| Jose21 a întrebat:

Buna all.Am 18 ani si inca nu am avut niciun prieten. E ceva rau? De ce nu am avut:pentru ca eu tot i-am selectat pe cei care voiau sa fie cu mine, dar nu s-a nimerit niciunul care sa aiba un caracter cum vreau eu, iar in ziua de azi majoritatea baietilor sunt niste smecherasi.Cand voi fi cu cineva(pentru ca na va trebui sa accept realitatea si sa nu mai fiu asa de pretentioasa)ar fi bine sa ii zic adevarul atunci cand ma va intreba de fostele relatii? Ce pareri aveti de ce am scris mai sus? O seara frumoasa.

3 răspunsuri:
| LaraDésire a răspuns:

Nu este nimic rau atata timp cat tu ti.ai planuit cum ar trebui sa fie baiatul potrivit pentru tine. Si intr-adevar cu baietii din ziua de azi. Majoritatea din ei vor relatii doar pentru sex si pentru a nu cadea in fata prietenilor lui. Oricum exista si baieti din nefericire foarte putini la numar care au toate calitatile. Nu trebuie sa le spui de fostele relatii de la inceput, incearca sa fii putin misterioasa si sa te bucuri de partenerul pe care il vei avea langa tine

| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

Nu scumpo ii zici ca nu vrei sa discuti pe tema asta ca te deranjeaza. nu stiu. poate esti respingatoare de fire nu te incrunta la ei daca iti fac cu ochiul

| Nanutzu a răspuns:

Rau ai facut ca ai fost prea prietentioasa. De multe ori, dupa ce vorbesti foarte mult cu o persoana, iti faci o parere despre acea persoana, iar atunci decizi, da sau nu. Daca ai ales da, pe parcursul relatiei, cunosti din ce in ce mai bine persoana de langa tine si iti dai seama de multe lucruri, uneori zici "ba. asta e la fel si cu prietenele lui si cu iubita lui, nu are rost" sau. "bine am facut ca i-am acordat acestuia o sansa, este total diferit decat atunci cand l-am cunoscut, zici ca este alt om!". Asa trebuie sa gandesti tot timpul intr-o relatie, nu sa spui la oricare baiat care crezi tu ca nu este potrivit pentru tine, "nu". Spune da, da-le o sansa, (la cei care sunt cat de cat ok) iar atunci vei vedea, incearca si nu vei avea nimic de pierdut, garantez. Multa bafta si sper ca ti-am fost de ajutor.