| aurora2rora a întrebat:

Mi.am facut un foarte bun prieten, baiat(am avut o prietenie stransa, eram sis&bro).nu dupa mult timp, m.a intrebat daca vreau sa fim impreuna, si nu am stiut ce sa ii spun.l.am intrebat daca ma place cu adevarat, si de cand. dar el mi.a spus ca nu conteaza de cand si mi-a zis 'pa', vorbeste cu o alta fata, care ii e vecina, si cu care se intelege bine, dar care imi spune si mie ce vorbesc ei.ii spune ca ma place, si ca m.a intrebat daca vreau sa fiu cu el, dar eu nu i.am raspuns ca l.am dezamagit etc etc.si i.am zis dupa aceea, ca raspunsul e da, dar a fost prea tarziu.la telefon nu raspunde si nu vorbeste cu mine(ma duc seara in zona in care sta el si ma intalnesc cu prietenii)...ce sa fac? *funda*

Răspuns Câştigător
| Cherrybell a răspuns:

Cred ca tipul are o problema. Adica chiar nu ar fi contat. De ce s-a suparat asa! Nici macar nu i-ai dat raspunsul prima oara, apoi cand i-ai zis da, ti-a intors spatele. Sincer nu vreau sa te dezamagesc, vina nu e deloc a ta. Dar daca si-ar fi dorit cu adevarat sa fie cu tine ar fi trecut peste orice. Poate s-a simtit umilit, poate e genul caruia ii place sa fi direct fata de el, Asta doar daca e mai timid. Daca e mai dominant, sincer a facut-o doar ca sa se afle in treaba. Era o vorba in Anatomia lui Grey cand George nu o mai baga in seama pe Meredith, Derek i-a spus ei ca sa poata intra in vorba cu George: "Foloseste-te de lift." Incearca sa gasesti locuri in care nu poate pleca sau nu are de ales. Si pe urma pune-i intrebari si poti sa-i spui daca el nu a fost sigur de situatie, de ce te-a facut pe tine sa suferi. Nu se gandeste ca in primul rand a stricat o prietenie si in al2-lea rand sansa unei relatii. Eu iti urez bafta. Nu e usor cu baietii! Vor sa fie rasfatati si de la an la an asteapta ca fetele sa faca primul pas!

1 răspuns:
| cristi73 a răspuns:

Daca te place asa mult o sa te caute el pe tine, tu doar asteapta.