| Bianca7273 a întrebat:

Bună, am 13 ani, se poate întâmpla ceva dacă fac sex? Toate prietenele mele au zis că au facut și vreau și eu. Am un iubit de 2 săptămâni și mi-a zis că dacă vreau să vin într-o zi la el si o facem. Pot să pățesc ceva daca o fac de la varsta asta?

Răspuns Câştigător
| unu3doi2trei1 a răspuns:

Troll, 100%

106 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

După varsta de 18 ani poti face sex, acum nu, esti prea mică

| nyoentox2002 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am coleg de 19 ani care are copil de 1 an cam asa sau mai mult

| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani nu face nimeni sex, fiindca sunteti toate fetite mici, cu organele reproducătoare inca in curs de dezvoltare.
Prietenele tale te mint sau glumesc pe seama ta, fiindca nu face nimeni sex la 13 ani!

| nyoentox2002 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt care fac, majoritatea nu au minte, în loc să își vă de suzetele și de biberoanele lor, ei fac sex la vârsta fragede, dacă avea 16 ani mai ziceam! Dacă afla părinții a pus-o

| Violleta2022 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Mai rau este ca nu pot face diferența intre bine si rau, neavand habar cat este de grav sa faca sex la o varsta atat de mica.
Apoi, tot pentru ca este atat de micuta, nu poate sa realizeze cat misto fac prietenele alea, pe seama ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce e așa de grav în a face asta? laughing Nu-s micuța și nu face nimeni mișto pe seama mea. Doar nu moare nimeni dacă fac sex, nu vreau să am 20 de ani și să fiu virgină rolling eyes

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia fa-ti un pustiu de bine ACUM si intreaba pe mama si tatal tau daca accepta ca tu sa faci sex la anisorii astia?
Si vino sa ne spui ce au spus parintii tai!

In orice caz, virginitatea nu expira si nici nu atarna greu sa iti fie imposibil sa o duci pana la 20 de ani. Asa ca, nu ai de ce sa te gandesti ca-i o pacoste, dimpotriva, fetele care ajung pana la 20 de ani virgne, sunt apreciate si felicitate de toata lumea.

| Bianca7273 explică (pentru Violleta2022):

Da nu vreau să îi întreb, n-am innebunit, o să mă omoare daca o fac. da uite că nu vreau să mă felicite lumea. eu vreau să îmi trăiesc viața nu să mor virgină

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bianca7273):

De ce crezi tu ca or sa te omoare parintii, daca ai sex la anisorii astia?
Viata ti-o traiesti oricum, ca nu ti se ia la 20 de ani si trebuie sa facia cum ce nu vei mai avea timp sa faci., dimpotriva, sexul il poti face pana la 80 de nai, deci nu-i nici o graba!
Fiecare varsta are prioritatile ei, ori tu la 13 ani ai doar de mers la scoala si invatat, pana mai cresti si ti se dezvolta organele din corp, pana tematurizezi si dupa 18 ani, poti sa ai sex fara probleme si fara riscuri.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Violleta2022):

Ne batem gura degeaba cu fetita asta.Nu stiu de ce a mai aplelat aici daca desi toata lumea i-a explicat sa nu se grabeasca! Si vrea sa o faca cu un tip de aproape 18 ani, Chiar daca nu e major va raspunde pentru faptele lui.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Sper ca vor afla parintii ei din timp, inainte ca majorul sa profite de fetita asta si sa-i nenoroceasca viata si copilaria.
Ea este atat de mica si prostuta ca nu pricepe ca virginitatea nu-i o povara, sau un fruct care se strica si-l arunca, daca nu-i consumat acum.
Asemenea copii trebuiesc controlati si supravegheati de parinti, 24 de ore pe zi.

| Bianca7273 explică (pentru Violleta2022):

Bruh, nu-s nici mica nici prostuța, și dc să fie controlati si supravegheați 24 de ore pe zi? am sho o viața, vreau s-o trăiesc

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Bianca7273):

Toate la timpul lor! Momentan viață ta se limitează la școală, lectură și joacă. Indiferent cât de matură ești, corpul tău nu e pregătit d.p.d.v biologic pentru o astfel de activitate.

| Bianca7273 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Numai fraierii se limitează la școală și lectură. Si eu cred ca corpu meu e pregatit, sunt destul de dezvoltata deja

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bianca7273):

Fetita mamii, viata o traiesti oricum, dar pana la 18 ani esti sub tutela legala a parintilor, ceea ce inseamna ca au obligatia sa aiba grija de tine si sa te supravegheze 24 de ore pe zi.
O sa-ti traesti viata cum vrei tu dupa 18 ani, cand esti majora, pana atunci, esti copil, legal fiind considerata MINORA si esti in grija si suprevegherea parinteasca, asa cum spune legea.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Bianca7273):

Știi ceva, nu asculta! Ți-am spus frumos că e imposibil din punct de vedere biologic să vă reproduceți, organul tău reproducător NU poate face față. Riști să ți-se rupă ceva și să nu te mai poți reproduce NICIODATĂ. Astea se învață la bio în clasa a VII-a! De unde ți-au venit ideile astea bolnave?

| Bianca7273 explică (pentru Violleta2022):

și până la 18 să fiu cățelușu părinților? nu vreau asta, ei să-și vadă de treaba lor și să mă lase pe mine in pace. Ce, tu cand o sa ai copii o sa stai dupa ei sa ii supraveghezi 24 de ore?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bianca7273):

Pana la 18 ani o sa fii doar eleva, mergand la scoala, invatand, facanud-ti teme, construindu-ti un viitor, asa cum fac toti copii.
Eu am copii de 30 de ani si da, am stat dupa ei si i-am supravegheat, ca altfel ajungeau cine stie ce destrabalturi.
Asta este obligatia parintilor, sa-si educe si sa supravegheze copii!

| Bianca7273 explică (pentru Violleta2022):

Și crezi că atunci când erau mici nu s-au gândit măcar o dată și ei să facă sex :/ suntem oameni, dacă ar sta maică-mea după mine să mă supravegheze 24 de ore pe zi as innebuni și aș pleca de acasă

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bianca7273):

Unde sa pleci fetita? Fiindca la 13 ani te dau disparuta si te cauta cu Politia, iar daca refuzi sa te intorci acasa, esti dusa la Casa de copii si tinuta inchisa, pana la 18 ani.
Asta vrei?

| Bianca7273 explică (pentru Violleta2022):

Nu, nu asta vreau, dar nici sa fac ce vor părinții mei până la 18 ani nu vreau. Și nu imi mai ziceți fetita ca n-am 1 an

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bianca7273):

Din pacate ai doar 13, deci toti fetita esti, abia intrata la pubertate, cam rebela si neascultatoare, dar sper ca parintii tai sa te controleze, sau macar sa vada mesajele astea, cu ce planuiesti tu sa faci, ca sa te opreasca la timp.
Pacat ca nu esti capabila sa intelegi tot ce-ti spunem aici, cat de rau si periculos este sexul pentru un copilas care nu are inca organele reproducatoare dezvoltate.

| Bianca7273 explică (pentru Violleta2022):

Poate am 13 ani, da sunt mai matura decât altele de varsta mea, deci nu-s o fetita. Si nu-s neascultatoare :/ si nici prostii aia de parinti nu trebuie sa ma controleze

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bianca7273):

Daca erai matura, înțelegeai ce-ti spunem cu toti aici, dar te comporti exact pe dos, ca un copilas mic, contrazandu-ne, fiindca asa vrei tu.
Maturitate sta in gandire, nu in crescutul in inaltime, chiar daca et esti tu mai inaltuta si grasuta, dar minte nu prea ai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu-s grasă, și am minte destulă, și dacă la 13 și 14 ani ești fetiță la 2 ani ce mai ești? :/

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

La 2 ani esti copilas
Iar la 13-14 ani este fetita

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nah, nu-s fetiță, că nu-s așa mică. Chiar sunt matură si destul de dezvoltată pentru vârsta mea

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai citeste odata ce spun cei de la televiziune despre fetitele de 13 ani, poate nu ai vazut bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce contează ce spun cei de la televiziune? :/ Și ce dacă am doar 13 ani? Vârsta e doar un număr

| milkywaybee15 a răspuns (pentru Bianca7273):

Daa, ești matura din părți. Stai la locul tău fetita, da încă ești o fetita la 13 ani. God nici nu ai buletin și tu te gândești la sex. Eu am 16 ani și ce sa vezi sunt virgina. Nu totul constă in sex, îți poți trăii viata și altfel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru milkywaybee15):

Treaba ta dacă ai 16 ani și ești virgină, iți pierzi viața așa. Dacă tu vrei să fii cățelușu părinților tăi și îți place să faci doar ce vor ei e treaba ta. Eu vreau să mă distrez și să îmi trăiesc viața nu să mor virgină

| milkywaybee15 a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te frate trageți-o cât vrei dacă ne contrazici atât. Stai liniștită ca nu sunt cățelușul părinților și nu fac ce vor ei, am făcut multe căcaturi la viata mea. Dacă nu mi-o trag asta înseamnă că nu îmi trăiesc viata sau cum? Aleg sa o fac când sunt pregătită și cu persoana potrivita, ceea ce ar trebui sa faci și tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru milkywaybee15):

Păi mă duc, nu-i problema ta când mi-o trag eu sau cu cine :/ Și tu ești proastă nu eu, și iubitul meu a zis că sunt mai matură decât celelalte de vârsta mea deci nu mă fă tu pe mine proastă

| milkywaybee15 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da te-a găsit fix pe tine cea mai matura, tu nu ești ca alte fete wow? Pun pariu ca ești de la țară sau dintr-un oraș dinasta mic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru milkywaybee15):

Da mă nu sunt ca altele. Și hai că de la țară sau oraș mică dacă e

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mic*

| milkywaybee15 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde ești frate? Ca din București clar nu ești!

| FantasyBoy a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt apreciate si felicitate doar de psihiatrii si/sau gropari, din nenorocire... extremele sunt patologice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru milkywaybee15):

Din Timișoara :/

| Violleta2022 a răspuns:

Sexul nu este egal cu mancatul unei acadele.
Odata dezvirginata nu mai ai nici o valoare si nici nu mai esti privita ca o fetita cuminte si cinstita, ci perceputa ca o destrabalata, care nu-si asculta parintii, nu-i respecta si isi bate joc de propriul corp. Vestile rele se duc repede si reputatia ta este compromisa pe veci.
In ce privesc modificarile fiziologice, o dezvirginare la anisorii astia iti poate produce o hemoragie, sau chiar o sarcina.
Te-ai gandit cum iti vei anunta parintii in caz de ajungi in spiatlul de uregnat cu hemoragie sau cand creste burta?

| Violleta2022 a răspuns:

Ia de citeste si ce va pati baiatul asta de 18 ani, daca are sex cu tine: inchisoare de la 1 la 5 ani.

"Art. 220
Actul sexual cu un minor

(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.

(2) Fapta prevăzută în alin. (1), săvârşită asupra unui minor care nu a împlinit vârsta de 13 ani, se pedepseşte cu închisoarea de la 2 la 7 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.

(3) Fapta prevăzută în alin. (1), comisă de un major cu un minor cu vârsta între 15 și 18 ani, se pedepsește cu închisoarea de la 2 la 7 ani și interzicerea exercitării unor drepturi dacă:

a) minorul este membru de familie al majorului;

b) minorul se află în îngrijirea, ocrotirea, educarea, paza sau tratamentul făptuitorului sau acesta a abuzat de poziția sa recunoscută de încredere sau de autoritate asupra minorului ori de situația deosebit de vulnerabilă a acestuia, ca urmare a unui handicap psihic sau fizic ori ca urmare a unei situații de dependență;

c) fapta a pus în pericol viața minorului;

d) a fost comisă în scopul producerii de materiale pornografice.

(4) Fapta prevăzută în alin. (1) și (2) se pedepsește cu închisoarea de la 3 la 10 ani și interzicerea exercitării unor drepturi, atunci când:

a) minorul este membru de familie;

b) minorul se află în îngrijirea, ocrotirea, educarea, paza sau tratamentul făptuitorului sau acesta a abuzat de poziția sa recunoscută de încredere sau de autoritate asupra minorului;

c) fapta a pus în pericol viața minorului;

d) a fost comisă în scopul producerii de materiale pornografice.

(5) Faptele prevăzute în alin. (1) şi alin. (2) nu se sancţionează dacă diferenţa de vârstă nu depăşeşte 3 ani.

(6) Tentativa la infracțiunile prevăzute în alin. (1)-(4) se pedepsește."

Detalii: https://legeaz.net/noul-cod-penal/art-220

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum vezi, toata lumea te numeste "FETITA" la 13 si 14 ani, inclusiv cei de la televiziune, pentru ca asta sunteti anisorii astia: fetite!
Ia aminte ce ti se poate intampla daca te duci cu barbatii:

https://stirileprotv.ro/......ectul.html

https://www.stiridiaspora.ro/......61827.html

| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca esti doar un troll odihnit.
Deja mi-am pierdut prea mult timp, cu cineva care este pus sa faca pe proasta, pe aici.
Sa-ti fie de bine si la vara cald!

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur si garantat NU vei muri in urma dezvirginarii tale, dar la fel de sigur si cert nici prea bine nu-ti va fi. Sanatate!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai ce stii tu despre sex, ma rog?

| Emilian65 a răspuns:

Da. Poti sa ramai gravida.

| sabin89 a răspuns:

Felicitări! Ai făcut atâţia oameni inteligenţi să muşte din momeală. Nu şi-au dat seama că au de-a face cu un troll.

| minrest a răspuns:

Da; e exprimat sintetic; acopera intreaga situatie. Mai ramane sa aplice.

| minrest a răspuns:

Nu stiu; acopera situatia in cuvinte putine, mi-a placut formularea.

| Invictusman a răspuns:

Vei fi un copil care va avea copil.
Eu îți sugerez sa mai ai răbdare, evident dacă tu ca persoana te respecți măcar câtuși de puțin, nu trebuie sa fi ca ceilalți gen copy&paste, fi unica și diferita dacă vrei sa fi respectata, dar tu evident poți face ce vrei, ce simți, orice ți.am spune noi tu probabil vei face ca, tine!
Sfat prietenesc, încearcă sa te protejezi de fiecare data când vei întreține relații sexuale.winking

| Alverto a răspuns:

Și când mă gândesc cât de cuminte eram eu la vârsta aceea. Mergem din rău în mai rău :/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prea mica, o sa iti para rau mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, nu te grăbi în acest pas...mai bine așteaptă și păstrează darul virginității pentru băiatul cu care te vei căsători. Vei fi mai fericită, te asigur. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate întâmpla să rămâi borțoasă. Ce zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mai aștepți. Nu ești suficient de dezvoltată pentru sex. Așteaptă și tu 18 ani. Sincer acum. nu va puteți abține? Dacă chiar simți nevoia, deși nu cred, masturbeaza te. Nu ești mai smechera dacă faci sex, dimpotrivă, ești o ușuratică

| nyoentox2002 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce au ajuns unele fete de 13 ani, sunt care sunt mai dezvoltate decât alea de 16-17 sau chiar 18

| Bianca7273 explică (pentru anonim_4396):

Da eu vreau să o fac de acum, nu vr să aștept până la 18 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, daca prietenele tale au facut-o, insemna ca nu esti in cercul potrivit! Sexul nu e o prajitura care sa o incerci sa 13 ani
Ginecologii si pshiologii deopotriva recomanda inceperea vieti sexuale dupa 17 ani jumate cand se incheie dezvoltarea organelor sexuale.
Daca o faci mai devreme ar putea sa ai leziuni la aparatul reproducator.
Fiind vorba de prima experinta se prea poate sa nu iti placa! Si te va afecta pshilogic
Fiecare varsta is are farmecul ei, nu strica farmecul copilariei.
Daca prietenul tau insista sa i faceti, fugi ca nu te dor picioarele
Nu te grabi, totul la timpul lor!

| Bianca7273 explică (pentru anonim_4396):

17 ani jumate? eu nu vreau să ajung la 17 ani jumate și să mai fiu virgină rolling eyes Și sunt în cercul potrivit, am cei mai mișto prieteni

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Bianca7273):

DA,cam pe acolo, si mai tarziu daca se poate!
Te cred ca esti in cercul potrivit pentu ca aveti acelasi preucupari.
Dar sa iti spun ceva, legat de riscuri.Pe langa cele scrise de mine sau de ceilalti exista oricand riscul unei sarcini, daca ti-a inceput deja ciclul menstrual..Pentru ca fiind neregulat, oricand pot aparea accidente! Chiar daca sa zicem va protejati, accidente se pot intampla oricand!

| Bianca7273 explică (pentru Fatamuntilor):

Cum mai târziu? Eu nu vreau să mor virgină, plus că n-am încă ciclu deci n-am cum să rămân însărcinată

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Bianca7273):

Nimeni nu a zis că trebuie să mori virgină; ai mulți anișori înaintea ochilor, iar de la 16 ani până la vreo 50 o vei putea face 34 de ani zilnic, dacă vrei.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Bianca7273):

Nu ne-ai spus cati ani are baiatul!
Ai zis,, sa mergi acasa la elsa o faceti''? e major? Sta cu parintii?
Hai sa iti zicun caz prezentat recent la TV.
Doua familii erau vecini. Aveau fete, respectiv, baieti.Copii erau crescuti de tata, si aveau varste apropiate tie. Vorbeau, stateau imreuna, mereu de fata cu familia.Dar intr-o zi copii au intarziat nepermis de mult. Familia uneia din copii au anuntat Politia care au anuntat si protectia copilului.Acuma copii se afla acolo si nu stiu cand vor dati la familiei.Si nu au facut sex.

| Bianca7273 explică (pentru Fatamuntilor):

El are aproape 18 ani și încă stă cu părinții, da a zis că mă iubește mult și mi-a și dovedit asta deci nu văd ce problemă ar avea vârsta

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Bianca7273):

Și tu ai încredere în el? Cum a demonstrat că te iubește? Ți-a cumpărat o cutie cu bomboane cu 5 lei de la magazin? Dacă te sechestrează la el acasă și, Doamne ferește, te abuzează? Ce-i faci? Anual sunt mii de cazuri de fete care sunt obligate să cerșească sau chiar să se prostitueze de către "iubiții" lor, cazuri cu fete tinere, la fel ca tine!

| Bianca7273 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Da, am incredere in el. in fiecare zi îmi zice ca ma iubește și vorbește pe apel cu mine până trz deci cre că chiar ma iubeste

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Bianca7273):

Și dacă minte? Tu crezi orice? În acest caz și eu sunt regele Norvegiei! Cum l-ai cunoscut? Părinții tăi știu? E dintr-un neam bun? Tu știi că el poate minți foarte ușor doar ca să te abuzeze mai târziu, nu? Oricum simplul fapt că a ales să se împreuneze cu o fetiță de 13 ani dovedește că e pedofil și nu poți avea încredere în el.

| Bianca7273 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Și dacă nu mă minte? Nu cred orice da pe el il cred. Parintii mei nu stiu de el da nici nu trebuie sa stie. Nu e treaba lor ce fac eu. Nu-i un pedofil si am incredere in el.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Bianca7273):

Tu de unde ai încredere în el? Ce a făcut el ca să-ți câștige încrederea? A stat toată ziua-n pat și a vorbit la telefon? Tu l-ai cunoscut față-n față? Dacă vine cu ranga și-ți dă una în cap? Și da, e un pedofil!
"Pedofil = persoană care suferă de pedofilie"
"Pedofilie = atracție sexuală a oamenilor maturi față de copii"

| Alverto a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Săraca fetița se crede independentă, dar nu e conștientă că ea nici măcar nu are banii ei, doar cei de la alocație. Părinții ei îi da sa mănânce și să bea, dar tot ea spune că vrea să fie independentă domne. Vai cât de distruși sunt unii copii, eh, de asta e nevoie de infiltrarea părinților în viața copiilor încă de la vârste mici, că altfel se ajunge in acest punct în care își nenorocesc copilăria.

| Bianca7273 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Da l-am cunoscut față în față și e chiar de treabă, nu-i pedofil, îs doar 4 ani între noi, ce dracu, nu-i așa mult straight face A zis că mă iubeste și eu chiar cred ca o face

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Alverto):

Știu și, din păcate, fenomenul capătă amploare.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Bianca7273):

Tu înțelegi că, conform dicționarului, e pedofil? Mai înțelegi și că pe el îl doare undeva de sentimentele tale și după ce o faceți și rămâi cu sechele va lăsa teatrul și te va părăsi? Sau dacă racolează fete pentru o rețea de prostituție (am văzut prin ianuarie un caz la știri)? Sau, presupunând că el chiar te iubește, tot nu ești destul de pregătită să faci asta. Îți vei distruge viața pentru un impuls infantil. Asta vrei? Și să știi că prietenele tale glumesc iar tu ai luat-o de bună și acum te prostești.

| Bianca7273 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Și dacă nu o să mă părăsească? Și nu cre ca o sa imi distrug viata, n-a murit nimeni ca a facut sex

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Bianca7273):

Nu e vorba de moarte, e vorba de defecțiuni ale aparatului reproducător cauzate de act. E posibil să nu te mai poți reproduce. Nu înțeleg de ce ai mai întrebat dacă oricum ți-ai bătut ideea asta în cui și nu accepți niciun fapt.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bianca7273):

Ba au murit fetite mici din cauza sexului, hemoragii interne, organe perforate, anus rupt samd.
Dar tare imi este sa nu fie vreun pedofil asta, sau proxenet, care fura fetite naive, ca sa le vanda pe piata scalviei sexuale.
Sa pui mamei intotdeauna unde mergi si cu cine, ca in caz de nu te mai intorci acasa sa stie unde sa te caute cu politia.

| Bianca7273 explică (pentru Violleta2022):

Da eu nu sunt o fetița mică. Nu-i niciun pedofil, mă iubește, și nici n-o sa ii zic lu maică-mea mereu unde merg, nu-i treaba ei ce fac eu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Fetita astae incapatanata!
M-as fi bucurat sa fie un mic trol, dar poate fi adevarat, nu?
Eu primul iubit adevarat l-am avut la 22 de ani (stiu, e tarziu)! INe-am intalnit intr-o zi dupa o ploaie am vrut sa ne asezam pe banca, dar era uda.A pus geaca lui, dar tot era rece.M-am uitat gales la el si i-am spus,, doar n vrei sa ma vizitezi in spital! ''Si m-a luat in brate.Dar s-a intamplat sa treaca o prietena de-a mamei mele.A zis,, te spun lui mama ta, sa vezi ce iti face'' Si a plecat.Noi intre timp ne-am ridicat, dar venise si mama.Nu mi-a zis nimic, stia ca sunt cuminte.M-a invitat de mai multe ori la el in baraca( lucra in constructii)Banuiam de ce, am refuzat, cu toate ca aveam varsta potrivita pentru sex.

| Bianca7273 explică (pentru anonim_4396):

Păcat că nu te-ai dus că poate ar fi fost fain, și 22 de ani e mult, normal că n-avea ce sa îți zica mama ta. Sh nu mă mai faceți fetiță ca nu-s un copil de 1 an

| milkywaybee15 a răspuns (pentru Bianca7273):

Gândeștete puțin de ce un băiat de 17 ani sta cu o fetita de 13 ani. Nu ești matura ești doar proasta, iar el nu te iubește vrea doar sa ți-o tragă pentru că probabil nu are șanse cu fete de vârstă lui. Iubire după 2 săptămâni, foarte amuzant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e deloc oke, organismul tau se va dezvolta complet abia la 18 ani. Nu te lua dupa acele prietene, sigur mint sau daca asa e, au pus presiune ai lor prieteni, prosti si pedofili ca n-am cum sa le spun altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta sa cresti, nu esti dezvoltata biologic complet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci sex pentru ca panaramele din clasa de la tine au facut-o? Nu ai minte! Ce tu esti de teapa lor? Iti garantez ca dupa ce terminati scoala, fiecare o s-o luati pe drumul lui si abia o sa mai tineti legatura. Nu te lua dupa toti prostii si toate panaramele! Cu cat impingi mai tarziu inceperea vietii sexuale cu atat vei fi mai matura la cap si mai valoroasa pentru barbatul pe care il iubesti cu adevarat. Orice barbat, chiar daca nu ti-o va spune in fata, apreciaza si se va simti mandru de tine ca el a fost primul!

| troleibuz a răspuns:

Troll.

| brokxy a răspuns:

Iar vi se urca hormonii la cap copii

Răspuns utilizator avertizat
| Dintrebare a răspuns:

La 13 ani nu sunt formate complet nici organele reproducatoare, dar cel mai important este ca psihicul tau este in formare. Nu stiu daca o sa tii cont de sfaturile primite aici, dar sfatul meu este sa mai astepti un pic. Si nu te lua dupa nimeni cand iei orice fel de decizie in viata asta. Stiu ca nu vrei sa auzi asta, dar esti un copil. Profita de momentul asta si traieste lucrurile care sunt caracteristice varstei tale. O sa ai o viata intreaga la dispozitie sa faci sex, sa cunosti baieti, sa suferi dupa baieti, sa ii faci tu sa sufere si asa mai departe. Nu incepe lucruri pentru care nu esti pregatita. Cauta un cerc de prietene de la care sa ai ce invata, sa va motivati una pe alta sa faceti lucruri bune

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Draga mea,
Tu ești la pubertate, perioadă în care aparatul reproducător abia începe să se dezvolte. Pur și simplu este imposibil ca, la această vârstă, această acțiune să fie dusă pe potrivnic. Faptul că nu ai ciclu menstrual (cum însuți tu ai spus) este o dovadă în plus că nu ești suficient de înzestrată din punct de vedere fizic ca să întreprinzi asemenea acțiuni. Dacă o faci, este f. probabil să rămâi cu sechele pe viață. Organismul uman e capabil de reproducere pe la 15-16 ani, moment în care nu mai este prezent riscul de sechele (în schimb e prezent riscul de a contacta boli sau de a deveni mamă). Mai ai puțină răbdare, îngrijește-te de școală și cărți și, mai apoi, va veni timpul. Vorba aia: "toate la timpul lor".