| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si am primul meu iubit. Sunt cu el de o luna si inca nu am mai sarutat niciun baiat. Mi-e tare frica de acest prim sarut! + ca nu stiu daca ma expun la vreun pericol. Ce sa fac? ( va rog din suflet fara comentarii rautacioase)

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

S ar putea sa te expui la multe pericole de la un simplu sarut s ar putea sa te alegi cu o gramada de bolii de la hepatita pina la o boala de piele herpes smd.iar dupa un sarut urmeaza un act sexual unde poti ramane insarcinata asta in cel mai frumos caz daca nu cumva iei si vreo boala erogena asa ca mai gandeste te inainte sa te saruti prima oaralaughing))nici Nu ti D ai seama lla cite pericole Te Expui Dar Asta i viata Daca De la varsta acceassta a inceput sa te gadile sub limbuta laughing)Vei suporta consecintele laughing)Succes! apropo sti cum este sa avortezi la 12 ani? stii cu cite sechele ramai toata viata? Stii ca pe viitor risti sa nu mai poti rame gravida?laughing)

| darrio2007 a răspuns:

Sarutul nu este un pericol.Sa nu cumva sa mergeti mai departe.Multi incearca asta de timpuriu.Acela,DA,intr-adevar reprezinta un pericol.Mai ales la varsta voastra.Nu sunteti nici la pubertate.

| MarTZius a răspuns:

Nu te expui la nici un pericol si nu ai dc sa iti fie frica, toti am trecut prin asa ceva, la inceput o sa ti se para mai ciudat dar o sa vezi ca va fi bine si o sa-ti placa.nu-ti face griji, o sa fie bine.:*

| danifx2 a răspuns:

laughing) m-am sarutatde multe ori nu cu prietena (n-am)
la jocuri gen sticluta
nu te expui la nici un risc ala minte de crapa

| ciwpix a răspuns:

Oooh doamne draga dar sarutu nu omoara pe nimeniwinkingstai linistitalaughinge un gest romantic:Xte lasi purtata de val si ai sa vezi ce WOW ewinking