| Adelina_3827 a întrebat:

Buna am 14 ani (sunt fata ) si imi curge un lichid alb din**si mi-a intarziat si menstruatia trebuia sa-mi vina pe 7 (nu mi-am inceput viata sexuala)

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sau ai racit sau e o mica dereglare hormonala.
Daca ai inghetat pe undeva,mai ales la picioare,daca te-ai obosit,daca te-ai stresat,daca ai facut vreo dieta sau faci,atunci ai explicatia.
Sfatul meu este sa astepti deocamdata.
Daca,insa,intarzie mai mult de zece zile,discuta cu mama ta si programeaza o vizita la medic, problema poate deveni serioasa.
Ai grija de tine, peste ani vei vrea sa fii mamica si daca nu te ingrijesti poti avea probleme din nimic!
Multa sanatate!

| jasmine11 a răspuns:

Uite, acel lichid este normal sa iti curga atat timp cat este alb, daca are culori mai inchise si miroase atunci du-te la un ginecolog, si menstruatie nu e regulata, adica si mi-a imi venea din 28 in 28 de zile si acum imi vine din30 in 30 de zile asa ca va trebui sa iti vina atat timp cat nu ti-ai inceput viata sexuala. a si daca nu iti vina luna asta este posibil sa te fi racit la ovare si ai devenit infertila si de aceea nu iti vine surori mele nu i-a venit 4 luni, pentru ca a racit la o vare. asa ca bafta!

| VladimirPutin a răspuns:

Care e întrebarea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm.inca corpul tau este in dezvoltare,se poate sa nu iti vina regulat,si eu eram la fel,acum cativa ani. Totusi, daca vezi ca nu e totul ok, mergi la doctor! Poate ai racit. Trebuie sa ai grija!

E normal la varsta ta...winking