| 123anonim123653 a întrebat:

Am 12 ani fara o luna.
Nu mi-a venit ciclul,am sanii dezvoltati, au inceput sa creasca de aproximativ 1 an jumate -2, am par pubian si la sub-brat, si secretie albicioasa de aprox. 1 an jumatate.In cam cat timp o sa imi vina?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai spus si cate alunite ai pe corp, n-ai facut nimic. Intreaba un clarvazator.Pe aici nu stiu daca exista.

| Kira5854 a răspuns:

Mai ai timp, pustoaico, stai linistita. Nu iti doresti sa inceapa menstruatia, la inceput suna a maturizare, dar cu timpul, vei dori sa scapi de ea. La majoritatea fetelor incepe pe la 12 ani jumate, sau poate chiar 13, deci mai e. Fi pregatita mereu cu 2-3 absorbante la tine pentru ca poate veni oricand, zic 2-3 pentru ca e posibil unul sa il pui gresit fiind si la inceput, asa ar trebui sa il poti schimba, iar al 3-lea, in caz de lipsesti mai mult timp de acasa si va trebui sa il schimbi.

| Yinsho01 a răspuns:

Esti chiar asa de nerabdatoare? Sa vezi ce naspa va fi cand o sa te doara stomacul.