| DeliaMaria34 a întrebat:

Buna.Am o poveste mai ciudata. Acum ceva timp am cunoscut un tip cu care am tot vorbit si am ajuns pana la urma sa ne placa unul de altul. Pana aici totul frumos, am iesit la o intalnire si totul a fost foarte bine insa de dupa intalnire totul s-a schimbat.Am ajuns sa ne ignoram unul pe altul si asta sincer ma doare deoarece eu m-am indragostit de tipul asta, el fiind si prima mea iubire.Imi e gandul la el non-stop si orice fac imi aduc aminte de el.De cand nu am mai vorbit am incercat sa mai cunosc alti baieti sa incerc sa imi fac alta relatie in speranta ca voi trece peste insa problema e ca nu ma mai pot atasa de niciun baiat.As vrea sa ii scriu sa vad ce mai face, cum mai e insa mi-e teama de reactia lui.Un sfat chiar m-ar ajuta

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Probabil ca daca tu doar asteptai ca el mereu sa inceapa conversatia sau sa isi manifeste interesul, fara sa faci nimic la randul tau a crezut ca nu il placi suficient si a mers mai departe.
Chiar daca esti fata, trebuie sa arati si tu cat de bine poti ca il placi pe respectivul. Nu pentru ego-ul lui. Chestia e ca atunci cand vezi o fata ca iti scrie, ca propune chestii, ca vrea sa te vezi cu ea, iti da si tie ca baiat curaj sa actionezi mai departe. Asa daca doar stai si astepti, nu e ok. Nu mai sunt vremurile de alta data. Si fetele trebuie sa mai munceasca daca vor ceva.winking

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu spui asa:
"am iesit la o intalnire si totul a fost foarte bine insa de dupa intalnire totul s-a schimbat.Am ajuns sa ne ignoram unul pe altul..."
asta denota ca NU a iesit bine deloc intalnirea respectiva, de aceea te evita, inseamna ca nu i-ai placut, sau ceva l-a pus pe fuga.

Da-i pace, este evident ca nu este interesat de o relatie cu tine!

Daca un baiat te place, te cauta!
Unul care nu te place sau nu te vrea, te evita cu orice pret si nu te mai cauta deloc!

| DeliaMaria34 explică (pentru Violleta2022):

Mi-a spus ca s-a oprit din a-mi mai scrie pentru a vedea dacă ii scriu și eu, prima mă refer nu doar el

| Violleta2022 a răspuns (pentru Violleta2022):

Un baiat indragostit nu asteapta niciodata ca fata sa-i scrie, arde de nerabdarea sa te invite, sa te vada, sa iesiti... ceea ce la asta NU se vede, nu se simte, pare chiar ca nu-l intersezi.
Dupa cat te ignora, nu vad sa fie interesat de tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ți-e teamă să lupți pentru iubirea ta, las-o așa și caută pe altul.

| blackann a răspuns:

Ai mentionat ca e prima ta iubire, deci e clar ca esti micuta. Fa ce simti, daca vrei sa-l intrebi ce mai face, intreaba-l. Daca nu raspunde, asta e. Nu merita sa-ti bati capul. O sa intalnesti mii de oameni. Viata e scurta si trece repede. In curand te trezesti la 35 ani. Asta ar fi sfatul pe care mi l-as da personal daca m-as putea intoarce in timp.