| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 13 ani si nu am mai sarutat pana acum un baiat si mi-e frica sa o fac pentru ca nu stiu...help please

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ti-e frica fiindca esti prea mica si nu a venit timpul pentru primul tau sarut. Mai ai rabdare, mai cresti. Cand va veni vremea, nu-ti va mai fi frica.

| andreea7520 a răspuns:

Nu-ti fa probleme in privinta asta, acelasi lucru il credeam si eu, ca nu ma voi descurca dar cand am ajuns sa ma sarut cu cineva, m-am lasat purtata de val si totul a decurs perfect normal! Nu lua lectii de pe net pentru ca nu are rost! Te vei descurca, nu-ti mai fa probleme!

| Kynext a răspuns:

Da' ce tu crezi ca toti ne-am nascut invatati? Stai linistita, nu e sfarsitul lumii daca nu ai sarutat un baiat pana la 13 ani. Daca ai incredere in iubitul tau nu ai de ce sa te temi.

Totusi nu inteleg care-i graba thinking

| Cryzy a răspuns:

In primul rand vreau sa mentionez ca nu esti prea mica, deoarece peste 50% din fete experimenteaza primul sarut la varsta de 12-13 ani.
In al doilea rand, nu-ti face griji, la inceput o sa ai emotii dar e normal. Lasa-te purtata de val si totul va fi perfect. Iar daca persoana cu care te saruti e si experimentat si te si iubeste atunci o sa fie de vis.
Mult Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa ti fie frica.totul vine de la sine.nu exista o regula dupa care trebuie sa te saruti. dupa ce te vei saruta de cateva ori vei observa ca nu e nimic greu in asta si daca te mai saruti si cu o persoana speciala(ceea ce e indicat pentru ca primul` sarut nu l vei uita)va fi si mai frumos:X! succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si vrei sa te invatam aici? rolling on the floor
eh si eu cand aveam 13 ani faceam la fel.ma rog nu puneam intrebari pe TPUwinking
si la un joc "adevar sau provocare" s`a intamplat.si.n`am facut nimic. pur si simplu imi miscam buzele cum o facea el.nu e asa greu.si lasa`te dusa de val.

| b3bitza a răspuns:

Nu trebuie sa te stresezi lasate condusa de baiat si totu o sa fie bine ca nici eu n-am stiutsi m-am lasat condusa de el si am invatat si nu trebuie sa-ti fie fricatonguetongue