| miruna_9720 a întrebat:

Heii TPU. Am și eu o întrebare, mai mult pentru îndrăgostiți.
Nu știu dacă mă puteți ajuta, dar sunt într-o situație care m-a dat peste cap și vreau cât mai multe păreri în ceea ce constată relația mea.
De curând, am iubit un băiat, iar după un timp el mi-a mărturisit sentimentele însă prea târziu. Mie deja nu mai îmi plăcea de el. Iar, acum nu știu sigur, dar îmi place de un bâiat de care mi-a mai plăcut odată.
Iar el, tot insinuează că lui îi place de mine, dar eu nu cred și asta l-a făcut să se supere rău.
Nu cred, fiindcâ pe el îl vedeam în fiecare zi cu o fată la braț, sărutându-se. E genul de băiat 'bad boy', doar că săptmâna asta a fost atât de melancolic și dulce. Într-un fel, nu era băiatul acela rău pe care îl cunosc. O altă problemă vine din partea prietenelor mele care sunt foarte îndrăgostite de el. Eu, de mii de ori ziceam : 'Ce vedeți toate la el?', iar acum această întrebare îmi este adresată și mie.
Întrebările mele sunt : Credeți că băiatul acesta rău s-a îndrâgostit sau doar vrea să-și bată joc?
Cum să fac de prietenele mele să pot vorbi cu el?
Ps : Cu toate că am 16 ani, nu am avut o relație și nici primul sărut, iar dacă voi fi într-o relație cu Mihai, iar el nu o să mă aștepte și nu o să o ia încet cu mine, ce fac?
Mulțumesc frumos :*
Sper să mă ajutați.
+Fundawinking
O zi bună tuturor :3

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te grabi! Ofera-i sansa sa te cunoasca mai bine si sa-l cunosti si tu mai bine.Intalnindu-te cu el, ii vei vedea reactiile si iti vei da seama daca are intentii serioase,sau vrea doar o aventura.
Nu te avanta rapid intr-o relatie si nici nu pune suflet,pana nu esti sigura ca MERITA!
Daca, Doamne ajuta, veti forma un cuplu, iar el te va innebuni cu sexul, bagand diferite pretexte si oarecum grabindu-te, nu fa pasul acela. De ce? Pentru ca, daca te iubeste, nu te grabeste, iti respecta decizia, se gandeste ca ai o varsta destul de nepotrivita pentru a-ti incepe viata sexuala si va astepta.
Cat despre prietenele tale, daca tin la tine, vor intelege. Daca nu, te vor barfi pe la spate si-ti vor dori raul => nu-ti sunt prietene.

Multa bafta! Iti tin pumnii.

| miruna_9720 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc din suflet :3 Parcă răspunsul tău m-a mai liniștit :3 Ai dreptate

| anonim_4396 a răspuns (pentru miruna_9720):

Ma bucur mult ca te-am ajutat nitel!
Ai grija de tine!

5 răspunsuri:
| OMEGALIN a răspuns:

Asa si eu, toti baietii erau pe langa o fata, doar eu spuneam "ce vedeti la ea" si acum eu sunt indragostit pana peste cap de ea laughing
1.Incearca si vezi ce intentie are, chiar indragostit sau la misto, dar nu pune suflet ca se poate termina urat happy
2.Prietenele tale, daca chiar iti sunt prietene, vor intelege
Si cine e Mihai? laughing tipul "bad" laughing

| miruna_9720 explică (pentru OMEGALIN):

Da :3, el este. Ai putea să-mi povestești de acea fată, nu știu, cum te-ai îndrăgostit de ea? :3

| OMEGALIN a răspuns (pentru miruna_9720):

Eram foarte suparat si cu toate astea fata aia m-a putut face sa zambesc din nou, am "gustat" din nou fericirea, chiar daca nu a simtit la fel a ramas foarte draguta cu mine si nu m-a ignorat, pentru ca a stiut prin ce trec...
A fost momentul cand am zambit din nou ca sa pot fi trist mai tarziu...
Caracterul, era glumeata de treaba si asta imi placea din nou la ea
Doar nu fi indiferenta si chestii de genul pentru ca nu rezolvi nimic happy