| Ađřıαηηα a întrebat:

Buna all happy

Nici nu stiu cu ce sa incep laughing. Deci. Acum 2 saptamani am cunoscut un baiat mai mare cu 3 ani si ceva decat mine, eu avand 15 iar el 18. El lucreaza intr-un santier de langa scoala la care invat eu si mai din gluma mai din serios am inceput sa vorbim diferite lucruri, eu pierzand toate pauzele dar si cateva ore mai putin importante desigur. laughing Din cauza unei femei care sta si ea tot pe langa scoala care mi-a spus ca l-a auzit cum se dadea mare la colegi de servici cu faptul ca ma vrajeste el pe mine repede si ca ii ajung in pat pana termina ei lucrarea, sunt extrem dar extrem de demoralizata si confuza. Nu stiu ce sa mai cred. Nu prea as vrea s acred nici ce spune aceea femeie invarsta deoarece pare cam senila, dar nici bataia unui pustan de 18 ani nu am chef sa fiu. Nu prea imi da impresia ca e nesimtit. Adica mai are momente cand se aseaza jos, la o distanta considerabila de mine si sta vreo 5 minute uitandu-se la mine ca prostu' si zambind si mai si bombaneste cuvinte indescifrabile, am putut auzi doar exclamatia " Ce frumoasa esti! " spusa foarte incet. Desigur ca l-am rugat sa repete ca sa fiu sigura ca am auzit bine insa a spus ca n-a zis nimic. Foarte ciudata faza. Ba chiar mi-a si declarat faptul ca ar fi stat cu mine daca as fi fost mai aproape, el locuind intr-un alt oras la distanta de vreo ora de mers cu masina. Acum serios. Nu stiu ce sa mai cred. Unele prietene de-ale mele spun ca doar face misto iar altele ca " sa ma bag pe el " ca e dragut si " bun " si nu stiu ce. Imi puteti spune parerea voastra si poate si un sfat acolo?
Multumesc anticipat. happy

25 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Hei..sunt "all"! Nici nu stiu ce sa-ti raspund!

| RAY a răspuns:

Lasand la o parte niste comentari de ras gen de ce nu a terminat liceu si apoi ca facea era somer sau rabdea foametea prin liceu in fine nu stiu cea ce vrea el de la tine nu stiu ce lucra daca are timp sa vb asa mult, nu e rau sa vb cu baieti nici sa incepi sa faci sex asta cu protectie desigur, parerea mea nu crede cea ce spune daca simnti nevoia de a face sex sa o faci asta la 16 ani nu acuma ca inca nu ai terminat pubertatea, biologic la 16 ani poti intretine relati sexuale cu baieti, repet totul conteaza ce vrei relatie sau aventura acel baiat inclina sigur spre sex la 18 ani ani nu ai chef de relati, seriozitate, nu suntem maturi la 18 ani noi baieti ne gandim mai mult la sex daca vrei ceva serios e greu asa ceva ce sa spun faci ce vrei

| Ađřıαηηα explică (pentru RAY):

N-am zis niciodata ca vreau sa fac sex cu el. Pur si simplu ieri simteam nevoia sa ma descarc si deoarece la ora aia n-am gasit o persoana disponibila sa-mi asculte frustrarile am zis sa incerc si aici. Oricum, n-am de gand sa incep sa tin la el, cum spuneai si tu baietii de 18 ani vad doar sex in fata ochilor deci n-are rost. Insa imi place ce ai scris tu acolo, partial. E destul de adevarat partea in care ai mentionat ca el macar munceste nu ca altii. Chiar daca nu a promovat, macar nu sta acasa pe banii parintilor, are initiativa baiatul. laughing
In fine, multumesc pentru sfaturi.

| RAY a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Ce faci cu promovarea aia sa fim seriosi ma eu stau in Romania voi in america pe bune uni sunt orbi nu vad realitatea dupa ce termini liceu nu ai nici o MESERIE, cel mai probabil te angejeaza la un fast food, fabrica pe un salar de nimic la un loc de munca de care nu aveai nevoie de liceu, eu unu la ani tai mas baga in engleza, germana si o meserie ca asistenta dar in principal engleza

| neutrino a răspuns:

El pustan la 18 ani, santierist, care isi castiga din greu existenta, tu la cei 15 ani cum te cataloghezi, in conditiile date de exprimarile tale in acest text? In rest, el este dragut, incearca sa ajungi la nivelul lui.

| Ađřıαηηα explică (pentru neutrino):

Nu prea am inteles ce ai vrut sa accentuezi prin comentariu. Poate e prea inteligent pentru capacitatea mea de a asmilila si a percepe anumite chestii.

| LineGuide a răspuns:

Cum sa iei in serios o fata extrem de indragostita de tine, care isi pierde pauzele si orele, si iti anima pauzele tale de munca? Era normals a fie ceva scurt, are 18 ani, posibil o alta prietena, iar tu ii faci sperante. Femeia aia oricat de senila ar fi, are un sambure de adevar in vorbe, deci sigur nu minte in substanta. Ok, lasand asta, tu chiar vrei sa fi cu un om care in loc sa fie la scoala, la 18 ani, munceste de nebun pe un santier? Adica ce-ti poate oferii acest om, atat timp cat el nu a fost competent sa termine un liceu, sau sa dea macar la incercare bacul?
Mult noroc!

| Ađřıαηηα explică (pentru LineGuide):

Mare dreptate ai. Pacat ca ratiunea se duce dracu' cand e vorba de dragoste.

| LineGuide a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Da, ratiunea si dragostea sunt doua variabile care nu pot fi combinate. Daca ai ratiune corecta, bazata poate pe moral, clar nu ai dragoste completa si desavarsita.
Mult noroc!

| RAY a răspuns (pentru LineGuide):

I poate oferi mult mai multe ca unu care traieste pe banii parintilor asta financiar si poate fi mult mai matur ca unu care merge la liceu, la liceu nu inveti o meserie, liceu nu isi garanteaza ca vei avea de lucru, nu te invata cum sa te comporti, de parca aia care au luat nota 1 erau competenti sa termine liceu, cati au fost competenti 15 la suta restul au luat note de ras si restul nu sau prezentat da foarte competenti asa e dupa ce ca stateau pe banii parintilor nici de scoala nu aveau habar, omul ala munceste din greu eu il respect eu urasc lenea, lenea inseamna sa stai pe banii parintilor

| LineGuide a răspuns (pentru RAY):

Am inteles, promovam incultura, analfabetismul, si munca de jos. Astia suntem noi, romanii. Intelegem gresit scoala si educatia. Cultura nu e ceva greu de deprins, dar cand il ai, e un dar care nu ii lasa pe cei din jur sa-si batajoc de tine, sub nicio forma.
Halal...

| RAY a răspuns (pentru LineGuide):

Nu exista munca de jos, orice care muncesste trebuie respectat indiferent de cea ce face, tu crezi ca e asa usor sa lucri in constructii? toate blocurile le-au facut aia cu munca de jos, banuiesc ca tu vrei banii multi sa zboare din cer, cand vei creste vei vedea ca orice loc de munca este bun

| LineGuide a răspuns (pentru RAY):

"Cand vei creste"? Inteleg acum ca esti un simplu copil, si ca tu ai impresia ca oricine acceseaza acest site nu are mai mult de 14-15 ani. Daca vei face vreodata o vizita pe la Academia de Studii Econimice, intreaba de profesorul de profesorii de economie, ne vedem la mine in cabinet.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Tu sa crezi ce zice acea doamna ca nu iti vrea raul, alt baiat nu ti-ai gasit decat un salaor? gaseste-ti unul din jurul blocului tau, unul pe care sa-l cunosti ce-i poate capul, dar treaba ta, tu faci tu tragi

| Captoresque a răspuns:

LOL bună asta.

| Ađřıαηηα explică (pentru Captoresque):

Ti se pare ca glumesc? Sau te amuza probleme altora? straight face Daca n-ai vreo parere plauzibila sau utila poti sa te cari. Nu e categoria Trivia aici, ci Dragoste si Sex.

| Captoresque a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Asta numești tu o "problemă"? Mă amuzi și mai mult.
De fapt, judecând după puerilitatea de care dai dovadă e și normal să consideri astfel de nimicuri ca fiind "probleme", nu mă miră nimic.

În loc să stai să-ți vezi de viitorul tău la școală tu stai să vorbești cu unul de pe șantier cu atâtea clase câte are trenul. Frumos, ce să zic, ți-ai format capacitatea de a deosebi o valoare de o non-valoare, și de a distinge ce-i bun de ce-i rău. Știi să-ți prioritizezi acțiunile.

Și cu asta mi-am încheiat "dizertația".

| RAY a răspuns (pentru Captoresque):

Daca e pe santier e un nimic? baiatul ala munceste nu traieste din banii parintilor, daca facea liceu avea un viitor asigurat? din astia care au terminat liceu cati au de munca, cati au o meserie, cati au habar de viata?

| Ađřıαηηα explică (pentru Captoresque):

Ce inteligenti ne dam. Faci parte din categoria ingamfatilor cultivati? Eu am pus intrebarea asta ca sa primesc sfaturi de la persoane experimentate nu ca sa citesc comentarii de la cei ca tine.
Jet.

| Ađřıαηηα explică:

Adevarat.
Multumesc. happy

| Ađřıαηηα explică:

Daca ai ceva sa-mi reprosezi spune-mi-o in fata. Nu pot sa visez eu ce pnm ai vrut tu sa zici cu tampenia aia de comentariu.

| 83Cosmin a răspuns:

Traieste-ti viata.

| Ađřıαηηα explică (pentru 83Cosmin):

" Traieste-ti viata "? Serios?! Cu ceva mai inteligent n-ai putut sa vii?

| cipi90 a răspuns:

Daca el e pustan la 18 ani, tu la 15 cum esti? fa ce crezi ca e mai bine, gandeste-te bine ce vrei...

| Ađřıαηηα explică (pentru cipi90):

Ziceam pustan asa ca fapt divers. Sunt constienta ca sunt mai mica laughing)