| RoCkeRitZaa a întrebat:

Buna allhappy am o poveste foare incurcata si chiar nu stiu ce sa mai fac am intrat in depresii sigh Deci sa incepem cu inceputul. In vara m-am impacat cu unul din baietii cu care am fost 6 luni.A fost totul bine si frumos pana cand am aflat ca s-a pus cu mine doar ca sa profite ( intelegi voi) si sincer m-am simtit ca dracu. Cand ne-am despartit i-am promis ca no sa ma pun cu nimeni pentru ca il iubesc. De atunci nu am mai avut prieten. Intr-o seara plictisandu-ma l-am sunat pe mess din vorba din vorba m-a intrebat daca vreau sa fim,, friend with benefits". la inceput nu era de acord crezand ca vrea altceva de la mine dar pana la urma am acceptat. A doua zi ne-am vz s-a comportat foarte frumos cu mine si chiar nu a vb nimic legat de sex. La un moment dat m-a intrebat daca poate sa ma pupe am crezut ca pe obraz dar m-a sarutat. A doua zi iar ne-am vz si ma imbratisa si. ma saruta si stateam pe o banca si se uita in gol l-am intrebat la ce se gandeste insa nu a vr sa-mi zica sad Dupa acele zile nu ne-am mai vz.Am incercat sa il caut dar conversatia era ce faci? bine si atat sigh Acum chiar nu stiu ce sa cred sincer il iubesc enorm am facut multe pentru el si stie asta... Ma gandeam sa-l chem la ziua mea dar sincer imi e frica sa ii aud raspunsul... Va rog spuneti-va si voi parerea,.cea mai buna prietena a mea spune ca inca ma place deoarece m-a iubit f mult si nu ar putea sa treaca asa repede dar eu cred ca spune asta doar ca sa ma simt bine sad. Dau fundita pentru un raspuns dragut puppy dog eyes va pup :*

26 răspunsuri:
| Eufourikul a răspuns:

Vrea doar o relatie de prietenie in care sa va satifaceti nevoile!
Friends with benefits...
Vrei sa iti explic mai detaliat, sa poti intelege acest lucru?
Pace.

| neutrino a răspuns:

Pentru inca o perioada plina de sex, cu siguranta ca si el va accepta. Hai sa lasam ipocrizia la o parte (scuze pentru expresie) si accepta ca povestea ta nu are nimic in comun cu iubirea, ci numai cu sexul pur, fapt stiut de tine inca de la inceput.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Spovedeste-te si nu te stresa, daca e te cauta el, altfel o sa-si dea seama ca esti vulnerabila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e ala de care te-ai despartit acum o luna?

| RoCkeRitZaa explică (pentru anonim_4396):

Wtf?laughing ne-am despartit in vara

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoCkeRitZaa):

Bai nene, tu schimbi prietenii ca pe sosete?

| RoCkeRitZaa explică (pentru anonim_4396):

Nuwinking chiar deloc

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoCkeRitZaa):

Sa-mi fie cu iertare dar din postarile tale cam asa reiese

| RoCkeRitZaa explică (pentru anonim_4396):

Am zis ca m-am impacat cu unul din baietii cu care am fost 6 luni dar infine...sa o lasam asa

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoCkeRitZaa):

Da de ce s-o lasam asa? Nu vreau! Pe 1 octombrie ne-ai scris ca faci 3 luni de relatie cu prietenul tau, ala este altul?

| RoCkeRitZaa explică (pentru anonim_4396):

Nu intrebarea este pusa demult...si nu este altu, nu stiam ce sa ii iau cand faceam 3 luni pentru ca ne-am pus in august. Oricum toate astea erau acum 2 veri oh go on

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoCkeRitZaa):

Ok, prima mea parere ar fi ca nu trebuie sa te increzi in ce zice pietena ta cea buna, cea mai buna prietena a ta trebuie sa fie mama, da da da, mama ta, si prietena si confidenta. Ala se comporta asa doarece, dupa si cum tu ai simtit, vrea sa obtina cevavde la tinewinking Faci cum crezi tu ca este cel mai bine, nu mai povestii celor pe care-i crezi prieteni despre viata ta intima, numai bine thumbs up

| RoCkeRitZaa explică (pentru anonim_4396):

Ok multumesc mult de sfat :* apreciez ca ai avut rabdare cu mine oh go on

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoCkeRitZaa):

Rabdare am destula, numai ca am capul mare si nu prea inteleg din prima laughing

| RoCkeRitZaa explică (pentru anonim_4396):

Tuturor ni se intampla happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eheee,te-a sarutat apoi a cazut pe ganduri si apoi a disparut?
ARE PE ALTAAAAAA.Asta-i raspunsul. Daca se incurca iar cu tine, a pus-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica unul dintre baietii cu care ai fost 6 luni? Nu are logica! Cum adica el te-a intrebat daca vreti sa fiti *** friends si dar tot el nu era de acord? Cum adica te-ai simtit ca dracu ca s-a combinat cu tine pentru sex dar apoi i-ai promis ca nu te mai arzi cu nimeni?

Povestea ta e incurcata fiindca esti incapabila sa duci o idee pana la capat intr-o maniera coerenta. Dupa ce ai scris o propozitie sau fraza, reciteste-o si vezi daca are sens. Imi sangereaza ochii incercand sa-ti urmaresc lalaiala inconsecventa.

| RoCkeRitZaa explică (pentru anonim_4396):

Mda toata lumea a inteles numai tu nu. infine un raspuns in minus nu e o mare pierdere...

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoCkeRitZaa):

Toata lumea nu a inteles, lumea a dedus, e o mare diferenta. Cand pui o intrebare nu vrei ca lumea sa deduca ci vrei sa te faci inteles cat mai clar in speranta ca raspunsul primit va fi unul logic si la subiect. Incearca sa fii mai coerenta.

| Cr1st1ii a răspuns:

Incearca sa il chemi la ziua ta. macar sa vezi daca meita sau nu sa lupti. ar fi un test.

| RoCkeRitZaa explică (pentru Cr1st1ii):

Mda. nu stiu ce sa zic am sa incerc. Are o fire mai rece si nepasatoare si urasc chestia asta.:-

| Cr1st1ii a răspuns:

Stai linistita si la mine e la fel. incerca sa infrunti asta cumva.

| RoCkeRitZaa explică (pentru Cr1st1ii):

Mda. povestea e mult mai lunga si mai incurcata...dar nu am putut sa scriu atat dura extrem de mult oh go on ceea ce ma deranjeaza e orgoliul sau nici nu mai stiu cum sa il numesc.Adica stie ca il iubesc(asta in cazul in care nu a uitat) si nu face nimic.:-

| TheDarkestBeauty a răspuns:

Cheama-l daca chiar te iubeste va accepta sau poate nu nu stiu

| CleopatraElena a răspuns:

Ai o poveste incantatoare.Sa vedem, ce zici daca l-ai chema la tine acasa, sau sa va intalniti intr-un loc.Doar asa,de prietenie. Apoi,incerci sa-i reamintesti de acele saruturi pe care ti le-a dat. Apoi,daca ai curaj,poti sa-l saruti,dar daca esti prea emotionata,doar un pic pe obraz. Apoi,intreaba-l:"Cand eram impreuna,de ce ai profitat de mine?" Atunci,sunt sigura ca n-o sa raspunda nimic. Apoi spune-i:"Inteleg, asta a fost de mult timp. N-ai vrea sa iesim la o intalnire? si el normal c-o sa raspunda:"Da!" Apoi, iesiti impreuna, iar la intalnire incerci sa pari cat mai indragostita de el.Dar sa n-o iei rasna, adica, stii la ce ma refer.Doar ii faci ochii sclipiciosi,si dai din gene. Apoi zambesti,se-l intrebi:"Iti place intalnirea?" El raspunde,din politete SAU NU,:"Da!" Apoi,dupa intalnire,il intrebi:"N-ai vrea sa facem o plimbare prin parc?" Apoi,dupa putin timp,il iei de mana(asta daca nu te ia el).Sau,daca n-ai curaj(esti foarte emotionata),spune-i ca este un dulce c-a acceptat sa se plimbe. Apoi,repede,il intrebi:"Nu vrei sa fim din nou impreuna?"Dar de data asta pe bune...Mie mi-e dor de tine! Apoi, cu siguranta spune:"Da!" Si, apoi, incerci sa-l inviti la ziua ta, etc.Ce zici?

| Marean24 a răspuns:

Stii. si eu sunt in depresie. dupa ce mi-a murit viitoarea sotie intr-un accident chiar in fata ochilor mei.
In fine acum chestiea e ca tu il cunosti si poate stii ce fel de persoana este, daca este un om bun lupta pentru el, mai ales daca il iubesti sau incearca sa-l faci sa inteleaga.Dar totusi e ciudat ca ti-a propus sa fiti "friends with benefits"... de ce nu a vrut sa fiti impreuna nu inteleg. dar in fine incearca. merita
Bafta in continuare, sper sa reusesti.