| Ioana_2830 a întrebat:

Buna!happy Am 14 ani, si tocmai m-am despartit de prietenul meu, din cauza ca am fost copila, si foarte geloasa!sad Pe niste nimicuri! Si acum ma simt foarte prost, si imi e rusine sa il >vad!:"...Inca tin mult la el, si am sentimentul ca si el tine la mine, imi mai da asa uneori cate va semne cum ca ar tine dar uneori, parca nici nu as exista! Nu stiu ce sa mai cred!sad Help.sad Dau >fuuuundoooii:love struck

Răspuns Câştigător
| DeyuXd a răspuns:

Buna.
ar trebui sa ii lasi mai multa libertate
daca chiar il placeai trebuia sa ii dovedesti ca ai incredere in el
El poate si asta a crezut-ca nu ai incredere in el, ca il crezi ca fiind un baiat care te-ar insela cu prima fata
si asta la deranjat foarte multhappy
eu cred ca inca tine la tine. Daca nu te-ai despartit de mult timp de el e imposibil ca a 2a sau a3a zi deja sa te fi uitat daca chiar v-ati iubit mult.
Ar trebui sa vorbesti cu el sa ii explici cum a stat faza poate puteti sa va impacati
Poate de acele dati cand iti da semne cum ca nu ai mai exista, crede ca oricum daca iti da semne ca inca il interesezi in zadar si ca nu mai conteaza pentru tine
Poate ca el e foarte orgolios si nu suporta ca cimeva sa nu aiba incredere in el
Ai grija de tine si de ce facihappy
Baftaawinking

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu din cauza ca ai fost copila v-ati despartit, ci din cauza ca ESTI o COPILA!

Stai pe bara, mai cresti, maturizeaza-te, si abia apoi intra intr-o relatie serioasa.

| Elisa a răspuns:

Testeaza-l si ai sa iti dai seama de abilitatea si capacitatea lui. Incearca si tu sa nu mai faci faze copilaroase ca poate asta i da senzatia ca nu ti la el. Evita sa mai ai certuri cu el si incearca sa te intelegi foarte bine cu el si intre voi sa fie numai iubire. Cred ca poate iti va mai da o sansa sau chiar te va suna el sa va impacati( asta numai in cazul in care tine la tine). Aici iti dai seama daca el chiar te iubeste sau doar te amageste.

| LeuTz a răspuns:

Pai normal daca gresesti si esti foarte posesiva sa se desparta de tine. Daca tot esti tu cea care a gresit atunci fii tu prima matura si vorbeste cu el sa va impacati ca iti pare rau si ca o sa te schimbi.

| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna! Incearca sa vorbesti cu e lsi atunci iti dai seama. Daca nu observi nici un interes din partea lui atunci automat te indepartezi si tu de el. Daca vezi ca inca este interesat incearca sa vorbesti deschis sa-i zici cat de rau iti pare si spune-i ca ai fost geloasa pentru. ca iti era frica sa nu-l pierzi si ca stii ca ai facut mai rau si nu ti-ai dat seama ca el te iubeste.in cazul asta isi va da seama ca ai invatat lectia.Si ca sa iti dai seama mai bine daca te place incearca sa te uiti la el in timp ce se uita si el la tine si incearca sa-i observi reactia!

Take care!