| Geanina12s a întrebat:

Buna! Acum ceva timp am cunoscut un tip pe o aplicatie de dating.Am tot vorbit,ne-am atasat unul de altul, ne simteam de parca ne cunosteam de foarte mult timp.Am iesit la o intalnire si de atunci totul s-a schimbat brusc, am incetat sa mai vorbim si am ajuns sa ne comportam ca 2 straini.El mi-a zis ca nu mi-a mai scris ca sa vada daca ii scriu eu prima.Problema e ca eu m-am indragostit de el si desi nu mai vorbim nu pot sa nu ma gandesc la el.Am incercat sa imi fac o alta relatie insa nu ma mai pot atasa de niciun baiat.As vrea sa ii scriu si sa vorbim insa mi-e frica de reactia lui. Ce as putea face?

10 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Sa nu-i mai scrii, nu are rost.

| sweetys a răspuns:

Ia legatura cu el si incearca sa porti o discutie serioasa, sa aflii care e scopul lui si ceea ce vrea/doreste.
Daca e ceea ce a zis sau doar o scuza ca sa te respinga. Chiar daca doare adevarul, este mai bine sa il stii decat sa ramai cu sufletul neimpacat si cu gandul la el.

| Violleta2022 a răspuns:

Atasatul se poate intampla acnd traiti impreuna, unul langa celalata, nu online!
Evident te-a vazut la intalnire si ecva din comportamnetul lui nu i-a placut, de aceea s-a schimbat brusc.
Se mai intampla si asta, cand unul realizeaza ca nu este compatbil cu celalalt si renunta la relatie.

Din pacate nu poti face nimic in situatia asta, fiind clar ca baiatul nu te place si nu te vrea, asadar recomand sa intelegi situatia si sa-ti cauti altul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai întâlnit iubirea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Scrie-i si rezolva problema. Ori te respinge, te enervezi si iti trece, ori se bucura ca iti calci pe orgoliu, vorbiti din nou si... Poate a doua intalnire va fi mai ok.
Oamenii normali vorbesc mai mult dupa prima intalnire, daca e reusita. Daca la voi nu se intampla, probabil unuia dintre voi (lui) nu ii place celalalt (tu).
Baga-l in seama, vezi daca mai are chef de tine. Dar fa tu primele initieri. V-ati cunoscut pe aplicatie de dating, e o prostie sa faceti pe dezinteresatii acum. Doar nu voiati sa comandati shaorma de pe Tinder, e clar ca vreti una/doua/paispe relatii.

| Crackman a răspuns:

Lol uite un exemplu clasic de mentalitate de frica a fetei.
La vaieti riscul asta este constant, oricum e simplu incearca sa te bagi in vorba cu el si observa daca se implica si el.
Daca da este ok daca nu este un semn clar ca nu este interesant ( nu trebuie sa fii trista sau ceva ) mergi mai departe ( o sa zici ca este greu si bal bla dar adevarul este ca viata este extrem de scurta )

| paul123paul123 a răspuns:

Scrie-i ce ai scris aici in mesaj si poate o sa afli adevaraul. In dragoste trebuie sa ai curaj. Nu o sa pierzi nimic, daca nu iese dupa 3 zile trece. Insa in general eu daca nu mai vb dupa intalnire ar fi ca nu mi-a placut. Spune-i adevarul.

| SunsetTrance a răspuns:

Probabil a vrut si el sa inscrie, dar s-a lasat dus de val si acum incearca sa te scoata din viata lui

| Geanina12s explică:

Nu,chiar nu era diferența nici de înălțime nici de altceva. Ba chiar mai mult s-au comportat cu mine la întâlnire că și cum am fi fost un cuplu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Geanina12s):

Atunci scrie-i exact ce ai scris în întrebare.