| Bianca7273 a întrebat:

Bună, am 13 ani, se poate întâmpla ceva dacă fac sex? Toate prietenele mele au zis că au facut și vreau și eu. Am un iubit de 2 săptămâni și mi-a zis că dacă vreau să vin într-o zi la el si o facem. Pot să pățesc ceva daca o fac de la varsta asta?

Răspuns Câştigător
| unu3doi2trei1 a răspuns:

Troll, 100%

106 răspunsuri:
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Da. Creste riscul unui anumit tip de cancer din cate am inteles (creste cu mult), plus ca e posibil sa ramai insarcinata sau sa iei diverse boli cu transmitere sexuala.
De asemenea, e posibil sa regreti asta.
Daca tu chiar iti doresti sa faci asta pentru ca vrei (nu pentru ca asa zic prietenele tale) si daca va protejati si esti sigura ca el nu te foloseste (in sensul sa nu te vrea doar pentru sex sau sa te santajeze, respectiv sa te paraseasca dupa [doua saptamani e putin cam rapid, mai ales la 13 ani cand sunteti inca mici, ar trebui sa te gandesti putin, sa te asiguri ca e totul in regula]) atunci nu cred ca e ceva gresit. Doar sa le spui si parintilor tai si parintilor lui. (ai tai ca sa stie - nu cu detalii daca nu vrei asta, insa sa le spui ca este posibil sa se ajunga la mai mult in seara aia - si alor lui ca sa stie si ei si ca sa nu intre peste voi)

| Lizuca1234 a răspuns:

Ești prea mica. Din punct de vedere fizic, nu prea ai ce sa pățești în afara de o sarcina nedorita. Dar din punct de vedere psihic, nu e chiar ok. Acel tip nu vrea decât sa te dezvirgineze și sa îți dea papucii.

| Rhea44 a răspuns:

Stai draga pe curul tau acasa si nu te dezvirgina deamoaca asteapta baiatul potrivit

| felixf a răspuns:

Am si eu o intrebare! Dupa atatea raspunsuri ce ai decis, ai facut?

| SkateFunk a răspuns:

Sexul e foarte sanatos pentru copii, am vazut pe dark web :}

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Ce ai fa nebuno daca prietenele tale s niste obsedate de maciuca nu trebuie sa fii si tu. Tu trebuie sa fii serioasa eleganta parfumata educata.

| dariaflorina a răspuns:

Esti prea mica pentru sex. Este o varsta prea mica. Posibil vei regreta, la varsta asta nu se leaga nimic serios.Mai asteapta ceva timp, macar pe 17-18 ani.

| GiuliaMariaaa a răspuns:

Dezvirginarea nu are o vârstă (deși ești un pic prea mică), dar nu ar trebui să o faci din cauza anturajului. Doar fiindcă ele au făcut, nu înseamnă că trebuie să faci și tu. Ele au alt corp și altă minte. O vei regreta mai târziu.

| Lusiaa a răspuns:

Si eu era sa fac prostia asta la 13 ani.Doamne..nu te ar afecta atat de mult psihologic daca ar fi persoana potrivita, dar daca va cunoasteti de 2 saptamani e naspa.Don t do it.Nu i fun deloc.

| anaXana a răspuns:

Mai asteapta putin (:

| Bianca7273 explică:

Da de ce v-au dus pe toate la control? Ce treabă aveau ei cu ce făceați voi? Și ce nu-i așa ok în ce fac? Adica, eu n-o sa ajung la niciun avort ca n-am cum să rămân insărcinata. N-are ce sa se intâmple

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Bianca7273):

Chiar azi ți-am spus ce se poate întâmpla. Tu ai citit măcar ce am scris?

| Bianca7273 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Da am citit, da tot aș vrea să fac sex. nu stiu. pare interesant sad

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bianca7273):

Dar sa te joci cu papusile, nu ai vrea?
Esti inca la varsta in care fetele pot simula relatiile de familie cu papusile, joaca cu prietenele, cititul cartilor de aventuri, plimbatul pe afata cu fetited e aceeasi varsta, facut un sport sand.
baietii si sexul nu intra in calcul la anisorii astia, ca sexul este prea periculos pentru copii mici.
Sexul consimtit este legal duap 16 ani, ori tu inca ai 13, sub varsta legala, ceea ce-l va pune pe baiatul asta direct in puscarie, daca se leaga de tine.

| VladJEU a răspuns:

Cam mica varsta pentru asa ceva iti recomand sa mai astepti pubertatea pe la 15 16 ani