesaje si mi-a raspuns ca ea nu are ce vorbi cu mine pentru ca am un comportament agresiv, lucru care e total neadevarat, am impresia ca la jumate e un al3 lea barbat, coincidenta sau nu, ii da adoruri, comentarii etc...ce e drept respectivul e intr-o situatie asemanatoare insa e prieten de familie cu neamul ei, poate gresesc ca cred ca e ceva intre ei, dar nu stiu...Am intrebat-o daca pot sa ma duc sa o vad iar si mi-a spus ca ce as avea eu de vorbit cu ea, efectiv nu stiu ce sa mai inteleg s-a suparat pe mine ca nu am fost la ea in seara respectiva, iar cand m-am dus a tot incercat sa ma evite. Sunt constient ca un divort e foarte greu pentru orice femeie mai ales cand la mijloc sunt si 2 copii, care ar putea ramane cu tatal, eu am tot incercat si incerc sa fiu langa ea insa nu ma lasa, s-a schimbat mult efectiv nu stiu ce sa mai fac, as vrea sa renunt s-o las in pace dar tin la ea si nu as vrea sa renunt la ea chiar daca e posibil sa existe un al 3-lea barbat, am intrebat-o daca are vreo legatura cu el si mi-a spus ca nu trebuie sa dea explicatii si ca nu are nicio treaba cu faptul ca m-a blocat si nu vrea sa mai vorbeaasca cu mine, mi-a spus ca ma va cauta ea candva, va rog un sfat, ce ma sfatuiti efectiv nu stiu ce sa mai cred. sad

Răspuns Câştigător
| Valentina8 a răspuns:

Un sfat? Dovedeste i ca nu esti agresiv. Dovedeste i ca esti ceea ce si doreste orice femeie. Dovedeste i ca-i poti oferi protectie, ca langa tine se poate simti mai bine, fii ROMANTIC daca chiar o vrei lasa i flori la usa, trimite i scrisori poti continua asa o luna si se va indragosti. O scrisoare, o ciocolata nu trebuie sa fie scumpa pentru ca gestul conteaza de fiecare data, o floare la inceput, dupa o saptamana lasa i un buchet. Scriei cateodata cate un mesaj de pe un alt cont "Imi lipsesti", "tin la tine", "as vrea sa fiu barbatul langa care sa te simti in siguranta" si sper sa nu te amuze aceste mesaje dar pentru noi fetele. e ceva deosebit caci putin o fac. Si crede-ma, daca exista vreo scanteie intre voi, in timp focul se va aprinde insa tu trebuie sa i dovedesti sentimentele tale prin fapte si nu trebuie sa te intereseze timpul pe care il petreci in a o cuceri. Eventual dupa 2saptamani ce esti romantic invit o seara cand e libera cu copii ei cu tot intr-un parc. Copiii se distreaza voi doi petreci timp impreuna. Prin acele cadouri (mici atentii adica) cateodata o data de doua ori lasa ceva si pentru copii, o papusa sau masinuta, daca te atingi de copii ii atingi sufletul. Asculta ma daca chiar tii la ea si doresti sa o cuceresti va functiona

| Marian_COry_1997 explică (pentru Valentina8):

Efectiv vreau lucrul asta, mi se pare diferita de celelalte, sau poate asa o vad eu in momentul de fata, nu stiu... orice fac ma gandesc la ea, dar ce sanse sa am eu la 24 de ani in fata ei cand exista acel baiat, prieten de familie sau chiar un grad de rudenie mai indepartat, care trece prin aceeasi situatie, cu un copil asemanator la varsta cu al ei, sincer nu cred ca as avea vreo sansa, m-am gandi si eu la treaba asta cu florile si cu ciocolata insa mi-e teama sa ma refuze sad cat despre copii e mai greu sa iasa in parc cu ei, inca nu a divortat de respectivul sot, iar copii nici nu ma cunosc, in schimb pe celalalt da, sad iar sanse 0

| Valentina8 a răspuns (pentru Marian_COry_1997):

Uite, daca pornesti cu gandul ca te va refuza fii sigur ca asa se va intampla! Insa daca esti pozitiv la urma urmei vei fii bine caci vei stii ca tu ai incercat din rasputeri si dava te refuza vei intelege ca ea de fapt nu te merita. Insa incercarea moarte n-are, incearca! Ai ceva de pierdut? Sa nu-mi spui timpul ca ma dezamagesti! Nu ai nimic de pierdut! Incearca, mai bine incerci decat sa ramai pe viitor cu ganduri precum "Ba daca as fi incercat"; "daca as fi facut asa, poate ar fi mers" etc. Incearca!

| Marian_COry_1997 explică (pentru Valentina8):

Valentina, ti ar face placere sa ma ajuti in privat cu mai multe sfaturi, as avea mai multe de spus, bineinteles daca vrei, mersi :*

| Valentina8 a răspuns (pentru Marian_COry_1997):

Desigur

| Valentina8 a răspuns (pentru Marian_COry_1997):

Accepta cererea lasa mi mesaj cu numarul tau si vorbim pe wappwinking

| Marian_COry_1997 explică (pentru Valentina8):

Nu ti pot lasa mesaj in privat sad

| Valentina8 a răspuns (pentru Marian_COry_1997):

Valentina Isfan este contul meu de Facebook. Scriemi daca vrei

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ai de grija, nevestele tiristiilor le place aventura cand e plecat sotul sa faca malai. dar ele habar nu au ca sotul isi face de cap cu gagici faine

| Violleta2022 a răspuns:

Cauta-ti o fata de varsta ta, singura, fara copii, fara complicatii, daca vrei sa fii fericit si sa iti faci un viitor.

| Sofer a răspuns:

Dacă nu dorește sa vorbească și sa iasă sau sa fie cu tine. Dai pace, poate te va cauta ea într-o buna zi.

| Emma30555 a răspuns:

Sfatul meu este sa te retragi, cu cat insiști mai mult cu atât te va respinge, dacă vrea sa fie liniștită e alegerea ei. Poate ca ai dezamăgit o și trebuie sa ai răbdare, da i o pauza las o sa și dea seama ce vrea, forțând situația nu vei obține decât opusul