| claudia_3049 a întrebat:

acum o luna am facut avort pentru prima data si de atunci ma doare burta in partea dreapta.am fost la medicul ginecologic si mi-a zis ca n-am nimic cu timpul o sa-mi treaca... cele care au trecu prin asta va durut burta si cat timp? menstruatia la cat timp va venit dupa avort? mie mi-a intarziat 2zile mentionez ca si de obicei imi intarzia 6 7 zile astept raspuns cat mai repede

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Claudia, ai facut foarte rau. e posibil sa-ti treaca, doctorul stie mai bine. dar s-ar putea sa nu mai ramai insarcinata niciodata.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa un avort apar tot felul de complicatii. Probabil ca te vindeci mai greu. Nu e normal sa te doara inca la o luna de la avort, dar nici anormal nu e. Organismul tau a avut enorm de suferit, trebuie sa stii ca nu o sa se mai refaca complet niciodata, dupa un avort, efectele adverse se resimt toata viata. Sa multumesti lui Dumnezeu daca scapi numai cu acea durere, fiindca adesea problemele sunt mult mai grave. Sincer, e normal si presupun ca te asteptai la asta. Totusi, in manevra asta ati fost implicati doi: tu si copilasul tau. Gandeste-te ca pe langa moartea lui, micile tale suferinte trec neobservate.