| Kidooooo a întrebat:

am 14 ani si nu am avut niciodata un iubit...si asta nu pentru ca sunt urata sad stiu, o sa imi spuneti ca acum trebuie sa ma tin de scoala, sa nu ma gandesc acum la asta, dar vreau pe cineva care sa imi fie alaturi cand am nevoie, in afara de parinti, vreau pe cineva pe care sa iubesc in alt mod. cateodata ma simt asa de singura, si cand vad numai iubire in jurul meu, ma intreb de ce nu as putea avea si eu pe cineva care sa ma iubeasca asa cum vreau eu...
Eu sunt mai timida de felul meu cand vine vorba de baieti.laughingCand vad un baiat dragut pe strada ma inrosesc..nu stiu de ce.Ma exaspereaza chestia asta, dar nu am ce face.
Nu vreau raspunsuri rautacioase.Chiar nu mai stiu ce sa fac.
Fundita. :*

3 răspunsuri:
| denidulcik a răspuns:

Icearca sa iesi mai mult cu prietenii si sa fii mai cooperativa si indrazneata la acest capitol... daca nu ai un pic de tupeu nu rezolvi nimic
expune-ti adevarata"fata"/personalitate, felul tau de a fi si vei avea succes

| CantThinkOfAName a răspuns:

Pai, daca vezi un tip dragut pe strada, fara sa aveti prieteni comuni, nu prea ai sanse, mai ales daca esti mai timida. In schimb, daca ai norocul sa gesesti un tip printre prietenii tai, atunci totul devine foarte simplu. Totul vine mereu de la sine, nu trebuie sa iti bati capul cu asa ceva.Si tine minte, ca totul incepe de la un simplu " Buna ", nu trebuie sa impresionezi pe nimeni.

| cendry2K a răspuns:

Daca esti timida frate incearca : 1 Asculta mai mult timp RAP, 2 Daca ai pe un baiat ke iti place fi indrazneata si incearca sa il bagi in seama, 3 Daca unu iti face avansuri ca de examplu sa fi impreuna k el prefate indiferenta, 3 Totusi daca iti faci prieten o sa fi complet distrasa de scoala de familie. etc...