| AnNaMarRia391 a întrebat:

Heii.buna! happy Eu sunt cu iubitul meu de 2 luni. si el simte nevoia sa. stiti voi. sad Dar eu nu sunt pregatita. uneori avem cateva minute de intimitate. iar in acel moment se urca pe mine si incepe sa ma sarute si sa ma mangaie. odata am stat mai mult timp cu el si aproape intrasem in preludiu. Ce sa fac? Sa o fac cu el, sau sa.l las sa mai astepte!?

21 răspunsuri:
| dydy22 a răspuns:

Din punctul meu de vederea ca barbat eu nu as fi stat sa astept atat, dar daca tu simti ca este ceva serios eu zic sa faci ce simti barbati sunt cam vagabontei sa stii si isi urmaresc scopul intelegi la ce ma refer

| Sociopat a răspuns:

Rusine.E si el gagicar pam pam pam.Are pofta de dulceata. Poti priva un baiat de dulceata? Nu.

| neutrino a răspuns:

Daca nu o faci cu el, ai alta varianta? S-au oferit si altii?
Daca deja te mananca tare mult ( gandul!) iar visul tineretii tale este de a deveni cat mai repede femeie, atunci, acum, ai marea sansa sa-ti rezolvi problema.

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca este bine sa-l lasi sa mai astepte. Este cam devreme sa o faceti.

| anonimg a răspuns:

"Poate cineva sa ia foc in san, fara sa i se aprinda hainele?
Sau poate merge cineva pe carbuni aprinsi, fara sa-i arda picioarele?" (Proverbe.6:27,28)
Tu credeai ca atunci cand ai luat decizia de a fi prietena lui, el sa nu iti ceara lucrul acesta? Eu iti zic ca orice fata care accepta prietenia unui baiat este constienta ca nu va putea sa ocoleasca lucrul acesta -care de fapt este tinta relatiei. Este imposibil ca lucrul acesta sa nu se intample. Dar asta nu inseamna ca cei doi sunt mai putin vinovati inaintea lui Dumnezeu.
Deci cat timp veti trai ca niste straini fata de Dumnezeu, nu veti avea parte de bucurie si fericire. Cand un baiat si o fata isi ofera prietenia unul altuia, se intelege din lucrul acesta ca ei au de gand sa se casatoreasca, nu sa traiasca in mod usuratic. Iar daca n-au de gand sa se casatoreasca, atunci pentru ce sunt ei prieteni? Doar de dragul de a fi? Se lasa purtai de vant? Atunci de vant vor avea parte din aceasta relatie.
Tinerii de astazi sufera de un sentimentalism bolnav. Ei nu mai judeca cu mintea cand fac un lucru, ci ei isi spun ca tot ce conteaza este inima. Si astfel ei se lasa condusi de placerile si poftele inimilor lor. Ei nu mai asculta de glasul ratiunii si al constiintei -care este glasul lui Dumnezeu in om-. De aceea ei intra in relatii unii cu altii doar pentru ca mai apoi sa sufere de pe urma acestor relatii.
Voi trebuie sa va ganditi intotdeauna la aspectul acsta: "Le place parintilor ceea ce faceti voi?" Daca nu, atunci nu faceti nici un lucru care stiti ca nu este bine sa-l faceti.
Spune-i deci baiatului: "Suntem prieteni, dar nu vom mai face ce am facut pana acum. Lucrul acesta nu este bun. Vreau sa ma respect pe mine insumi, vreau sa imi respect parintii si pe Dumnezeu in toate lucrurile. Si vreau ca si tu sa faci la fel. Ce am facut pana acum nu este bine. Imi este rusine de ce am facut pana acum; dar nu mai privesc in urma, si vreau ca sa traiesc asa cum trebuie de acum inainte."

| Dariusuu a răspuns:

Cati ani ai?

| grab a răspuns:

Cand te simti tu pregatita fa pasul.
daca simti ca el merita sa fie primul si nu o face doar pentru distractie, da-i-o. daca nu, roaga-l sa te mai astepte o perioada scurta pana esti si tu pregatita. nu de alta, dar alt himen si alta senzatie nu mai gasesti decat asta si trebuie sa fie cu persoana care merita.

| Dorotheea21 a răspuns:

"Sunt cu iubitul meu de o saptamana", "Sunt cu iubitul meu de o luna", "Sunt cu iubitul meu de doua luni"...

"Sunt proasta", nu stie nimeni sa spuna? laughing
In doua luni ai descoperit tu dragostea cea mare, si "esti" cu "iubitul"! laughing
Fa sex cu el! Cu creierul neted, se descopera "iubiri" din doua in doua luni, si dupa aceea tipati pe aici ca nu stiti daca ati ramas insarcinate sau nu... big grin
Un barbat care iubeste pana peste urechi, poate sa fie tinut fara sex si o jumatate de an, daca e intr-adevar indragostit, e mai puternica nevoia de a te venera, decat nevoia sexuala.
Nu pot sa cred ca esti atat de @#%!@#% incat nu cunosti cum se manifesta sentimentele...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorotheea21):

laughing) Penal

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Penale sunt toate fetele care intreaba pe internet daca sa faca sex sau nu, cu "iubitul". rolling on the floor
E acelasi lucru de o prostie infinita, ca si cum ar intreba niste straini, pe strada daca sa o faca, sau nu.
Imi pare rau de ele, dar cam atat de proaste sunt sisterele, pot sa se supere pana nu mai respira. laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dupa 2 luni deja vrea asta si dupa intrebare nu ai nici 16 ani e clar de ce sta cu tine. ma intreb daca tu ti-ai dat seama deja

| NameHarris a răspuns:

Pai fa ceea ce simti tuwinking Eu tin cu el dai curlaughing

| Happyjump a răspuns:

2 luni? Naivo! E un obsedat care vrea să te *** și apoi de va părăsi.

| NoName0x0 a răspuns:

Dupa 2 luni? laughing) Dupa ce o faci cu el, sigur iti va da papucii. Si nu.l mai lasa sa te atinga... asa... peste tot ca nu ati stat 1 an laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Fa ce simti tu, nu ce spun ceilalti. Chiar daca el isi doreste asta ( isi fac hormonii de cap, n-ai cum sa-i impiedici), nu-l lasa sa depuna presiune asupra ta. Daca nu te simti pregatita, nu face acest pas, o sa regreti si e pacat.

| sEnOkHs a răspuns:

Puteti sa o face-ti dar nu abuzati de lucru asta, dupa il inveti asa