| кא๔ a întrebat:

..Am 15 ani si am o marre problema. va rog sa ma ajutati cei care stiti cate ceva.
De cateva zile acele scurgeri care de obicei erau albe si nu se prea observau sunt foarte inchise la culoare si ma sperie. Nu stiu ce se intampla. Nu am avut contacte sexuale pentru ca sunt prea minca si nici prima menstruatie nu am avut-o pana acum. Nu stiu ce sa fac. Ar trebui sa merg la doctor? este vreo infectie? Va rogg ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Ina93 a răspuns:

E posibil sa fi racit..si nu te speria o sa iti apara menstruatia cat de curand ..asa ca stai linistita.

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Deja ai 15 ani, menstruatia nu a aparut inca, deci nu ai de ce sa te sperii. E clar ca iti va veni menstruatia, trebuie sa fi pregatita, sa ai ce trebuie la tine indiferent unde esti, si eventual un calmant in caz ca te doare burtica. In rest totul decurge de la sine si nu ai de ce sa te sperii. happy In formeaza-te si de pe net de tot ce ai nevoie, google le stie pe toate laughing Bafta! :*

| adelaadelaadela a răspuns:

Eu cred ca e absolut normal.

| mat31new a răspuns:

Sper ca te-au ajutat fetele. acum un sfat de la mine, sa ramai virgina pana te mariti.

| coco64 a răspuns:

Este posibil sa fie o infectie, dar nu te panica. Spala-te cu bicarbonat de sodiu.Fierbe apa si pui o lingurita, doua maxim de bicarbonat de sodiu, dupa ce ai fiert apa.Si te speli. Sau, exista niste ceaiuri speciale pentru infectii, intrebi la farmacie, nu sunt scumpe.

| pufarina95 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si am vorbit cu un doctor si mi-a spus ca daca pana la 19 ani nu imi vine sa ma duc la doctor ca va rtebui sa fac un tratament asa ca du-te si tu acum la doctor si vezi ce-ti spune.
Succes

| cherry97 a răspuns:

Iti vine ciclul, e ceva normal, asa am avut si eu happy