| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 15 ani si ieri seara am fost la prietenul meu acasa! el a inceput sa ma atinga-n zonele intime dar nu am facut sex.Am simtit asa o senzatie de placere! Eu il iubesc si el ma iubeste.Problema e ca nu stiu daca am facut bnVreau si eu niste raspunsuri serioase si concrete. multumesc

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

De la " joaca asta", se ajunge la mai mult si, sincer nu cred ca e cazul la varsta ta. Evita situatiile de genul asta.

19 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Senzatia e ok, eu am un fel de motto"mai bine regret ce am facut, decat ceea ce n-am facut, gandindu-ma toata viata la cum ar fi fost daca as fi facut-o", si crede-ma ca am facut multe si nu regret nimic, cu toate ca au fost si greseli, acum depinde de tine daca vrei sau nu... fa ce simti insa gandeste-te si la posibilele consecintewinking

assiris
| assiris a răspuns:

Cred ca ai inceput cam devreme, viata ta are viitor nu se termina la 15 ani asa ca... ai rabdare sa nu regreti mai târziu...

| bluesky a răspuns:

Senzatia e normala si bine ai facut ca ai refuzat, spune-i prietenului tau sa nu mai faca astfel de gesturi! Iti spun eu ca daca va continua asa, adica el te momeste si te face sa iti doresti sa faci sex cu el ceea ce nu e tocmai bine la 15 ani! Discuta cu el si spune-i ca nu vrei si el trebuie sa inteleaga daca nu, nu stiu ce sa zic...doar ca te sfatuiesc sa nu te culci cu el! Acuma tu faci ce vrei!

| Silvia a răspuns:

A fost o joaca.Stiu cum e senzatia aia dupa ce ai facut ceva nu tocmai ...normal.big grinDar e bine ca nu ati ajuns mai departe.

| Cryssy a răspuns:

Buna. E normal sa simti senzatia aceea de placere. Daca ai facut bine, nu stiu. Trebuie sa nu ii permiti a ajunga si mai departe. prea departe. Nu stiu daca iti va cere neaparat sa faci sex cu el. Daca tu nu vrei sa iti incepi viata sexuala si te iubeste cu adevarat, nu iti va cere asta. Orice ar fi gandeste-te foarte bine inainte sa faci un lucru sa nu cumva sa regreti mai tarziu.
Personal mi se pare putin cam devreme sa iti incepi viata sexuala. Sincer viata e frumoasa si fara sex. Mai asteapta putin. Dar totusi daca te vei hotari sa te culci cu el. Inainte sa fii foarte bine informata si sa fii pregatita pentru asta. Poate ar trebui sa vorbesti cu prietenul tau despre asta. Sa afli si parerea lui despre acest subiect.
Ai grija de tine! Numai bine!

| Psihoyounger a răspuns:

La 15 ani, e normal să existe această curiozitate la voi. Nu te speria, senzaţia pe care ai simţit-o este o senzaţie normală dat fiind că te-a atins în zonele intime. Hai să zicem că nu e nimic rău dacă vă opriţi aici. ATENŢIE! Nu te-aş sfătui să mergi mai departe. Noi nu putem ştii ce a avut el în cap când te-a atins dar este clar că ţi-a plăcut. Acest lucru e perfect normal dar ar fi totuşi mai bine să încetaţi cu aceste jocuri deocamdată. După cum am spus, nu ar fi nimic rău dacă nu mergeţi mai departe dar de asemenea îţi repet că nu poţi stii la ce s-a gândit el. Ai grijă pentru că dacă mai continuaţi aşa s-ar putea ca situaţia să vă scape de sub control şi lăsându-vă purtaţi de pasiune puteţi ajunge mai departe, chiar prea departe. Nu ar fi bine să îţi începi viaţa sexuală deocamdată, datorită vârstei. Din câte ştiu eu, la fete, vârsta minimă pentru începerea vieţii sexuale fără probleme este de 17 ani (şi atunci cu măsuri de protecţie). Totuşi, după 18 ani vei putea decide tu singură deci mai bine fă lucrurile cu calm. O relaţie la 15 ani trebuie să fie pură, frumoasă, dulce nu încărcată cu asemenea lucruri. Repet, situaţia în care ai fost implicată NU este ceva rău atâta timp cât lucrurile se opresc la simple atingeri peste haine pentru că nu aveţi chiar 10 ani. Dar nu merge mai departe pentru că mai mult ca sigur a doua zi îţi va părea rău. Chiar dacă tu consideri că poţi fii fermă pe poziţii, gândeşte-te că e greu să rezişti în faţa pasiunii, mai ales dacă vă şi iubiţi. Nu vă deterioraţi relaţia. Păstraţi-o frumoasă! Baftă!

Psihoyounger

| ÅñdRa a răspuns:

Ceea ce ai simtit tu este normal, dar crede-ma ca lucrul acesta nu aduce doar placere, odata ce tiai inceput viata sexuala incepi sa-ti faci griji atunci cand menstruatia tia intarziat un pic sau poti lua o boala si iti e rusine sa te duci la ai tai sa le spui.
Cel mai bun sfat pe care til dau este sa faci acest pas de acum, dragostea la 15ani este frumoasa si fara sexhappy
Asta este parerea mea. Sper sa te fi ajutat cumva

| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! sa stii ca senzatia pe care ai simtit-o e normala cant te atinge cineva in zonele intime! Nu trebuie sa te ingrijoreze asta! Insa ai grija caci daca ai acceptata sa te atinga in zonele intime s-ar putea sa iti ceara sa faceti sex! Nu am nimic impotriva! Poti face sex cu el insa gandeste-te bine inainte de asta sa nu iti para rau pe urma! Si daca faci sex cu el nu uita: PROTEJEAZA-TE! FOLOSESTE PREZERVATIVUL! Este singurul mod care te protejeaza impotriva infectiilor cu transmitere sexuala si te scuteste si de o sarcina nedorita! Succes! Pa Pa

| lacrimi a răspuns:

Ok, vad ca majoritatea spun sa ai grija impotriva infectiilor si sarcinilor nedorite, dar daca tu ai sentimente, ar trebui sa te gandesti si la o eventuala despartire si la faptul ca tu ramai doar un experiment nereusit.Desigur, daca va cunoasteti de mult si ai incredere in el, si el ti a promis ca o sa fie mereu langa tine, atunci puteti sa faceti DRAGOSTE, sex-ul e ala din filmele pornowinking

| sorin a răspuns:

Ai facut bine. Timp este o gramada numai sa nu fi tu prea curioasa sa experimentezi de acum toate "placerile"astea

| DoarNoemi a răspuns:

Cat timp nu s-a intamplat nimic n-are de ce sa-ti para rauwinkingproblemele urmeaza dupa ce o faci, si esti sigura ca te iubeste baiatu? Si prima oara ar fi mai frumos s faceti dragoste nu sex, zic eu.Totusi lasa-l o vreme s stea fara, s vezi cat rezista, il testezi ca s zic asa. Daca t iubeste, cred eu, ca asteapta pana esti cu adevarat pregatitawinking bafta

| Elenaaa a răspuns:

Chestii de astea fac si eu cu prietenul meutongue, dar nu imi incep acum viata sexuala am 15 anitongue.Sunt pregatita, dar mai astepttongue.Bfta in continuare.

| smb a răspuns:

Buna! Senzatia care ai avut-o e foarte normala dar s-ar putea sa te intrebe daca o sa vrei sa o faci cu el. Daca tu crezi ca esti pregatita sa o faci nu te opreste nimeni, mai ales daca spui ca va iubiti. Ia decizia cat mai repede posibil pentru ca daca il vei tine prea mult in suspans sau il vei amagi si il vei refuza, interesul lui va scadea poate si dragostea care ti-o poarta. Dar daca il iubesti si vrei o relatie de lunga durata nu ezita. E alegerea ta.
Mult noroc! Papa

| AdrianIoan a răspuns:

Rabdare, ai timp sa faci sex cand vei fi mai marisoara, acum ar fi bine sa eviti intalnirile intime de acest fel, pentru ca pana la urma vei fi luata de val si vei ceda. Vei regreta mai tarziu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Nu-ti pot spune daca ai facut bine sau nu. Atata timp cat nu ai facut sex, nu poti spune ca ai facut ceva gredit. Ai spus ca il iubesti, atunci nu cred ca trebuie sa te gendesti prea mult la asta, pana la urma urmei nu este o crima sa lasi pe piubitul tau sa te atinga.
Totusi, este foarte bine ca te-ai limitat si nu ai mers pana la capat, pentru ca este foarte riscat. Eu sunt mai mare si vorbesc din perspectiva tinerei care a trecut prin asta. Important este sa faci ceea ce simti, dar sa dai crezare si mitii tale macar 25%, pentru ca este posibil sa faci acum lucruri pe care sa le regreti mai tarziu.
Nu-ti face griji, e ceva normal ceea ce ai simtit tu.
Succes in continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da sa te ating si eu odata...

| dark6 a răspuns:

Bun

| anamaria_8129 a răspuns:

E ok sa ai senzatia aceea de placere e normal.Nu ai mentionat de cat timp esti cu el pentru ca si asta conteaza mult. Dar daca va vrea sa ajungeti mai departe ai grija de 2 lucruri:sa il iubesti si sa te iubeasca si sa aveti macar cateva luni de cand sunteti impreuna.Eu mi-am inceput viata sexulala la 14 ani jum cu iubitu meu cu care sunt si acum impreuna.Tot ce imi pare rau este ca am facut-o prea repede cu el adica dupa o luna puteam sa mai astepthappyoriucm deja suntem de un an jum impreuna si e ok.Ai grija mai mult la sentimente ca doar alea te vor putea rani dupa aiahappy

| daianis a răspuns:

Cred ca oricine ar avea aceasta senzatie dar gandeste-te ca tu ai doar 15 ani si la varsta ta nu prea e convenabil sa faci sex.acum depinde ce varsta are si iubitul tau daca e cum mult mai mare ca tine gandeste-te ca si-ar dori asta si ca cu aceste jocuri te-ar putea aduce in patul lui.gandeste-te bine chiar daca il iubesti sa nu regreti asta mai tarziu.