| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.Nu mai pot. Vreau ajutorul vostru.Deci am fost cu un baiat si m-am despartit de el.Mai tarziu am regretat.Dar nu a vrut sa ne impacam.Mi-a fost greu sa-l uit dar reusisem deoarece nu mai eram prieteni etc.Ne-am impacat ca amici.El a inceput sa se comporte foarte frumos cu mine.Niciodata nu s-a mai comportat cu o fata asa frumos cum o face cu mine.Ma ia in brate,ma pupa pe obraz, ma apara daca cineva se ia de mine etc.L-am intrebat daca vrea sa ne impacam si a zis "nu".Eu cred ca pentru un prieten de al lui care ma place si ii e teama ca il va pierde. Dupa ce l-am intrebat tot a continuat cu asta ma pupa etc. si nu stiu ce sa fac crying Nu mi-a fost usor sa-l uit dar reusisem si acum nu as mai vreau sa-l pierd ca am o relatie buna de prietenie cu toti.Va rog ajutati-ma si nu imi ziceti ca nu e ultimul baiat sau sa imi gasesc pe altcineva ca m-am gandit la asta dar degeaba daca nu il iubesc. Dintre atatia baieti care ma iubesc si m-au iubit si ar fi facut orice sa fie cu mine m-am indragostit de unul pervers si mai stiu eu cum.Va rog ajutati-ma simt ca nu mai pot! crying

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Sincer, eu in locul tau i-as spune ca nu mai pot continua o relatie de amicitie cu el pentru ca am sentimente de natura romantica.
Daca te va lasa sa pleci si sa te indepartezi, stai linistita, nu ai pierdut nimic.
Oricum, decat sa te stie acolo indiferent ce face el, mai bine te vede ca iei atitudine si asa poate se trezeste si el.
Daca tine la tine, va trece si peste acel prieten si te va lua in brate si nu-ti va mai da drumul.
Oricum, concret e ca trebuie sa faci ceva sa schimbi dinamica jocului.
Pregateste-te sufleteste de orice fel de reactie si pune piciorul in prag.

| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns:

Pai, daca sunteti prieteni si va intelegeti ar fi bine sa fiti impreuna. Am patit exact la fel is baiat si acuma zic nu unei fete care nu ma ascultat ce i-am zis, "face ce vrea ea" cica...in fine ar fi 2-3 motive pentru care zice nu:
1. prietenul tau
2. nu-l prea asculti
3. poate ca nu simte dragostea sau afectiunea ta, dar is slabe sanse daca te pupa pe obraz
Sfaturi: Incearca sa te calmezi mergi in parc uitate la soare, zambeste asculta simfonia pasarelelor vei uita de probleme... uitate la soare si zambeste bafta "tanti"

| Aleee19 a răspuns:

Decii..sa inteleg ca inca mai simti ceva pentru el? Cam complicat,dar... Sfatul meu este sa ii vorbesti deschis,sa ii spui ca inca mai simti ceva pentru el si ca regreti enorm ca v-ati despartit. Daca ii vorbesti sincer,deschis, el te va intelege, vei vedea :* Pentru ca sunt sigura ca el vrea sa se impace cu tine, dar nu o face din cauza orgoliului, incearca sa-l faci sa renunte la orgoliu si vei vedea ce bine va fi, Bafta!:*:*:*

| AlexandraPreda a răspuns (pentru Aleee19):

Am vorbit deschis cu el dar...NIMIC crying

| roxyrikirolo a răspuns:

Fa ce simti. incearca sa il convingi sa iti spuna daca te iubeste si el.