| smileysmiley a întrebat:

Buna all! Deci am fost cu un baiat pe care nu prea il placeam si dupa primul sarut cu el si singurul am inceput sa-l plac. am fost cu el in luna decembrie cam o saptamana si el a intrebat`o pe alta colega a mea daca vrea sa fie cu el si ea a zis da pentru ca era nebuna dupa el. Acum am aflat ca cica m`a folosit ca sa ajunga la ea. Apoi acum m`a mai intrebat odata si i-am zis nu de vreo 20 de ori si el ma tot intreba si pana la urma i-am zis da. Apoi intr-o seara el a venit acasa pe partea unde o iau eu dar eu n`am vrut sa stau cu el pe motiv ca am auzit ca a intrebat pe alta fata de la mine din clas adak vrea sa fie cu el. Si acasa pe mess mi-a lasat mas ca numa vrea sa fie cu mine pentru ca n`am stat cu el.
Eu nu stiu ce sa mai cred... mi-a zis ca ma iubeste apoi m`a lasat...acum cateva zile zicea ca o mai place pe fata aia pentru care m`a lasat prima oara acum ca n`o mai place, e nehotarat rau.
Acum nu stiu de ce dar in momentul asta simt ca as vrea sa vina sa ma sature, simt ca il plac mai mult ca niciodata. Dar nu stiu de ce sad
As vrea sa-l fac sa vina la mine [ca tot e singur] si sa ma sarute sau sa ma pupe dar fara sa fiu cu el, stiu ca suna nebuneste dar asta e in mintea mea acum laughing vorbesc serios laughing
Daca m`ar intreba nu stiu ce sa-i raspund, sunt chiar nedecisa intre da si nu sa nu`si bata joc
nu prea vorbim prea mult pe mess si mai ales fata in fata chiar nu am vorbit aproape delooc.
Ce ma sfatuiti si ce`mi ziceti de baiatu asta? big grin
[ eu clas a7a el clasa a8a]

9 răspunsuri:
| myworldis5784 a răspuns:

Pai baiatul fuge dupa doi iepuri dar tu fii mai inteligenta si nu te lasa amagita!
e okay iesi cu el si daca simti ca vrei sa te saruti te saruti ii mai zici vreo doua vorbe si apoi faci si tu ca el te prefaci ca nu s-a intamplat nimic, vezi tu daca o sa fii mai indiferenta el o sa fuga dupa tine, pentru ca barbatii nu suporta sa fie respinsi sau mai rau sa-si bata cineva joc de ei si sa ii lase.de ce sa fii tu mai slaba ca el?
nu ai nici un motiv pentru ca esti de sute de ori mai buna asa ca asculta la mine scumpete nu te lasa dusa de val, amina raspunsul da sau nu insa fatzi de cap cu el cum vrei sa vada el ce inseamna sa te folosesti de cineva doar ca sa obtii ceva

| Ea.e. a răspuns:

Fara suparare...se zice "indecis"

| Nimic special a răspuns:

Pai e foarte clar se comporta ca un copil care nu-i ajunge nimic. SI se crede "macho " si ca poate sta cu orice fata, Totusi dupa parerea mea, tu acum trebuie sa-i intorci spatele, fiind ca isi bate joc de tine. Ai mare grija cu baieti nehorati. Sau poate ar trebui sa ai o dicutie mai serioasa sa-i bagi mintile in cap daca iti doresti ceva mai serios. Intre doi copii de 13 si 14 ani nu poate fi nimic serios. Cand spui ca vrei sa te sarute, dar sa nu fii cu el asta inseamna ca intre voi e doar o atractie fizica si tie iti place cum saruta el. In fine., sper ca nu a fost un comentariu prea serios, a fost pur si simplu parerea mea.

| TDGMeebu a răspuns:

Pai, in primul rand:

Spune`i ce te doare. Spune`i ca vrei o relatie serioasa, sa nu`si bata joc de tine si sa fie sigur pe cine place si cu cine vrea sa fie. Stiu cum este. Si eu am trecut prin asta, Dar i-am spus ce simt. Tot tot tot. Nu`ti fie teama. Spune`i. Nu te faci de rusine. Ba chiar rezolvi problema. Daca te mai intreaba spune`i ca da si stai cu el. El probabil se simte prost ca nu ai stat cu el.

Al doile lucru:

De unde ai auzit acele chestii? Poate le-a scos cineva care te uraste. Ai cumva dusmani pe la scoala? Intreaba`l si pe el daca e adevarat.

O sa se rezolvewinking. Stai linsitita.

Si eu sunt acum intr-o mare porcarie nu stiu cum sa zic. Daca vrei detalii este ultima mea intrebare la care "a raspuns" cineva si nu m`a ajutat de loc. Isi dadea cu presupusu cum ca am mai putin de 15 eni etc.

In fine...

Daca tot raspundeti, raspundeti cum trebuie, doar e TPU.ro. Toti pun intrebarea si ceilalti raspund cum pot. Pastrati`va comentariile pentru voi!

Scuze ca spun chestia asta exact aici, dar asta este happy.

Mult noroc, si ai grija ce faciwinking

Daca mai vrei ceva sa te ajut cu ceva da`mi mesaj cu id`ul tau si te mai ajutwinking

Te tzuk! kiss peace sign

| TDGMeebu a răspuns:

Pai, cum sa-i arati ca`l placi...

ti-am spus laughing

spune`i ce simti spune`i tot. Daca ti`e greu fata`n fata, spune`i pe mess. Eu asa facwinking

Da'mi mesaj ti-am zis cu id`ul tau si iti spun mai multewinking

Bye~ peace sign \m/

| smileysmiley explică:

Multumesc mult de sfat myworld :* esti o dulce
Dar, eu din neexperienta, cum as putea sa il folosesc asa mai mult si sa simta ca il plac si sa fac ceva sa fiu cu el? sau cum? Ca sa fac chestia asta?
As vrea sa vada si el cum e sa fie in ipoztaza mea.
A da.si sa mai zic.la noi in clasa sunt vreo 3 fete care il plac. Eu, o fata pe care n`o place si cand aude de ea ii vine sa ''vomite'' si fata aia cu care a fost care il mai place doar putin si care i`a zis nu cand a intrebat`o.
Fata aceea i`a facut felu... a fost cu el. s`au sarutat si l-a parasit dupa ce a sarutat`o. l-a lasat cu ochii in soare [chiar daca era seara laughing]
help happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ceva, ia mai lasa-l tu la naiba e prea de tot! 1- nici nu ati fost atit de mult incit sa-ti pierzi capul dupa el 2-esti inca a 7-a si ai toata viata inainte, nu permite baietilor de genul lui sa te faca sa devii 'omul rau', vezi tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut si eu printr-o alstfel de situatie si este ciudat...
Si eu gandeam la fel.
Dar nu il mai baga in seama si fa tot posibilul sa nu te intalnesti cu el si tot el o sa vina la tine.winking

| Diana1417 a răspuns:

Crede-ma ca nu prea stiu ce sa iti zic...am trecut prin aceiasi situatie.si aceiasi intrerbare mi-a pun, dar incearca sa il ign, sa arunci tot ceti aminteste de el...lasa-l pentru ca tot lui ii ca parea rau.