| 4343gddhkied a întrebat:

Buna all :**!
Fetelor:
1. Exista unele dintre voi care regreta ca si-au pierdut virginitatea?

2. Daca da, de ce?

3.Credeti ca e o varsta anume pentru a o face? (da, dupa ce esti dezv. si pshic si fizic, dar mai nou fetele sunt foarte dezvoltate de la varste fragede)

15 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

1. Cred ca regreta in mod special fetele care-au facut-o de la varste foarte fragede si pe urma au fost lasate cu ochii in soare de iubiti.
2. Poti sa fii dezvoltata dpdv fizic, dar psihic e foarte probabil sa nu fii.

| vocea a răspuns:

Pai pana o sa iti raspunde ele, as putea sa spun ca nu cred ca regreta ca si-au pierdut-o cred ca maxim regreta persoana in fata careia a pierdut-o, nu cred ca exista o varsta anume atat timp cat o faci din iubire, fiindca este cel mai frumos lucru, problema este ca unlele fete cum spuneai si tu nu sunt pregatite pshic sa fac asta de la varste fragede si sa zicam ca cel cu care si-a pierdut-o o praraseste, atunci ea va fi dezorientata si va incepe sa practice acte sexuale cu fiecare partener, devenind o fata usuratica iar mai tarziu o sa regrete, dar probail vrei sa auzi parrea unei fete succes

| 4343gddhkied explică (pentru vocea):

Mersi de raspuns :**! Am pus pentru fete, fiindca ma gandeam ca multi baieti vor lua in ras chestiile astea, mersi oricum!

| 3udoareu a răspuns (pentru vocea):

Ce dreptate ai tu...Da, regret persoana dar nu momentul in sine. Dragostea e frumoasa, asa cum spui tu!

| vocea a răspuns (pentru 3udoareu):

:* :*

| Mussette a răspuns:

1.Nu regret nimic din ce am facut. Mai de graba as regreta ce nu am facut. happy

3. Varsta anume e atunc cand esti dezvoltata fizic deoarece organismul poate avea de suferit. Dar si maturizarea psihica e importanta. Atunci cand vrei, cand nu ti-e teama si cand nu te gadesti la vreun regret in cazul in care nu vei mai fi cu el, esti cat de cat pregatita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
1. Exista unele fete care regreta deoarece si-au inceput viata sexuala mult prea devreme, nefind suficient de dezvoltate atat fizic cat si psihic.
2.Ti-am raspuns deja in prima intrebare : "De ce?".
3.O faci cand esti dezvoltat suficient, matur in gandire, pregatit si varsta recomandata e de la 17 ani si jumatate!
Te pup!

| Hakuouki a răspuns:

Sper ca nu deranjeaza ca sunt baiat, dar imi spun si eu parerea. Vorbesc cu multe fete, unele si-au inceput viata sexuala, altele nu si-au inceput-o, altele ar vrea sa o faca.
Se regreta in principal locul, persoana, varsta, deci prin asta implicit se regreta inceperea vietii sexuale, iti dai seama ca o fata virgina violata la o petrecere de betivi regreta si asa sunt multe, cedeaza dupa cateva pahare si na...trebuie doar sa ai grija cu cine si in ce conditii o faci, cu varsta, mi se pare nepotrivit sa ai 12 ani si sa o faci stii? Dar eu zic ca dupa 15 ani daca esti sigura ca esti pregatita, ca esti gata sa suporti consecintele si ca stii ce inseamna sexul, fa-o.

| 4343gddhkied explică (pentru Hakuouki):

Multumesc :**! Ai dreptate, la12 ani, acum e ceva nou in Romania oh go on! Am trecut de varsta asta si inca ma mandresc ca sunt FATA MARE rolling on the floor! :*** Ms de raspuns, e ciudat cum un baiat poate da raspuns mai detaliat decat o fata! :**

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Hmmm, eu am 16 ani si mi-am pierdut-o in urma cu 2 saptamani... am avut momente cand regretam asta pentru ca eu si iubitul meu avem o relatie la distanta. varsta anume... da, dupa 17 ani cand sunt pregstite si organele tale de o noua experienta.
Eu iti doresc cele bune!:*

| RaDuk a răspuns:

Nu sunt fata, dar iti pot spune in felul urmator:

1. Fetele care regreta acest lucru sunt acele fete care s-au grabit sa o faca de la varste fragede sau acelea care au facut-o cu cine au apucat.

2. Nu exista o varsta anume la care sa o faci. Majoritatea (mai ales cei mai batrani) spun ca peste 18 ani, dar daca tu te simti pregatita si mai devreme nu ai decat sa o faci.Mai pe scurt, nu exista o varsta anume, conteaza doar sa fii pregatita

| 4343gddhkied explică (pentru RaDuk):

Multumesc de raspuns! :** Ai dreptate!

| 3udoareu a răspuns:

Pai cred ca dupa 16-17 ani e ok, eu am facut-o la 17 jumate dar regret persoana, atat.

| 4343gddhkied explică (pentru 3udoareu):

Eu nu am facut-o inca, sunt de 9 luni cu un baiat si era sa se intample de 2 ori, dar am ezitat si i-am zis ca nu sunt pregatita.(m-a inteles si sincer cred ca isi doreste, dar nu imi zice nimic ) Imi doream sa stiu doar parerea voastra, mersi de raspuns! :*

| Ofataobisnuita1 a răspuns:

Personal, nu regret nimic din ce s-a intamplat, daca ar fi sa dau timpul inapoi as face accelasi lucru!