| Jose21 a întrebat:

Buna all.Am 18 ani impliniti iar pana acum nu am avut niciun prieten.Motivul? pentru ca nu am gasit niciunul care sa imi placa cu adevarat si de care sa ma indragostesc, si i-am tot refuzat pe cei care voiau sa fie cu mine pentru ca nu aveau caracterul pe care eu il caut la un bait, fie aveau insa nu ma atrageau deloc fizic.Nu stiu de ce dar deja parca nimic nu mai are sens, iar baiatul elegant si manierat pe care il caut parca nu o sa il gesesc never in ziua de astazi. E ceva rau ca pana la varsta asta am fost singura? Cum as putea fi pentru a atrage atentia unui tip fara fite dragut, manierat si cu capul pe umeri.Adica eu sunt la locul meu, nu fumez nu vb vulgar, grasa nu sunt, dar parca uneori simt ca dimpotriva cele cu fite, pitipoance si care inseala sunt cautate. Ce pareri aveti de ce am scris? E posibil sa fi gresit in redactare, scuze am scris repede. O zi buna

10 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Sunt lucruri pe care le poţi avea doar dacă stai departe de ele. Făcând greşeala să le cauţi, le pierzi. [Octavian Paler]
Ai asteptat pana acum culoarea semaforului, ca sa te arunci in intersectie pe culoarea gresita? Sunt destui baieti care sunt sigur ca te-ar atrage atat fizic, cat si la caracter, numai ca nu ai avut norocul sa-i intalnesti. Eleganta, sinceritatea, sufletul curat sunt calitati ce se gasesc rar in ziua de azi, dar cel mai important e ca ele inca mai exista.
Rabdare domnisoara, rabdare, rabdare.

Răspuns utilizator avertizat
| Leon a răspuns:

Eu sunt de acord cu hackey, cel care o sa te faca sa te simti in centrul universului o sa te amageasca. pa

| hackey a răspuns:

DACA o sa il intalnesti ce faci daca el nu te vrea?

| MaDaRuLLz a răspuns:

Buna Elisa! Nu o sa gasesti niciodata "baiatul perfect, printul care sa vina pe un cal alb", asa cum il doresti tu. Fiecare pe lume suntem diferiti. Trebuie sa acorzi o sansa si celor mai. sa zicem. "prostuti", pentru ca nu sti cum sunt pe interior. Nu te gandi ca din cauza scolii sau a comportamentului tau elevat sa nu gasesti persoana iubita tie. Si tu mai trebuie sa lasi de la tine, cum am zis, "nimeni nu e perfect".
Parerea mea este sa incerci si ceva nou, sa iesi din gandul ca "i-am refuzat pe cei care voiau sa fie cu mine pentru ca nu aveau caracterul pe care il caut la un baiat, fie avea insa nu ma atrageau deloc fizic."Din punctul meu de vedere, fizicul conteaza 30% pe cand interiorul si inima, inteligenta si caracterul 70%.
Sper ca te-am ajutat sa iei decizia cea buna, si piti girls laughing nu sunt la cautarewinking bafta! fundita? puppy dog eyes

| justme91 a răspuns:

Mda, deja au sarit "hienele" cu id-uri laughing foarte tare.
cat despre subiect. tipu ala exista, trebuie doar sa il cauti mai tare(sunt cam putini cum cauti tu). probleme asemanatoare am si eu legate de fete, dar poate sunt prea pretentios.

| alexandrey a răspuns:

Poate esti lesbiana

| Boocky a răspuns:

Sunt convinsa ca in momentul in care vei inceta sa cauti tipul perfect, el te va gasi primul. O dragoste adevarata apare atunci cand te astepti cel mai putin. nu te complexa, esti ok daca tu te placi. cele cu fite, pitipoance si care inseala nu sunt cautate, ele cauta, si se baga in suflet...dar nu ajung prea departe...fii la locul tau in continuare, Acel tip pe care til doresti o sa te gaseasca la un moment X in viata ta. sa stii ca nu e necesar sa fii cu cineva doar de dragul de a fi, fiindca fiecare relatie picteaza o fila din viata ta.ai grija cum o pictezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol...
exact aceeasi parere o am si eu despre cocalari si pitzipoance
serios daca te-as cunoaste as incerca sa te curtez
ai niste opinii foarte interesante
nici eu nu fac chestiile alea cu fumat etc...

parerea mea e ca esti ok
poti apela la mine cu orice intrebare vrei voi incerca sa te ajut

ctaalex@yahoo.com

| GeorgiMns a răspuns:

O sa vina si vremea in care fara sa vrei o sa apara baiatul ala pe care l`ai cautat toata viata ta. Nu te schimba, fi asa cum esti, cel care este scris sa fie a tau o sa te iubeasca exact asa cum esti. Daca celelale "pitipoance" sunt mai placute in ochii baietilor e din cauza ca stiu foarte bine sa se bage pe sub pielea baietilor. Mai cauta, singur o sa il gasesti big grin.