| Ioana_6700 a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa stiu daca sunt prea tanara sa ma masturbez.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu riscul sa ma repet, am sa-ti spun ca sexualitatea se naste impreuna cu noi.Copii de 3 si 4 ani isi exploreaza organele sexuale nu cu vreun gand necurat ci din curiozitate,asa cum isi exploreaza nasul,gura, ochii si urechile, pur si simplu incercand sa afle ce sunt si la ce folosesc.Acum,sa incepi sa ai nelinisti si dorinte,este, de asemenea, firesc si fiziologic.E tema hormonala si depinde de fiecare organism.Deci,daca tu simti nevoia, nu trebuie sa ceri incuviintarea nimanui.Este corpul tau si semnalele pe care ti le trimite nu le poti ignora.Tu decizi ce faci cu tine, atata timp cat esti in conditii de deplina siguranta si igiena.Pa!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E prea devreme stai calma.

| Castiel a răspuns:

E prea tarziu! La 7 ani se incepewinking trebuie sa recuperezi, incearca sa o faci cu un picamarhappy

Răspuns utilizator avertizat
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Pai zic sa mai astepti in plus ne trebuie sa te masturbezi daca nu iti place dar daca il iei ca un hobby e rau daca tot simti nevoia o data pe saptamana ca apoi ti se urca la cap si devi pitzi

Răspuns utilizator avertizat
| nikol1 a răspuns:

Parerea me este ca DA.esti micuta.

| Cory_1336 a răspuns:

Stai calma.ce-ti veni

| Nokia31 a răspuns:

Nu, e okwinking si eu am facut la fel

| dani80_6136 a răspuns:

Mai bine mai astepti mai citesti o carte mai inveti ceva pe la scoala si uite asa trece timpul si te vei trezi cu o relatie si nu va mai fi nevoie de altceva
spor la invatat

| klark7410 a răspuns:

Mai nu esti prea tanara ca doar masturbarea e ceva normal indiferent de sexe dar trebuie sa inveti sa te controlezi in diferite situatii.