| iulia85 a întrebat:

Ajutati-ma va rog cu un sfat. Am cunoscut un tip pe un site de socializare, am iesit de cateva ori totul a fost ok.Problema este ca nu prea ma cauta,am intrat sa verific daca mai intra pe acel site si era online ceea ce ma pune pe ganduri. Oare vrea doar sex? L-as intreba ce vrea daca cauta aventura sau o relatie, dar nu stiu cum sa abordez aceasta intrebare sa nu inteleaga gresit.Eu vreau o relatie nu aventura, mi-e frica sa nu fiu iar mintita si dezamagita.

Răspuns Câştigător
| llljk a răspuns:

Pe siteurile de socializare nu vei găsi băieti dispuşi să aiba o relatie serioasă pentru că nu sunt în stare, au o minte infectă. Vei fi minţită si dezamăgită la nesfîrsit dacă nu te opreşti si îţi faci ordine în viaţă.

Site de socializare, întînliri cu persoane de acolo implică un mare risc! violuri, răpiri, crime, etc.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu-l mai cauta. Daca el te placea, te cauta. Daca doresti o relatie, si nu o aventura, nu o mai cauta pe faceboof.

| MeConstantine a răspuns:

Buna Iulia,

Pana nu cunosti pe cineva nu ai de unde sa stii ce ii poate pielea sau ce se va intampla cu adevarat. In momentul in care l-ai cunoiscut puteai vedea ce persoana este si mai exact ce isi doreste de la tine sau de la o persoana.
Totodata cand isi doreste cineva o relatie incepe sa vb de viitor cu aceea persoana sau de planuri impreuna, daca acestea nu exista ( marefer la discutii) inseamna ca persoana aceea are alte interese si nu poate sa vada un viitor in relatia pe care o are.
Partea cu dezamagita - nu ai cum sa fii pentru ca atata timp cat a fost frumos si tu nu regreti nu are de ce sa te afecteze. Sa nu ajungi sa regreti pentru ca in viata daca mentii in minte memoriile frumoase acestea iti dau mai multa putere decat cele negative.
Ai incredere pentru ca daca exista jumatatea ta aceea se va arata si pentru tine.
In rest si eu caut jumatatea - dar pana nu gasesc nu ma las balta happy Succes

| iulia85 explică (pentru MeConstantine):

Buna MeConstantine merci pentru sfat, da vorbea ca o sa facem multe lucruri impreuna ca o sa mergem la mare la munte...chiar mi a zis daca vreau sa merg in vacanta in Tailanda.el merge cu un grup de prieteni in toamna, acum in feb ia biletele.dar nu pot sa merg trebuie sa mi platesc facultatea acumhappyhappy nici eu nu stiu ce sa cred...pff

| Vix999 a răspuns:

Tu inca nu ai invatat ca este irelevant orice iti spune un barbat?
Conteaza ce face!
Parerea mea este ca te vrea de distractie. Daca ar fi vrut ceva mai mult ar fi comunicat si mai mult si diferit cu tine.
Un om normal la cap isi da seama ca nu poti spune dupa cateva conversatii ca "peste un an vom merge impreuna nu'sh unde "
Esti prea naiva. Mult prea naiva.
Intotdeauna sa pleci de la premisa ca te minte, la inceput. Ala care va avea intentii serioase va ramane pe loc si iti va demonstra ca te vrea.
Baiatul asta vrea doar sexwinking

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Pai mai bine ai afla acum decat mai tarziu ca dupa o sa fie mai rau... happy posibil in ziua de astazi numai pentru asta se cauta straight face