| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si sunt din Ploiesti. Vreau sa ma fac model dar nu ma pot face pana la varsta de 14 ani.Mie nu-mi convine.Am cautat pe internet dar nu am gasit nimic.Trebuie sa am peste 14 ani.Ma puteti ajuta si pe mine? Stiti o institutie care se ocupa cu modelingul? Imi cer scuze pentru categorie dar e cea mai "populara". Toata lume se uita pe ea.

12 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

De ce naiba vrei sa fii model de la varsta asta? De la varsta asta ai lasat in urma orice gand de a avea o personalitate si de a face ceva diferit cu viata ta, ceva ce nu face orice maimuta din lumea asta?

| AlexandraPreda a răspuns (pentru TeoPT):

Eu am intrebat ceva nu am cerut sa ma judeci. Daca vreau eu sa fiu model ce te bagi in viata mea? Oricum pot fi pana la 30 de ani si in plus eu vreau sa fac facultatea de drept.

| TeoPT a răspuns (pentru AlexandraPreda):

Am dreptul sa-mi spun parerea despre orice din lumea asta. Nu ai dreptul sa te iei de mine fiindca-mi spun parerea. Tu alegi sa faci ce vrei, bineinteles.

| Danzell a răspuns:

Categoria nu e gresita dupa parerea mea laughing

daca vrei sa faci modelling de la varsta asta nu poti sa faci decat in duba la pedo bear. daca stii ce inseamna asta.

Nu se avanta nimeni pentru ca nu vor sa raspunda legal pentru faptele tale. de la 14 ani ai o anumita raspundere. se presupune ca de abia de la 14 ani ai ceva discernamant.

| AndyLavy a răspuns:

Cu ce sa te ajutam? chiar tu ai spus ca trebuie sa ai 14 ani, atunci asteapta pana la 14 ani. stiu ei ce stiu daca au pus aceasta conditie. pana la 14 ani te mai dezvolti si asa mai departe. 2 ani trec foarte repede.

| AlexandraPreda a răspuns (pentru AndyLavy):

2 ani trec foarte greu.Si de ce trebuie sa am 14 ani? Ca sa ma violeze sau ce ca nu inteleg.

| AndyLavy a răspuns (pentru AlexandraPreda):

La asta nu as putea sa iti raspuns.altfel gandesti la 14 ani, atunci ai si buletin, etc, nu stiu exact. oricum nu ai ce sa faci, poti doar sa astepti. Nu te mai gandi la asta si vor trece destul de repede.

| AndyLavy a răspuns (pentru AlexandraPreda):

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu parintii tai. ei sunt singurii care te pot ajuta in astfel de sitautii.si iti pot raspunde la mai multe intrebari.

| DeeaMarry a răspuns (pentru AlexandraPreda):

Cel mai probabil pentru ca ai corp de copil inca. Te mai inalti pana atunci, pot sa vada si ei daca te incadrezi in standarde. Nu au cum sa isi dea seama inca. Eu de exemplu la varsta ta credesteam cate 1 cm intr-o luna. Altii nu cresteau asa mult.
Nu e vorba, si de la 14 ani mai poti sa cresti, dar macar corpul tau nu arata ca al unei fetite.
2 ani pot trece chiar foarte repede.
Si stai linistita ca nu se ajunge chiar asa de usor model. Sau daca ajungi, viata lor nu e deloc una usoara.

| AlexandraPreda a răspuns (pentru AndyLavy):

Am vorbit.Au zis sa astept pana la 14 ani happy

| AndyLavy a răspuns (pentru AlexandraPreda):

Bucura-te de copilarie pana atunci. cu siguranta nu vei regreta asta mai tarziu.

| Titanos a răspuns:

Macar pune o poza cu tine.