| OanaAreMere a întrebat:

Am si eu o intrebare destul de ciudata, nu am mai sarutat sau nu am mai fost sarutata de nimeni si nu stiu cum sa procedez... vorbesc de ceva timp cu un baiat si am ajuns la momentul in care am realizat ca ar fi mai bine sa fim impreuna insa am emotii despre in legaura cu asta! Ce sa fac, cum sa procedez mai ales la sarutul cu limba cat si la sarutul normal!? PLeASE HELP.

Răspuns Câştigător
| TomaTamaraTania a răspuns:

Ce probleme ai? incepe cu sarutul pe buze... nu stiu... vine de la sine. se discuta cu baiatul dar intr-un mod simpatic gen " poate vrei sa ma saruti dar eu nu stiu cum se face, hi, hi" sau "te-as saruta daca as stii cumhappy" in orice caz numai dupa ce el a facut primul pas.

o sa inveti mai tarziu ca comunicarea si sinceritate sunt cheile succesului intr-o relatie.

Pupa-l simplu si va incepe el sa insiste, imita-l si vezi ce iese laughing

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Totul vine de la sine, lasa-te dusa de val si va iesi bine

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ce sărut cu limba, bre? Sunteți de dus la nebuni...

| Melancolică a răspuns:

Lasă-te purtată de val... lasă totul să curgă de la sine, chestiile astea nu se învaţă fiecare are propriul lui stil.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu trebuie să ai emoţii, lasă-te dusă de val şi totul va veni de la sine.
Te pup!

| Iwao a răspuns:

Lasa totul sa vina de la sine, incercand sa pui in practica "sfaturi" vei pierde momentul primului sarut, totusi...sarutul frantuzesc nu se aplica de la primul sarut.

| tracicus a răspuns:

Cand crezi ca e timpul o sa ii pui mana pe picior instinctivrolling on the floor asa se intampla mereu, daca ai facut asta fara sa iti dai seama o sa faci si rewstu fara sa iti dai seama

| GrooveGSE a răspuns:

Primul meu sarut a fost unul simplu... dar la al doilea deja pot spune ca m-am descurcat destul de bine, saruturi lungi, dupa care au urmat si cele cu limba... lasa-l pe el sa se apropie cat mai mult de tine, sa faca primul pas, o sa iti placa si cu limba ai sa vezi happy

| DelirMtfkr a răspuns:

Păi pur și simplu îți lipești buzele tale de buzele lui și după o să vezi că o să fie mult mai ușor.