| anoni1060 a întrebat:

Heiihappy Acum vreo luna m.am certat cu cea mai buna prietena a mea din urmatorul motiv: ea se imprietenise cu mine mai mult in ultimele 2 saptamani de scoala.Noi ne.am apropiat atunci destul de mult.In timpul vacantei,ea a fost data afara din "gasca" din care facea parte,si s.a certat cu toti,in afara de o fata. Dupa,noi doua devenisem foarte bune prietene,pote cele mai bune prietene,zic eu, si zicea ca sunt singura ei prietena adevarata si din astea.Dar pe la mijlocul lui august, ea s.a impacat cu cei din acea gasca..si mie imi zicea ca nu o sa mai iasa cu ei ca tot eu o sa raman cea mai buna prietena a ei, dar de atunci nu a mai vorbit o saptamana intreaga nimic cu mine.Si eu mi.am dat seama ca doar m-a folosit, si eram prietena ei doar cand nu mai avea pe altcineva.Si de atunci nu mai suntem deloc prietene,doar colege si atat.Dar,eu tot vreau sa ma impac cu ea, adica o iubesc si daca imi zice ca nu s.a intamplat cum am zis eu mai sus, mai mult ca sigur ca voi redevenii prietena ei..si noi trebuia sa stam in banca,iar acum sta cu acea fata cu care nu se cerase,dar aia o sa o lase mai mult ca sigur cu ochii in soare,si celelalte cu care zica ca e bff acum,la fel, nu ii sunt bune prietene! si vreau sa imi cer scuze eu, dar imi e..rusine pentru ca,acum a luat comportamentu la alea,fiind foarte influentabila(ia totul in ras,face misto pe seama la oricine si,cred eu, ca ar incepe sa isi bata joc de mine daca as incerca)! deci, sfatul vostru care e? si dac da(sa ii spun), cum sa ii spun?

2 răspunsuri:
| Nanami利 a răspuns:

Pai probabil stii cum se zice: "pentru cineva existi doar atunci cand are nevoie de tine". Probabil asa afost si cu ea.Cand a fost data afara nu mai avea cu cine sa sta asa ca a stat cu tine, deci poate te-a folosit doar.Si sfatul meu e sa nu-i ceri iertare, lasa totul sa vina de la sine.Mai bine te-ai preface indiferenta, si asa poate se va intoarce ea la tine si isi va cee scuze(poate).Asa mi se intamplase si mie cu o fata.Acum doar mai vorbesc cu ea din cand in cand, si mi-am facut o alta prietena mai buna.Asa ar trebui sa faci si tu, nu o astepta pe ea.Aia nu e o prietena, deci nu merita sa-ti ceri iertare. Oricum, aproape toti oamenii au 2 fete.

Bafta!:3

| Mirela454 a răspuns:

Pai eu cred ca aceea fata are doua fete si eu am o fata la fel. Cand este cu unele persoane face misto de oricine si cand e cu mine este altfel.
Eu cred ca doar te-a folosit. O prietena adevarata iti este alaturi si la bine si la rau. Iti i-a apararea, isi asuma vina, nu isi va bate joc de tine. Eu de cand am descoperit ca unele persoane au doua fete ( sunt false/ prefacute) nu mai ies cu ele acum am ajuns sa am mai multi prieteni baieti pentru ca nu prea sunt prietene adevarate la mine in clasa. Deci sfatul meu este sa nu ii spui nimic si sa iti gasesti o prietena adevarata, deoarece ea a stat cu tine doar cand nu avea prieteni.

Sper ca te-am ajutat si sper sa realizezi si tu ca ea este prefacuta pentru ca si eu la randul meu m-am impriteneit cu o fata si o credeam bff doar pana cand si-a dat arama pe fata

Succes cu "prietena" ta happy