| Kidooooo a întrebat:

am 14 ani si nu am avut niciodata un iubit...si asta nu pentru ca sunt urata stiu, o sa imi spuneti ca acum trebuie sa ma tin de scoala, sa nu ma gandesc acum la asta, dar vreau pe cineva care sa imi fie alaturi cand am nevoie, in afara de parinti, vreau pe cineva pe care sa iubesc in alt mod. cateodata ma simt asa de singura, si cand vad numai iubire in jurul meu, ma intreb de ce nu as putea avea si eu pe cineva care sa ma iubeasca asa cum vreau eu...

Eu sunt mai timida de felul meu cand vine vorba de baieti.Cand vad un baiat dragut pe strada ma inrosesc..nu stiu de ce.Ma exaspereaza chestia asta, dar nu am ce face.

Nu vreau raspunsuri rautacioase.Chiar nu mai stiu ce sa fac.

Fundita. :*

15 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceeasi problema, insa radacina ei nu este "uratenia" ci increderea care iti lipseste. Fiecare om este frumos si minunat in felul lui. Motivul pentru care nu ti-ai gasit un prieten este, nu pentru ca nu esti buna pentru ei ci pentru ca ei nu sunt destul de buni pentru tine.
Respira adanc atunci cand vezi un baiat care-ti place si stai chill, daca esti relaxata se va creea o atmosfera mult mai placuta.
Nu-ti pierde speranta, fii mereu ingrijita si prietenoasa, nu stii niciodata de unde "sare cioara" big grin (ti-o spun din experienta) Si eu gandeam la fel ca tine si eram timida, dar incepe sa-mi treaca. Totul se va rezolva cand te astepti mai putin happy

| On3St4r a răspuns:

Ai putea să folosești produse cosmetice, astfel vei fi mai frumoasă. Că ești timidă: poate fi un atu. După ce te obișnuiești cu ceva/cineva nu va mai fi la fel. Cred că ești clasa a 8a. Așteaptă să te duci la liceu, acolo va fi plin de băieți, mai ales că este ăsta este un semestru greu, cu examene. Până atunci îti poți găsi sprijinul în prieteni. Cei adevărați nu te vor judeca niciodată. Eu când sunt cu ei uit de orice problemă. Când sunt singură se mai ivesc ceva gânduri. Ai putea să vorbești cu băieți pe facebook. Îți faci niște poze drăguțe și totul va fi simplu. Și eu am tot 14 ca tine, nu am avut niciodată un prieten, deși am avut propuneri, pentru că nu mă simt pregătită. Dacă vrei să mai vorbim lasă-mi id-ul tău într-un mesaj privat. Numai bine!

| Fatamuntilor a răspuns:

14 ani e varsta asa de frumoasa! Abia ai iesit din copilarie, esti adolescenta! Poti i prietena cu colegii de clasa fara a avea o relatie.Va puteti gasi activitati comune, efectuarea temelor de exemplu.De iubiti vei avea timp, te asigur.

| OoBunnyoO a răspuns:

Este un pic prea devreme pentru vârsta asta să te gândeşti aşa serios la o relaţie. Astfel de relaţii vin mai târziu, când într-adevăr apar responsabilităţi şi greutăţi. Este normal să fii timidă la vârsta asta, pentru că te afli la începutul relaţiilor de genul asta. În loc să te axezi pe găsirea unui prieten, relaxează-te, ieşi cu prietenii din grupul tău, cunoaşte persoane, băieţi şi după ce vei intra în contact cu ei o să dispară şi timiditatea, iar baiatul potrivit pentru tine o să apară la momentul potrivit. Nu este nevoie să te uiţi după el după fiecare colţ, aşa mai mult o să te stresezi. Trăieşte-ţi viaţa (fără să îţi neglijezi activităţile şcolare, evident) şi o să vezi că baiatul pe care îl vrei o să apară fără să te aştepţi. Eşti încă mică şi ai o grămadă de lucruri care te aşteaptă.

| Raiiiisa a răspuns:

Nu e nici o drama ca la 14 ani nu ai prieten.
Te inteleg ca acum ai nevoie de cineva cu care sa stai de vorba, cui sa te destainui si care sa te inteleaga.Dar te-ai gandit ca daca te vei desparti de acea persoana s-ar putea sa suferi? Ti-ai putea face un amic foarte bun cu care sa poti vorbi orice.
Eu nu am avut iubit la 14 ani, dar in schimb am avut multi amici(baieti) cu care nu s-a ajuns niciodata la iubire, ci am fost bucuroasa ca am avut de multe ori de invatat.Si eu poate simtem ca am nevoie de ceva mai mult pe atunci, dar m-am limitat, pentru ca m-am gandit la ce se poate intampla si dupa iubire.Acum privesc lucrurile altfel si nu imi pare rau de loc. Daca tu consideri ca are rost sa te ingreunezi de pe acum cu o relatie, insemna ca asta simti si asta trebuie sa faci, indiferent ce zic eu sau altii, dar gandeste-te nu doar la partea buna a lucrurilor, pentru ca viata asta nu e rozstraight face O zi buna sa ai:*

| EaEmma a răspuns:

Cauta-ti un iubit si incepe o frumoasa poveste de dragoste...asa cum iti doresti.Succes

| DorelExpertu a răspuns:

La un momentdat toti trecem(am trecut) prin asta stai fara giji, fa-ti giji dupa 20 de ani in colo

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Si eu am 14 ani na la varsta noastra e mai greu suntem si timizi, si eu patesc asa, cand vad o fata de care imi place ma inrosesc `si bag capu in-pamant, de rusine, dar nu-ti face griji cand ajungi la liceu nu o sa mai ai probleme, trebuie sati ei inima in dinti si o sa prinji curaj, fii tu insati. daca vrei sa mai vb iti dau id meu de mes daca vrei?
ciao

| izuca333 a răspuns (pentru AndreiPiticu99):

Sunt la liceu si nu s-a produs nicio schimbare in viata mea pe plan sentimental.Am 15 ani si inca am aceeasi problema ca a ei.

| AndreiPiticu99 a răspuns (pentru izuca333):

Daca e vreun baiat de care iti place, ii ceri mess sau facebook, nr de lefon, vb mult va cunoasteti, glumiti, daca vb cu el nu vorbi numa de ce ai facut la scoala si ce note ai luat cal plictisesti, intreaba-l ci place fai cadouri micute, nesemnificative pentru uni, arata-i cati place de el, si daca e destept o sa faca primul pas, zambestei, si nu fii tot timpu cu nasu in carti, si nul ignora ca baieti detesta asta, fii tu insati, daca esti timida, e putin cam gru de aia ti-am dat mesuu meu sa te sfatuiesc. pa mult noroc

| extreme0708 a răspuns:

Nu exista ceva solutii exacte pentru situatia ta si dragostea nu vine asa daca o cauti tu cu lumanarea.
O sa gasesti un baiat pe gustul tau, fi sigura de asta dar mai ai putina rabdare sau daca iti place de cineva anume intra in vorba cu persoana respectiva si incet incet o sa va imprieteniti si poate o sa aveti o relatie.
Daca te simti singura si cum ai spus tu mai sus mai stai alaturi de prietenii si prietenele tale si o sa fie mai bine decat sa impartasesti ce simti aici pe internet.happy

| Andreeashine a răspuns:

Si eu imi doresc acelasi lucru, am 18 ani si am avut zeci de relatii, insa niciunul nu a fost ceea ce imi doream. Sfatul meu ar fi sa incerci sa lasi rusinea la o parte, chiar nu ai de ce sa fi si sa incepi sa cunosti mai multi baieti si poate unul ti-se va parea potrivit sa incepeti o relatie.Insa ai foarte mare grija, baietii din ziua de azi sunt foarte smecheriti, incearca sa vrajeasca fetele sa obtina ceea ce vor.Iti vor spune cuvinte frumoase,te va face sa crezi ca el este ceea ce cauti,dar probabilitatea sa fie exact ce iti doresti tu este f redusa.Tu neavand experienta, s-ar putea sa te pacaleasca usor, daca dai peste un baiat de genul, care sunt la tot pasul din pacate.
In orice caz nu dispera, o sa apara acel baiat potrivit pentru tine cand te vei astepta mai putin si care te va respecta, te va face fericita in orice moment al zilei, iti va da toata atentia pe care o meriti si te va iubi din tot sufletul.

| catanaandrei a răspuns:

Negresti_city_kresckova vorbim data vrei si despre ce vrei te astept sa ma adaugi in lista

| laurrrr a răspuns:

Mda stiu cum e ....ai putea sa-mi dai facebookul taw sau messul pentru a vorbi in privat?(nu-s rautacios doar sa vb pe privat)

| laurrrr a răspuns:

Mssul meu este laurionescu92 daca vr sa t ajut cu orice te ajut ...si pe oricine pot sa ajut dati-mi add pe mess