| xonia12 a întrebat:

Am 13 ani si iubesc la nebunie un baiat. Vreau sa ii spun asta dar nu pot ca sunt cam timida. M.am uitat pe site-uri si mi.am dat seama ca am facut toate gesturile unei fete indragostite de un baiat in afara de a-l atinge. nu am pus mana pe el deloc. Nici macar pe umar. Si nu stiu cum sa fac asta ca sa nu par disperata. ajutor! Dau funda! El are 14 ani dar il iubesc mult mult si cred ca si el pe mine!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Xonia draga, eu cred ca de fapt ai doar 12 ani si ca ai mai mintit un pic sa nu te credem prea mica, asa-i?

Nu, la 12 ani nu-i dragoste ceea ce simti, este doar simpatie, bucurie, dorinta sa e joci cu un baiat, abia trecand de la joaca cu papusi.
Ia-o usor, lasa-l pe el sa faca primii pasi, ai timp, in urmatorii 2-3 ani, se va decide el, daca te va vedea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la el si pune-i mana pe umar apoi spune "Hei imi poti imprumuta te rog (caietul cartea telefonul...)si atunci cand i-l inapoiezi incearca sa ii atingi mana. Daca si el te iubeste incearca sa te apropii mai mult de el. Vorbeste cu el si spune-i o gluma mai sarata sa vezi daca rade. Daca da iti pot garanta ca te place. Multa bafta si nu mai citii de pe net ca cel mai bun mod de a-i arata unui baiat ca il placi este sa fii feminina draguta si amuzanta, mai ales tu insuti

Răspuns utilizator avertizat
| Turbo223 a răspuns:

Fetito,sincer tu chiar ma surprinzi! De ce nu-i spui pur si simplu ca il placi? Nu te va omori nimeni daca-i spui, dar intr-un final tot trebuie sa iti imparti sentimentele ori acum ori niciodata.Vad ca ai pus la categoria "dragoste si sex".Tu esti constienta ca la varsta ta tu poti spune ca-l iubesti si dupa o zi ca-l urasti, este foarte complicat, mai ales ca relatiile dintre toti copii sunt doar o joaca care va fi finalizata cu lacrimi.Stiu ca nu ai 5 ani, dar ai 13 ani pana la urma, nu ai nici act de identitate (buletin) si ai avut ocazia sa cunosti lumea asta doar 13 ani, ce experienta si cap ai tu sa iti faci un iubit? Este normal ca la varsta asta sau +2 ani sau -2 ani sa iti placa de cineva, dar e doar o simpatie de scurta durata.Dar daca iti place de baiatul asta discuta cu mama ta.Niste oameni de pe un site nu te vor putea ajuta cand vine vorba de o relatie dintre un copil de 13 ani si unul de 14.Mama ta te cunoaste mult mai bine, iti a povesti cum era ea de varsta ta, etc.Nu cred ca primesc funda avand in vedere ca esti obsedata de tipul acesta si ca te uiti la filme porno, care pentru varsta ta frageda sunt interzise, dar daca vrei sa te comporti la 13 ca la 18 iar la 25 ca la 80, nu am nimic de comentat.