| Andr33aAndutza a întrebat:

:-s Sunt fata, am 14 ani si mi-a venit prima menstruatie acum 2 ani. dar o singura data...de atunci nu mi-a mai venit nimic, decat scurgeri vaginale (albicioase sau chiar transparente). acum cateva zile am observat ca acele scurgeri si-au schimbat culoarea in maroniu inchis. mama vrea sa ma duca la doctor...voi ce credeti ca as putea avea? vreo infectie? sau urmeaza sa imi vina menstruatia? :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Pai prima oara a fost o alarma falsa cum multe fete au, acum probabil iti va veni menstruati deci fi pregatita, acel lichid maro este sange ramas mai mult timp in vagin si de aceea a capatat o culoare inchisa, stai linistita ca e normal. Nu ai nici o infectie dar eu iti recomand sa te duci si sa iti cumperi niste protej-slipuri( sper ca am scris corect) deoarece cel mai probabil iti va veni in curand menstruatia si nu cred ca ar fi prea placut sa te trezesti patata pe pantaloni.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Urmează să reapară, bea ceai de crețișoară, este un stimulent hormonal care aduce menstra.
Este leucoree sau poale albe, este fiziologică, la ovulaie are aspect de albuș de ou.
Ești în regulă, nu vorbim de infecție genitală.
Sănătate!
Pa, pa.