| FlorescuAndrei555999 a întrebat:

Am 13 ani si sunt baiat. Cand ma masturbez nu imi iese nimic din penis. Se simte ca am orgasm, dar nu vine nimic. Sunt impotent?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU poti fi IMPOTENT fiindca aceasta notiune inseamna cu totul altceva. Fiindca ai doar 13 ani, acest lucru denota faptul ca in acest moment organele aparatului tau reproducator formate din : vezicula seminala, prostata si testicule, inca NU sunt pe deplin dezvoltate deci NU au ajuns la maturitate incat sa inceapa sa produca lichidul spermatic. Pe baza constatarilor existente, este stabilit medical ca de regula primele cantitati se sperma sunt produse in jurul varsei de 14 ani (cu o abatere de +/- 5-6 luni). Inca putin si visul ti se va implini. Toate se produc la vremea lor. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu esti impotent, doar mult prea micut, iar sperma inca nu s-a format. Unii copii se dezvolta mai repede, altii mai incet.
Tu nu ai intrat inca la pubertate/adolescenta, iar sperma inca nu s-a format. Rabdare, ca vine si vremea ta, curand.

| mihai69 a răspuns:

Dacă erai impotent, nu ți se scula plua ca să ai la ce face laba.
Nu, ești doar prea tânăr.

| Emilian65 a răspuns:

Nu esti impotent. Dar, nu esti dezvoltat complet pentru a produce sperma.

| FlorescuAndrei555999 explică (pentru Emilian65):

La alti le vine cv...nu sperma dar cv un lichid transparent. La mine nu. si cand imi va veni sperma

| Frank51 a răspuns:

Mai asteapta cativa ani, si daca tot nu vine mai pune o intrebare.

| ywar a răspuns:

Da-ti cu smantanica pe la putzulica si zici ca-i ce trebuie!