| Adelina_3827 a întrebat:

Buna am 14 ani (sunt fata ) si imi curge un lichid alb din**si mi-a intarziat si menstruatia trebuia sa-mi vina pe 7 (nu mi-am inceput viata sexuala)

5 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Care e întrebarea?

| jasmine11 a răspuns:

Uite, acel lichid este normal sa iti curga atat timp cat este alb, daca are culori mai inchise si miroase atunci du-te la un ginecolog, si menstruatie nu e regulata, adica si mi-a imi venea din 28 in 28 de zile si acum imi vine din30 in 30 de zile asa ca va trebui sa iti vina atat timp cat nu ti-ai inceput viata sexuala. a si daca nu iti vina luna asta este posibil sa te fi racit la ovare si ai devenit infertila si de aceea nu iti vine surori mele nu i-a venit 4 luni, pentru ca a racit la o vare. asa ca bafta!

greece12
| greece12 a răspuns:

Sau ai racit sau e o mica dereglare hormonala.
Daca ai inghetat pe undeva,mai ales la picioare,daca te-ai obosit,daca te-ai stresat,daca ai facut vreo dieta sau faci,atunci ai explicatia.
Sfatul meu este sa astepti deocamdata.
Daca,insa,intarzie mai mult de zece zile,discuta cu mama ta si programeaza o vizita la medic, problema poate deveni serioasa.
Ai grija de tine, peste ani vei vrea sa fii mamica si daca nu te ingrijesti poti avea probleme din nimic!
Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm.inca corpul tau este in dezvoltare,se poate sa nu iti vina regulat,si eu eram la fel,acum cativa ani. Totusi, daca vezi ca nu e totul ok, mergi la doctor! Poate ai racit. Trebuie sa ai grija!

E normal la varsta ta...winking