| Ania_9248 a întrebat:

Buna all.Am aproape 18 ani si inca no am avut nici-un iubit iar asta nu pentru ca nu as fi avut (adica eu una nu injur nu fumez draguta si de arata bine cred ca sunt destul de draguta ) ci pentru ca eu sunt cam pretentioasa sa zic asa, adica nu ca m-ar interesa in mod special fizicul., ci caracterul.Si plus ca cum cineva insista prea mult deja nu ma mai interesa.Cu cluburile nu prea sunt, adica cand vad pe unele colege cum se duc in club si incep sa se sarute cu necunoscuti sincer chiar nu mai am cuvinte la adresa lor…. Ok intrebarea mea e :e ceva "grav "ca nu am avut niciun iubit pana la varsta asta? Iar daca il voi gasi pe cel pe care il caut eu, cum as putea sa ii zic eu ca no am avut niciun iubit pana acum. Ce pareri aveti? O seara frumoasa.

16 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu e nimic grav ca nu ai avut un iubit pana acum. Daca cineva a avut mai devreme de 18 ani, tu esti diferita de ele si e foarte ok. Nu-ti face griji pentru asta si sigur baiatul pe care il vei gasi o sa te inteleaga si o sa fie mandru, pentru ca a fost el primul care a reusit sa te cucereasca. Sa nu iti fie jena de acest lucru, fiecare are primul iubit cand vrea si cand simte ca tine la cineva. Ar trebui sa fi mandra de acest aspect!

| Sperman a răspuns:

Draga mea stai linistita nu e grav nimic in chestia asta. Fiecare are viata lui, si-o face dupa placul inimi.
Nu vad de ce i-ai spune ca este el primul iubit al tau? In plus nu cred ca s-ar supara stiind ca e el primul. Multor baietii le place sa fie ei primi, sa simta ca el a dat startul!
Deci nu iti mai face griji in privinta asta, iar intr-o zi vei gasi dragostea pe care o astepti, fii atenta pe cat e de dulce pe atata poate sa fie de amara. Atentie!
Eu iti doresc numai succese in viata!

| Alex0194 a răspuns:

Pai atunci o sa-i zici in fata si nu va fi nimic daca te iubeste numai ca atunci la 18 ani cand vei avea primul iubit poate apare si primult act in 2 daca intelegi ce zic, oricum stai calma ca nu e moarte, asta e viata, un var si el a inceput asa cu fetele de la facultate si n-are nici o problema e foarte ok, are prietena totu ok

| alone a răspuns:

Cum sa-i spui asea simpplu: nu am mai avut nici un iubit pana acum u esti primul! nu-ti mai fa griji ca mai st si alte fete d 18 ani care nu au mai avut un iubit pana acum nu esti singura, e bine sa fi pretentioasa dar nici prea pretentioasa daca o sa fi mereu asea de pretentioasa o sa ramai singura! iar legat de prietenele tale care se duk in cluburi si etc nu te-ai gandit ca poate vor sa experimenteze? nu mereu o sa ai 18 ani nu lasa timmpu sa treaca p LG u :*

| TotEu1993 a răspuns:

Buna.Nu este nici o problema ca nu ai avut nici un prieten pana acum.Normal la aceasta varsta multi isi fac prima prietena sau primul prieten. Ii spui ca nu ai mai avut nici un prieten pana la aceasta varsta doar daca te intreaba usor.sa nu iti fie rusine sa ii spui asa va stii si el cum sa se comporte cu tine sau cum sa te ia.Baftakiss

Răspuns utilizator avertizat
| inna a răspuns:

Stai linistita e mai bine asa, nu ti-a trecut vremea. E bine ca nu esti o tipa superficiala, care se cupleaza asa cu orice tip numai sa fie cu cineva. O sa-l gasesti la momentul potrivit si pe tipul potrivit.Si eu la fel, pun pret pe caracter, nu pe aspect fizic... e mai greu sa gasesti un om care sa aiba un comportament adecvat, care sa te completeze, dar nu imposibil.Succes!

| AnAiLuI a răspuns:

Si eu pun mult accent pe caracter... insa eu la fel mai am un pic si fac 18 ani dar am stat cu 3 baieti in viata mea si relatii lungi de durata.sigh dar nu`i nimic grav in asta, fiecare isi construieste viata pe bunul lui plac dar ai grija la pretentii sa nu cumva sa nu gasesti baiatul cu pretentiile respective si sa ramai singura sad fiecare are in lume jumatatea stai calma ca poate va veni si la tine love struck in curand sau poate mai trzlove struck fundalove struck

| username_3216 a răspuns:

Depinde cum te comporti, cum vorbesti, cum il respecti, atitudinea ta fata de el nu neaparat numarul fostilor, asta nu o sa fie niciodata un avantaj, din punctul meu de vedere

| bumbam a răspuns:

O sa mori virginarolling on the floor))))) auzi pretentii traieste. ti viata mai bine si dale...de pretentii...si mai invata sa vorbestiwinking

| daniel827 a răspuns:

Buna Ela.
sa stii ca e mult mai bine sa nu fi cu nimeni cu conditia sa nu te gandesti la sex. altfel daca te gandesti se produc hormoni care te imping spre sex chiar daca nu iti place tipul si iti incurci viata de nu te mai descurci. este posibil sa fie bine si ca sistem neutru(om, viata de cuplu, sa ai un prieten) dar trebuie sa nu aveti treaba cu devitalizarile, orgasmul distruge incetul cu incetul corpul fizic dar fara el ne ridicam foarte repede, devenim foarte puternici, ajungem sa fim una cu Dumnezeu. asta cunosc din experienta mea de la 18 ani. nici eu nu mi-am gasit pe nimeni inca dar am incercat aiurea cu o fata si nu este de acord cu aceasta mentalitate si am pierdut timp degeaba. sunt informatii si pe youtube: sex.the.secret.gate.to.eden

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca la 18 ani ar cam trebui sa stii singura raspunsul. ei hai chiar e atit de greu? o sa gasesti persoana potrivita pentru capriciile tale ) don't worry, si el o sa fie foarte fericit ca nimeni nu te-a atins inaintea lui, ca e the first and maybe the last

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer sa fiu, culmea este ca sunt un baiat la 22 de ani, n-am avut nici o prietena sau act in 2 pana acum (am eu altele care sa ma tina departe de a fi disperat dupa astea si sa ma bag in belele, si-ti sugerez sa gasesti si tu la fel, mai ales cu ultima...), si sunt perfect ok cu asta. Iti inteleg insa teama la gandul ca o sa ramai singura pe viata. N-am ce sa zic ca sa te simti mai bine in legatura cu asta, insa as putea sa te intreb asta: decat sa te legi cu lantul de un cretin pe care sa-l urasti in fiecare zi pana mori, nu-i mai bine sa fi singura? Oricum, esti inca tanara, iar pana acum te-as considera chiar prea tanara pentru a avea prieten (sincer sa fiu as zice ca 30 de ani ar trebui sa fie varsta minima pentru a avea drept de vot, de condus, la acool, etc., vazand cat de imaturi pot fi unii).

In legatura cu pretentiile, mi se pare perfect ok (in special partea cu caracterul). Uita de comentariul lui ZuP, dupa mine e un huligan ordinar care o sa regrete cand o sa atinga 30 de ani (daca nu deciziile sale, macar situatia in care e [tot din cauza deciziilor sale]). Ai grija insa la deziluzionarea cu pretentiile tale (genul ca poti fi fericita numai daca el are [atributul] X, ex: o sa fi fericita numai daca are IQ peste 200). Fi obiectiva, rationeaza daca pretentiile tale au sens si sunt de bun simt (pentru tine) si totul o sa fie ok. Oricum, la cat de inteligenta imi par a fi, nu mi-as face probleme.

Sa-i zici viitorului tau prieten ca n-ai avut nici un iubit este in cel mai rau caz o fraza care o sa-l lase neutru. In cel mai bun caz (si cel mai probabil) un avantaj, compliment si o flatare (datorita ego-ului mare a barbatiilor, sa stie ei ca au pus mana pe o comoara pe care nimeni nu o are, de parca ceea ce detin zice ceva bun despre persoana lor). In orice caz, va conta prea putin ca sa faca o diferenta considerabila.

Inchei prin a zice un lucru care nu numai ca-l gandesc, dar observat a fi adevarat din experienta: nu fizicul face un om atragator, ci caracterul. E si fizicul, dar nu tine mult (desi tine cont ca fizicul ar putea zice ceva despre caracter, cel putin la prima vedere). Caracterul e ceea ce face un om frumos sa fie frumos. Sau crezi ca toate femeile ar prefera sa aiba pe Brad Pitt prieten care sa le bata in fiecare noapte cand vine betiv cu toti huliganii acasa si vrea sa se uite toata ziua la meciuri cu prietenii lui ghertzoi? (eventual elimina partea cu bataia daca simti ca n-ar prefera mai mult din frica decat datorita caracterului)

Sincer sa fiu, as zice ca esti o piatra pretioasa foarte rara si ar fi foarte mare pacat sa fi pusa pe un inel de tinichea (eventual vopsit a aur).

Iti doresc tot ce vrei tu de la viata!
Tarcan Alexandru

| trololololol_2497 a răspuns:

Mi-a zis si mie o tipa chestia asta o data, da n-am inteles-o din start. era greu sa vorbeasca limpede cu scula mea in gatu ei

| Ania_9248 explică:

Da stiu ca am greist mult la redactare dar am scris repede si vb si la telefon atunci.Imi cer scuze de greseli, iar @ZuP stai linistit am 10 la lb romana, mersi oricum de asa zisul tau "raspuns"

| Talex a răspuns:

A, inca ceva (acum ca mi-am facut si cont), doar fiindca esti o fata nu inseamna ca nu poti fi prietena cu un baiat fara sa-ti fie iubit. Exista asa ceva ca prieteni platonici, desi trebuie sa recunosc ca nu prea se practica (chiar asa inebuniti suntem de sex si interese proprii, atat de meschini?). Din asta poate evolua si o relatie (e chiar normal si foarte des intalnit). Ca atare, nu te sfii sa ai prieteni platonici.