| andrei_3917 a întrebat:

Buna all.de ceva vreme am cunoscut o fata ,am vb si am inceput sa ma indragostesc,ne intalnim la liceu ,vb i,i-am marturisit ce simt si a spus ca si ea simte ceva dar se gandeste la fostul iubit de care sa desp,nu stiu ce pot face ,in afara sa astept,imi doresc mult sa fiu cu ea,si ma simt cam aiurea ca mereu eu vb primul pe net dar daca eu nu zic nimic se pare ca ea nu vb,nu vreau nici sa o stresez si de asta mai astept sa vb si ea,ceea ce nu s-a intamplat acum si ma simt descurajat.sad

Răspuns Câştigător
| dragonladyflame a răspuns:

Uf.complicat.nu iti zice ea prima nimic poate pentru ca e inca traumatizata de despartire.si poate pentru ca se simte vinovata ca nu iti poate da un raspuns.nu imi dau seama.e foarte bine ca nu vrei sa o stresezi, dar incearca sa fii insistent in mod placut.surprinde-o.afla-i punctele senibile. mici chestii pe net sau in realitate care sa-i arate ca tu poti sa o ajuti, sa ii fii alaturi, ca iti pasa de ea si de cum se simte.si eu am patit asta.un baiat s-a indragostit de mine, insa eu am ramas destul de pasiva.pana cand prin mici gesturi, vorbe.mesaje in toiul noptii cand stia ca am adormit trista, chiar plangand.mesaje prin care isi descria modul in care s-a indragostit. sfaturi si tot felul d chestii de astea.prin asta m-a facut sa fiu atenta la el.sa ii dedic mai mult timp.pana am ajuns sa simt ceva pentru el.dar bineinteles ca mi-a luat ceva sa imi dau seama ce simt.asa ca daca chiar o vrei langa tine.nu abandona luptawinking si da-i timp sa inteleaga ce e cu ea.bafta happy