| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani stiu sunt foarte mica pentru a avea un prieten de 19 ani l-am cunoscut acum 1 an si jumatate ...am vorbit cateva saptamani era ok i-am spus ca sunt prea mica pentru o relatie.am incetat sa mai tinem legatura.Acum trei saptamani mi-a trimis un mesaj ca vrea sa fie impreuna cu mine.Ne-am intalnit in parc impreuna cu prietena mea si am vorbit de chestia asta i-am zis ca sunt mica si nu vreau o relatie vreau sa imi traiesc copilaria si sa imi vad de scoala. Dar mi-a propus sa incercam daca nu merge ne despartim, iar eu care ma pierd repede in fata unui baiat care il plac ( sentimentul a ramas si dupa un an si jumatate)i-am zis ok. Eu fiind in prima mea relatie ma comportam putin rece, iar pe el il deranja asta. Mama mea mi-a spus sa ma despart de el pentru ca era prea mare nu am scultat-o i-am zis ca o sa mai astept sa vad cum se comorta ..cand ne vedeam la scoala mai mult de 10 min nu stateam in weekend-ul trecut nu ne-am vazut iar luni si marti la la fel.Ieri (marti) am rugat-o pe prietena mea sa faca un id si sa-l bage in lista sa vorbeasca cu el. Pentru ca voiam sa stiu daca el chiar tine la mine si m-am convins el a inceput sa ii ceara numarul de telefon si i-a zis ca nu stie daca momentan are o prietena a zis ca sunt prea mica si e nehotarat ( il inteleg )cand am auzit asta am ramas socata nici nu stiam cum sa reactionez i-am dat un bip, iar el m-a sunat i-am zis ca eu am pus-o pe pritena mea sa faca un id fals si i-am zis ca ea era pe acel id el mi-a zis ca "m-ai lasat masca " si a inchis mi-a trimis un mesaj sa il sun ca nu mai are credit, iar eu i-am trimis inapoi mesaj ca " Nu are rost sa mai vorbim nu vreau sa fiu copilul de care tu trebuie sa ai grije nu o sa mai am incredere in vorbe de acum in colo o sa am incredere numai in fapte" acum vreau sa imi spune-ti daca am procedat corect? Multumesc

Răspuns Câştigător
| aryana1991 a răspuns:

Desi ai doar 14 ani ma bucur sa constat ca gandesti destul de matur si nu esti ca si copilitele alea de cred ca tot ce zboara se mananca. felicitari ai luat o decizie buna si ma bucur pentru tine ca stii ce vrei si ca stii sa pui piciorl in prag atunci cand e cazul

12 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Ai ratat o super experienta...pacat

| justfreelove a răspuns:

Ce copil esti. Ai spus ca erai rece cu el si te astepti ca el sa fie sigur ca esti prietena lui cand tu insuti ii dai de inteles ca relatia nu are nici un viitor. Ce ai facut tu cu mesajul nu a fost decat sa invarti cutitul in rana pe care i-ai facut-o cu atitudinea ta de gheata straight face uneori fetele sunt bestii fara suflet

| Nian a răspuns (pentru justfreelove):

Am omis faza ca el ma vroia doar pentru corp.(cred) si nu, nu aveam o atitudine de gheata tot ce faceam prin comortamentul meu "rece" era sa nu il las sa ma atinga pe unde ii venea lui si mi se pare normal sa nu ii dau voie, dar multumesc pentru raspuns!

| justfreelove a răspuns (pentru Nian):

Relatiile sunt bazate pe interes comun, incredere reciproca. prietena trebuie sa fie un fel de prelungire a personalitatii tale, un fel de suflet pereche, stii tu... ceva care sa te completeze. Acuma daca tu esti rece si zici nu si nu si nu..scuza-ma ca iti zic asta, dar in locu lui sa mor de nu te trimiteam la toti dracii si imi cautam alta happy Baiatul asta e prost daca inca mai alearga dupa tine!

| RAY a răspuns (pentru justfreelove):

Omule era PEDOFIL

| 0IoAnA0 a răspuns:

Ai procedat foarte bine, dar sa stii ca baietilor de varsta lui le place sa flirteze cu o fata chiar daca au prietena, oricare ar fi varsta ei. Daca el chiar nu incearca sa te impace atunci inseamna ca ai descoperit la timp si sa il lasi in pace. happy

| violetajustme a răspuns:

Ai procedat corect! ba chiar te felicit! atat pentru capatul de relatie cat si pentru relatia pe care o ai cu fam si prietenii tai.Un baiat de 19 ani care se uita la o fata de 14 ani, hmm pentru mine e cam suspect deoarece el este mai mare si se gandeste la altele.pe cand tu ai spus "nu vreau o relatie vreau sa imi traiesc copilaria si sa imi vad de scoala"...traieste cat mai poti copilaria si pe el ignora-l total, nu merita un baiat ca acesta sa lupti, ai lupta cu morile de vant, ti-ai pierde timpul ...si eu la varsta de 14 ani aveam aceleasi principii ca si tine si nu regret deloc. tine cont de sfaturile familiei sunt cele mai sincere si intodeauna vor fi cele corecte.

| Gumalamanaazecea a răspuns:

Foarte bine ai facut. la varsta ta ar trebui sa ai prieten de 15-16 ani, cel mult.

| Nian a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri chiar m-ati ajutat! Dupa mine toate/toti meritati funda.

| al3e3 a răspuns:

E ft binehappy cateodata relatiile de genul asta mer bine dar daca era dispus sa flirteze cu prima fata pe care o cunoaste pe mess inseamna ca nu tinea la tine si realizez ca poate ti e greu fra el...dar cel mai bun mod de a uite pe cineva e sa incepi o relatie cu o alta persoanawinking Funda?big grin

| NuConteza a răspuns:

Eu zic ca e mai bine sa ai un prieten de varsta ta pentru inceput, si pe el lasa l sa isi caute una de varsta lui, e mult mai bine asa

| gabrielaa9191 a răspuns:

Ai procedat foarte bine. Nu te grăbi. Ai 8 ca copilăria înainte