| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, aproape 16 si de un timp simt nevoia de a avea pe cineva aproape. (Ma refer la un iubit, normal ca parintii ma iubesc si familia). Cineva care sa ma stranga in brate, cineva care sa ma iubeasca si eu la fel. Nu vreau relati sexuale sau de acest gen (nu sunt inca pregatita). Sunt fata si pur si simplu nu pot gasi o persoana cu care pot vorbi deschis, sa ii zic tot ce am pe suflet. Am observat ca nu pot avea o prietena adevarata. Toate sunt prefacute si barfitoare care numa profita de mine. Vreu un prieten care sa ma stranga in prate sa ma mangaie sa ma sarute si sa uit de toate problemele cand sunt cu el. sad sunt singura care simte asa? Niste sfaturi? Pareri?
Multumesc

56 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Toate fetele sunt prefacute si barfitoare care doar profita de mine? esti sigura de asta? de ce ar fi baietii opusul a ceea ce scrii acolo? de ce baietii nu ar fi prefacuti, falsi, ipocriti, profitori care vor doar sex? nu esti singura asta simtim cu totii doar ca negativitatea ne-a facut sa fim singuri, acel baiat crezi ca va fi un ingeras? trezeste-te la realitate nu toata lumea e ca parintii tai sa-si daruiasca iubire totala si sa nu te minta, daca vrei sa comunici comunica cu tine, slabiciunile tale sunt armele altora

| Taduic a răspuns (pentru RAY):

Meh, in majoritatea cazurilor cel mai bine te intelegi cu sexul opus. Cat despre sex, asta se face doar daca amandoi sunt atrasi dpvd fizic.

| RAY a răspuns (pentru Taduic):

Alea erau intrebari nu afirmatii, clar ca da daca nu te atrage fizic nu faci sex cu ea /el daca arati ok, barbatii nu au pretentii asa mari, femeile da au pretentii foarte multe

| RAY a răspuns:

Ich bin Verrückt nach Dir

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ich glaube dir.

| neutrino a răspuns:

Este normal ceea ce iti doresti, dar fii convinsa ca in curand o sa ai parte de multi baieti care vor dori iubirea ta. Ai putintica rabdare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Eu incerc sa fiu cat mai prietenoasa cu toata lumea. Dar nu stiu daca fac bine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum o faci explica?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu le ofeream acele chestii pentru ca stiam ca ele au mai mare nevoie si nu isi permit. Dar ele deaja exagereaza. Daca o zi nu le mai dau cv incepe sa zica ca nici odata nu le dau nimic. M.am saturat. Gata. Azi au umplut paharul.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu le cumperi! Facand asta nu vei gasi niciodata prieteni adevarati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu "tanjesc" dupa iubire. Doar vreau sa am o persoana mai aproape. Acuma viata mea este cu susul in jos si am nevoie de cineva sa ma linisteasca si sa ma incurajeze sa imi dee curaj pe mai departe. Chiar si un prieten care ma intele este bine. Nu neaparat iubit. Dar o vreme nu mai vreau sa vb cu acele fete.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce baiat si nu fata? Descarcarea ta psihica si sprijinul moral de care ai nevoie nu poate fi oferit de un baiat mult timp, invata sa lupti singura cu starea ta. Nu o mai nenororci si pe a celor din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti la fel ca si ele doar ca inca nu ai realizat asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te mai uita la telenovele.

| zHeArTz a răspuns:

Dava vrei...iti las numarul meu! Am multa iubire de oferit, cu banii stau mai prost rolling on the floor))

| Anonima00000000 a răspuns:

Pai ideea e sa ma iubeasca cu adevarat acel baiat si sa nu isi bata joc de mine. La fete am incercat orice sa ma ingeleg dar este imposibil. Ele sunt mai "sarace" (vorbesc de colegele cu care vorbeam mai des) si eu in totdeauna le dadeam cate cv. Ori mancare de la mine ori le ajutam la scoala, incerc sa fac in asa fel in cat sa ma placa toata lumea. Stiu ca nu este posibil dar incerc. Dar vad ca deaja se invata cu chestiile astea pe care le tot fac si daca o zi nu le mai dau cv se supara imediat si nu mai vorbesc cu mine. Astea sunt prietene? Eu nu cred. Sunt doar niste profitoare.

| anonim_4396 explică (pentru Anonima00000000):

Asteapta aceleasi lucruri pe care le oferi. Tu esti prietena daca le dai lucruri materiale in schimbul prieteniei lor?

| Anonima00000000 a răspuns:

Oare? Nu stiu care ii problema la mine... "prietenele" tot imi povestesc cum le scriu pe facebook multi baieti si vorbesc cu cate 2-3. Dar mie nu imi scrie nimeni. Inteleg ca nu vb cu mine asa multi baieti pentru is un pic mai timida. Dar pe facebook dc nu imi scriu? Urata nu cred ca sunt. Acuma sincer. Sunt fete si mai unflate si mai "urate" cu care vorbesc baietii dar mie dc nu imi scrie nimeni? Nu vreau sa par disperata. Da vreau sa stiu daca e vreo problema cu mine. sad

| RAY a răspuns (pentru Anonima00000000):

Dar tu macar incerci /lasi pe cineva sa vorbeasca cu tine? daca ignori toata lumea logic sau daca esti respingatoare

| anonim_4396 explică (pentru Anonima00000000):

Ce iti povestesc prietenele tale? ca au 2-3 pretendenti care asteapta sa-si atinga scopul si sa plece? Incearca si ei, vei fii nimerita si tu pana la urma si daca tanjesti atat dupa iubire usor vei putea fii manevrata si folosita.

| Anonima00000000 a răspuns:

Incerc sa vb cat mai sincer cu baietii.
Ii complimentez cand este cazul si le zic si lucrurile mai neplacuta cand trebuie. Incerc sa vb despre ce le place lor. Urasc cand baietii cred despre mine ca sunt fitoasa. Asa urasc cel mai mult. Rad la glumele lor cand exagereaza ii mai dau finut cate o "palma", dar nu in cat sa se supere. Prin exagerat ma refer ca pune mana unde nu ar trebui sa puna sau spune niste chestii nu prea placute. Deci sunt cat se poate de EU cu toata lumea. Eu nu vreau s*x. Eu vreau o iubire sincera si seriosa. Potrivita pentru varsta mea.

| RAY a răspuns (pentru Anonima00000000):

De ce incerci sa fii pe placul altora? scopul vietii tale este asta? baieti de varsta ta logic ca vor sex gandeste-te si tu niko la 16, 17 ani ce ai vrea insuratoare? tu crezi ca vei muri cu primul EL?

| anonim_4396 explică (pentru Anonima00000000):

Nu-ti impui respect, doar ca sa nu-ti pierzi prietenii. Poate oricine sa spele cu tine pe jos. M-am lamurit.

| Anonima00000000 a răspuns:

Nu stiu. Pur si simplu asa sunt eu. Stiu. Poate este un defect, dar asta e, cu toti avem defecte. Si da. Eu mi.as dori ca toata viata sa fiu cu acel EL. Sa fie prima si ultima IUBIRE ADEVARATA. Nu vreau sa judec pe nimeni care are alta parere. Eu asa am fost crescuta si de aceea sunt asa. Toata lumea cu viata lui. Nu vreau sa ma leg de nimeni. Nu vreau sa imi incep de ac viata s*xuala. Nu vreau sa stau stresata nu cumva sa raman insarcinata sau chestii de genu. Vreau sa fiu linistita. Eu stiu ca sunt si baieti care au fost crescuti ca si mine si sunt de aceeas parere.

| RAY a răspuns (pentru Anonima00000000):

Ce religie ai?

| Anonima00000000 a răspuns:

OpenEyes..eu zic o chestie iar tu zici cv total pe langa. Nu asta era ideea. Nu las pe nimeni sa stearga pe jos cu mine. De asta am decis sa nu mai am nici o leg cu acele fete.

| anonim_4396 explică (pentru Anonima00000000):

Nu mi-ai zis de ce sunt total pe langa. Nu-ti convine fraza aia...
Matura prima data, apoi spala. Asa e bine?

| Anonima00000000 a răspuns:

Nu sunt pocaita laughing
Sunt catolica dar eu asa am fost crescuta. Nu este vorba de religie. Poate tine si de religie dar in principal nu.

| RAY a răspuns (pentru Anonima00000000):

Daca eu as fi fata mai ignora? ai tu ceva cu fetele, mama ta cum e cu tine?

| Anonima00000000 a răspuns:

Nuu. Nu am absolut nimic cu fetele in general. Doar cu cele profitoare. Eu nu am observat acest lucru pana acum. Azi au exagerat rau 2 colege cu care ma intelegeam bine si nu mai vreau sa vb cu ele o vreme. Pot povesti ce s-a intamplat dar ii o poveste lunga si nu vreau sa te plictisesc. laughing

| RAY a răspuns (pentru Anonima00000000):

Hai zi-mi cum se comporta mami tau cu tine? nu poti generaliza nu toate sunt la fel, omul bun e mereu luat de fraier sa stii

| anonim_4396 explică (pentru Anonima00000000):

Nu-i povesti, nimeni nu e interesat de asemenea povesti penibile. Luni le dai ceva ca sa te poti plange la ele.

| Anonima00000000 a răspuns:

Cu mami? Pai nu stiu. Vb destul de mult cu ea. Sunt niste subiecte despre care chiar nu mi.ar placea sa le discut cu ea. De obicei acele chestii le ziceam colegelor mele. Dar acum am ramas asa mai "singura" sa zicem. Nu is chiar singura. Am cu cine vb si chestii dar acele lucruri personale nu mai am cui sa i le zic. Am fost si la psiho si acolo am mai vb cate cv.

| RAY a răspuns (pentru Anonima00000000):

Frati ai? las ca in seara asta vei avea prea multi chiar

| Anonima00000000 a răspuns:

Da. Am 3

| RAY a răspuns (pentru Anonima00000000):

Comunica cu frati taii nu crezi ca ei merita sa te asculte?

| Anonima00000000 a răspuns:

OpenEyes. Daca nu ai nimic bun de zis mai bine nu mai spune nimic. Eu am nevoie de sfaturi de la un o persoana matura care stie ce sa imi zica, nu de o copila care sa isi bata joc de mine.

| anonim_4396 explică (pentru Anonima00000000):

Tu esti inca o copila, ai nevoie de sfaturi ca constau in minciuni si incurajari. Cu putin noroc, mama ta ti le ofera gratis. Copilariile astea de care ne spui tu noua, nu pot fi intelese de persoane mature.

| Anonima00000000 a răspuns:

Cum adica voi avea prea multi? happy

| RAY a răspuns (pentru Anonima00000000):

Adica poate gasesti prieteni care sa te asculte ca mine

| RAY a răspuns (pentru Anonima00000000):

Ce pasiuni ai?

| Anonima00000000 a răspuns:

Dragut. happy

| Anonima00000000 a răspuns:

Merita dar nu ma simt bine sa discut cu ei despre aceste subiecte

| Anonima00000000 a răspuns:

Muzica, creatii manuale, tenis si alte sporturi

| RAY a răspuns (pentru Anonima00000000):

Frumos esti o persoana sportiva, creativa ma bucur, ce iti doresti acuma in prezent mult?

| Anonima00000000 a răspuns:

Vreau sa imi umplu acel gol cumva pe care il simt in fiecare zi

| anonim_4396 explică (pentru Anonima00000000):

Sa reusesti sa ti-l umpli ca daca nu, ramai goala si tu nu vrei sex.

| RAY a răspuns (pentru Anonima00000000):

Cum arati fizic?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Warum ich liebe dich, warum ich kann nicht vergessen

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Was weiß ich?
Unsinn! Hör nicht auf dein Herz.

| g00dmorning a răspuns (pentru Anonima00000000):

Gaseste-ti un prieten online, pe o retea de socializare, nu stiu.
Eu asa am facut, si vorbesc cu prietenii online in fiecare zi, despre absolut orice happy

| Anonima00000000 a răspuns:

PScat. Mersi pentru sfat, dar eu prefer sa fie cineva din lumea reala. Nu cea virtuala. Nici odata nu sti cine se ascunde in spatele mesajelor dragute

| Anonima00000000 a răspuns:

Nu ma uitam oricum.

| FloriFloricaa a răspuns:

Hmm... Sfat:
Pune-te pe ruăciuni

| Oricine15 a răspuns:

LOL si eu care credeam ca sunt printe singurii cu aceasta "problema"
Diferența dintre noi doi este ca eu sunt baiat iar tu fata. Chiar mi-ar face plăcere sa vorbim dar ma indoiesc ca se va intampla

| dragutafata a răspuns:

Crede ma si eu am aceeasi problema doar ca eu am 14 ani di chiar este foarte frumos sentimentul acele cand un baiat te ia in brate te pupa si chestii dar na probabil decat sa fie o persoana napotrivita care sa isi bata joc de tine...mai bine astepti.
Iti urez succes maxim!