| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani si de curand (1 luna ) am primul meu prieten. E prima mea relatie mai serioasa. Prietenul meu e mai mare cu doi ani decat mine. Ne intelegem foarte bine, a fost la mine in casa ca prieten si tatal meu il place. Dar acum as vrea sa ii spun ca nu suntem doar prieteni si ca e ceva mai mult intre noi. Ce sa fac? Avand in vedere ca e frig si as vrea ca ai mei sa se impace cu prietenul meu si sa putem veni in casa, bine fara a face "prostii" si eu si prietenul meu suntem destul de "cuminti". Tatal meu spunea acum ceva timp : "Cu din astea la 18 ani te intalnesti" dar cred ca se referea la ceva mai mult. Ce sa fac? sa ii spun tateti? sa incepu eu si sa continue mama mea? sau sa inceaapa mama sa ii spuna?
Va rog, am nevoie urgenta!
Dau FUNDA + vOT! :*

Răspuns Câştigător
| GeorgiavonPutzifer a răspuns:

De ce naiba te iau toti la misto?raised eyebrows
Draga mea, ar trebui sa ii explici ca sunteti prieteni foarte buni!
Nu are de ce sa stie ca voi sunteti impreuna!winking
Explica-i ca va intelegeti fff bine... si asa mai departe!happy

20 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Ia-l pe ocolite.Din una-n alta il intrebi "ce-ai zice daca as fi cu X"? Vezi ce zice si in functie de asta vei lua o decizia.Dar decizia trebuie sa fie a ta! Nu a mamei, a prietenilor sau a noastra (cei de p TPU) Promite-i si demonstreaza-i tatalui tau ca scoala va ramane pe primul loc.Nu o pune pe mama ta ca nu-i va putea explica mai bine ca tine ce simti.

| justfreelove a răspuns:

Ii spui ca esti gravida big grin si iti garantez ca tatal tau o sa va cheme in casa laughing)) Lucrurile stau asa. Daca il place tatal tau mai bine ii dai papucii pentru ca va incerca sa ii faca lui pe plac decat tie. Daca nu il place, ba chiar il detesta, stai cu el. baiatu asta o sa te faca fericita. Porstii faci cand vrei si unde vrei. Niciodata nu ai sa fi pregatita dar daca nu incerci nu iti dai seama dc lumea din ziua de azi nu se mai casatoreste virgina tongue. In general e recomandat sa te duci tu la el acasa, el ca baiat daca face ceva cu tine, parintii lui o sa zica bravo si in nici un caz nu o sa va scoata ochii big grin

| Alexakos a răspuns (pentru justfreelove):

Au ochii, ma dor ochii.

du-te si te culca ca esti obosit/a. tu te auzi ce spui? pffffff. esti pe langa subiect.

| justfreelove a răspuns (pentru Alexakos):

Auzi? tu scrii ziua ce visezi noaptea?

| Alexakos a răspuns (pentru justfreelove):

Pfff se pare ca nu ai deloc creier... ooops te-am jignit prea tare? scuze. reformulez. se pare ca nu prea ai caracter. ooops si acum te-am jignit? reformulez. se pare ca nu te duce capul ala. si acum te-am jignit? posibil, insa la ce comentarii de rahat lasi... mai frumos nu te pot complimenta. mai intai invata tu sa gandesti cum trebuie si dupa aia vin-o sa te bagi in zama.

| justfreelove a răspuns (pentru Alexakos):

Sa inteleg ca m-ai urmarit indeaproape? wow, comentarii de rahat...dar destul de interesante ca tu sa continui sa le citesti. Stii, eu am impresia ca tu ai facut o pasiune pentru mine si incerci sa te bagi in seama, dar imi pare rau sa te dezamagesc: Eu nu sunt gay si daca estinebuna aia de ana din titan care face trolling cu 1000 de nickuri de fete si baieti, sa stii ca am prietena asa ca nu ma mai urmari. Multumesc pentru intelegere. Sa fi iubit!/ a

| justfreelove a răspuns:

Acum ca ti-am ramas dator cu un raspuns serios, da-mi voie sa iti spun: din experienta stiu ca orice baiat se simte super ciudat sa cunoasca parintii fetei de care ii place. Eu personal, prefer nici macar sa nu stiu ca exista. Gandeste-te numai la ce discutii penibile o sa poarte tatal tau cu el. Daca ar venii fiica mea la mine in casa cu gagicul ei, mai mult ca sigur ca m-as duce la el si i-as spune ceva de genu "Stiu unde stai, am permis port arma, sunt campion de tir, am pus microfoane in camera".(cred ca as spune asta si daca fiica mea ar avea 26 de ani si el ar fi logodnicul ei). Ideea era ca daca tu il placi pe el nu trebuie sa iti pese ce parere au ai vostrii, dar sa eviti situatiile jenante. Acuma sunt sigur ca nu vrei sa ajungeti sa va despartiti din cauza tatalui tau?!

| Alexakos a răspuns (pentru justfreelove):

Deci ca sa inchei. esti la pamant cu caracterul. du-te tu si inventeaza basme si dupa aia asteapta sa tina cineva la tine. si nu sunt nici gay am iubita si nu sunt nici cine ai spus tu acolo cu 1000 de conturi si ce altceva ai mai zis. si nici nu trebuie sa te cunoasca cineva indeaproape ca sa isi deie seama ca ai lasat un comentariu de rahat. si ghici... ai si un stupid. deci nu sunt singurul care sunt de aceasta parere. si stai linistit ca nu eu am dat acel stupid. asa ca nu incerca tu sa iesi in fata mai inteligent ca nu esti. si in ultimul comentariu... vi la mine ca o sa inventezi basme, pai atunci asteapta tu sa ai fica si sa faci asta. si sa vedem cat o sa te urasca. deci tu ai iq ca si varsta., adica 16 ani sau cat ai.

| justfreelove a răspuns (pentru Alexakos):

Vad ca te-ai simtit cand ti-am spus ca ai facut o pasiune pentru mine? Adica vad ca tu continui cu "ardoare". Sunt sigur ca ai o prietena, sau doua, cum le cheama? Manuela? sperminela sau era masturbela? Deci de la primul meu raspuns trebuia sa iti dai seama ca deja te-am desfiintzat si totusi tu continui sa scrii! Iti admir perseverenta, dar cand vine vorba de insulte e mai mult o dovada de imaturitate din partea ta. Te comporti atat de absurd, si ma insulti fara sa ma cunosti? sunt pamant? poate sunt laughing (toti suntem o apa si un pamant nu? ) si daca am 16 ani? as vrea eu laughing Ideea este ca tu nu observi ca noi doi suntem de doua nivele diferite (pana acum din felul in care vb trebuia sa iti dai seama ca am o experienta de viata destul de complexa) de aceea am presupus ca esti o persoana pe care o cunosc, pentru ca oricat de desteapta ar fi ea, uneori este mult prea subiectiva si cand refuzi o fata stii ce se intampla ( adica stii nu? adica presupun ca nu esti virgin laughing sau vreun loser ce sta toata ziua in casa ).
Si ca fapt divers, eu tastez de la birou (stii tu job alea alea) asa ca pana la ora 6 cand sper ca pleaca bossu si nu observa nimeni cum "rup usa|"" am tot timpul din lume sa iti dau cate raspunsuri vrei tu laughing)

| Alexakos a răspuns:

Eu tot nu am inteles. de fapt se intelege bine tatal tau cu el sau nu?

si daca vrei sa faci sex cu el de la varsta asta... faci o greseala mare. nu e bine. macar asteapta pana pe la un 16 17 ani. parintii nu sunt idioti ca nu dau voie. la 14 ani nu esti pregatit/a sa incepi viata sexuala. toti vad sexul ca pe o joaca. daca este fara sex atunci ai putea sa-i spui ce si cum. si sa vb mai intai cu maica-ta si sa fiti amandoua de fata cand ii spuneti. tatii de fete sunt cei mai rai laughing)). asa ca mai bine doua decat una.

| lovevampire18 a răspuns:

Spune-i

| GeorgiavonPutzifer a răspuns:

Multumesc pentru fundita happy
Sper ca te-am ajutat!

| 162253 a răspuns:

Dupa cele citite mai sus am inteles ca taicatu e mai sever, la mine o fost putin invers, cind eu am inceput sa ma intilnesc cu un baiat tot cu 2 ani mai mare ca mine(atunci aveam 13), primul care o fost o aflat tati si el o fost cel care o inceput vorba, iar mami a acceptat...dar oricum te-as sfatui sa incepi tu prima iar maicata sa te incurajeze.ar fi in folosul tau, suuccese

| Anastasy a răspuns:

In relatiile la asa virsta parintii nu au ce-si baga nasul! Poate ca prietenul tau sa se supere ca le-ai spus parintilor tai. Tot ce se petrece intre voi intre voi trebuie sa ramina. Vorbeste cu el.

| Edygame42 a răspuns:

Pai si eu am 14 ani dar nu cred ca e inca varsta la care sa chemi pe prietenul tau la tine in casa dar zi si tu ca il chemi ca ai teme la un obiect. poate te ajuta

| Alexakos a răspuns (pentru Edygame42):

Sa il chemi in casa nu e nici o problema, eu unu nu vad unde ar putea fi problema... vorbim de 14 ani nu de 10 ani. insa fara prostii.

| MeowKimiii a răspuns:

Ar trebui sa te desparti de el, dar cat mai bland! Asta e sfatul meu!

| LikeAbutterfLy77 a răspuns:

Mai bine ii spui si ii explici clar tatalui tau ca il iubesti pe prietenul tau, ca aveti o relatie serioasa si ca e varsta la care nu are nimic sa vorbesti cu un baiat, atat timp cat nu faceti altceva... Trebuie sa aveti o discutie serioasa. Dar depinde si de firea tatalui tau... daca e mai sever poti apela si la ajutorul mamei tale, dar de preferabil ar fi sa ii spui tu

| Recicleaza a răspuns:

Uite cum faci zi,, Tata vreau sa iti spun ceva acel baiat e mai mult decat prieten e iubitul meu esti de acord nu vreau sa ne stricam relatia dk chiar iti pasa de mine zi da'' funda plz

| Rooxanikk a răspuns:

Pai esti prea mica mie asa mi se pare.sad