| XxBlueRosexX a întrebat:

alaltaieri mi-a venit ciclul iar aseara am facut dragoste cu prietenul meu...e bine sau se poate intampla ceva? Pana acum nu am mai facut-o dupa ce imi venea dar mi-e frica sa nu se intample ceva rau.

6 răspunsuri:
| szergiu a răspuns:

Avantaj - Nu poti ramane insacrinata in timpul menstruatiei,
Dezavantaj - ESTI FOARTE FOARTE predispusa infectiilor.

| Onn3 a răspuns:

Stai calma daca ai facut-o protejat nu are nimic si mai ales ca in timpul menstruatiei sunt sanse foarte reduse aproape de zero sa ramai gravida.

| adelolyta a răspuns:

Pai 1 : nu este igienic 2: nu este satisfacator 3: vei face o infectie jos, trecatoare dar trebuie sa mergi la medic sa-ti dea un tratament. nu e nimic grav.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Se poate "practica", dar nu este recomandat...

| liliacALB a răspuns:

Actul sexual in timul menstruatiei e descurajat din doua motive: Unul moral, care are drept explicatie pragmatica aceea ca femeia e mai indispusa, simte durere, starea sufleteasca e destul de coborata fata de restul lunii, toate acestea rasfrangandu-se asupra actului. Al doilea motiv e cel legat de igiena, uneori indreptatit rolling eyes

| Nifra a răspuns:

Nu se intampla nimic, stai linistitawinking