| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si inca nu am ciclu.
Eu zic ca sunt destul de dezvoltata : Am par pubian si... celalalt laughing, sanii au inceput sa-mi creasca...Am chestia aia albicioasa de vreo 2 ani. Ce credeti?

Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Menstruatia apare la un an dupa ce incep sa-ti creasca sanii

12 răspunsuri:
| anat a răspuns:

Mai asteapta un pic,vei avea ciclu, nu te grabi ca nu vei fi foarte bucuroasa cind il vei avea, mai copilareste un pic.succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am de la 10 ani si crede-ma e foarte naspa ca dupa ce iti vine pur si simplu iti pierzi toata copilaria deci multumeste-te cat timp nai

| Ana0Maria a răspuns:

Ohoo, nu fi trista ca inca "nu esti in randul fetelor". La mine prima data a fost la 14 ani, deci...nu e tarziu deloc! Nu-ti dorii, e cel mai neplacut! Singurul lucru pozitiv e ca sti daca esti sau nu gravida laughing
Good luck with that!

| Yeohwa a răspuns:

Mai asteapta putin.Nu fi dezamagita ca nu ai.Cat timp esti dezvoltata ar trebui sa-ti vina in orice clipa...Iti spun din propia experienta.Este najpa!

| Garffield a răspuns:

Te panichezi ca nu-l ai?!? Eu am plans cand mi-a venit, NU de fericire...Mai asteapta 1-2 ani. Ai rabdare, cand o sa ai 18 ani si nu ti-a venit atunci sa-ti faci griji. tongue

| Garffield a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Garffield):

In general ziceam

| Crocaa a răspuns:

Buna draga mea! La 12 ani am avut si eu ciclu prima oara, cu cateva luni inainte sa implinesc 13, deci trebuie sa "apara" si la tine.Nu te grabi, stiu ca e ceva nou si esti curioasa dar cand il vei avea iti vei dori sa nu-l fi avut.Si inca ceva, o prietena buna de-a mea e in preajma majoratului si nu i-a venit, asa ca stai linistita chiar n-ai de ce sa-ti faci probleme!

| Ciocolacious a răspuns:

Fetelor, eu v-am intrebat daca trebuie sa-mi vina deoarece azi m-a durut tare burta de azi dimineata...

| Itstimetosayhello a răspuns:

Nu te linistii ca nu iti vine,te vei satura de el,ti-o zic,e foarte nasol sa stii ca trebuie sa fii atenta cand iti programenzi vacanta,de exemplu,in plus,un an dupa ce iti vine te vei ingrasa,cel putin asa am patit eu si nu doar, dupa aceea incepi sa slbaesti, la 16-17 ani slabesti fara niciun efort dupa aia, deci stai linistita fata!

| LuLutS98 a răspuns:

Si mie tot la 12 ani mi-a venit,nu conteaza varsta, eu pana la urma vroiam sa imi vina mai tarziu dar asta este, si am vazut niste raspunsuri mai jos.care oh go on.nu este neaparat la 1 an dupa cresterea sanilor si a mai spus cineva ca partea buna este ca stii daca esti sau nu gravidaoh go on.Hello.daca nu ai menstruatie nu ai cum sa ramai gravida.oh go on, Si in legatura cu "chestia albicioasa" si eu am avut mult timpm, si inca am si acum in timpul in care nu sunt pe "stop".:XFunda?:X

| AAnnna a răspuns:

Sie u am chestia aia albicioasa care se numeste secretie(scurgere) de un an si inca nu mi-a venit cilclu.Depinde cat de dezvoltata esti. Funda?!