| Claudia8538 a întrebat:

Buna,am 12ani si am o pilozitate excesiva. Unde ar trebui sa ma duc si ce ar trebui sa fac? Rog seriozitate. SCUZATI. MI CATEGORIA DAR ACEASTA ESTE CEA MAI VIZITATA.

10 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Ok, depinde unde se localizeaza pilozitatea asta excesiva, daca e inchinal, sub brate sau pe fata se rezolva cu lama. Daca e pe pipet, maini, picoare sau spate se rezolva cu lama/ ceara. Faza cu epilatul e ca depinde de tine dar tinde sa fie scump si sa dureze destul de mult.

| mihai69 a răspuns:

Un consult la endocrinolog ar putea fi util.
În plus, te poți epila.

| Claudia8538 explică (pentru mihai69):

Bună, mama nu e de acord cu asta, zice că va crește des și gros, eu i.am explicat că nu este așa dar nu vrea să înțeleagă sad As putea să mă epilez pe față cu benzi?

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Claudia8538):

Da, poţi folosi benzi depilatoare măcar pentru faţă. Nu trebuie să îi spui înainte mamaie tale. Dacă remarcă schimbarea, îi spui că râd copiii de tine.

| Claudia8538 explică (pentru Necunoscut112):

Mulțumesc pentru răspuns!

| mihai69 a răspuns (pentru Claudia8538):

Desigur că poți. Nu crește mai des; dimpotrivă.

| Clockwork a răspuns:

E normal. ai intrat in perioada pubertatii

| Claudia8538 explică (pentru Clockwork):

Dar am mult prea mult păr pentru vârsta mea și m.am săturat să râdă toată lumea de mine

| Claudia8538 explică (pentru Clockwork):

Stiu asta dar am prea mult par si vreau sa fac ceva in privinta asta.

| RaspunsuriSerioase a răspuns:

La cosmetica