| anonim_8181 a întrebat:

Buna am 15 ani si sunt din Timisoara.Acum o luna am facut pentru prima oara sex neprotejat cu prietenul meu.Am facut 4 teste de sarcina din saptamana in saptamana si toate au iesit ca sunt gravida. Exista sanse sa nu fiu? Prietenul meu este major pot sa avortez? Cat mar costa?:-ss pot sa avortez fara sa ma duc la ginecolog? pot sa nu mai pot face copii daca avortez? plz help mecrying

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da da totusi nu e bine ce fc parerea mea sa il lasi ca are si el suflet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-as sugera s nu avortezi...gandestete ca e copilul tau...si nu poti omori un copil nevinovat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru fetele care trebuie sa ia o hotarire grea dar va sfatuiesc dati copii spre adoptie eu imi doresc foarte mult un copil dar nu pot face, imi doresc foarte mult sa adopt un copil nu stit ce inseamna sa suferi ca nu poti avea copii va pup

| ad* a răspuns:

Avort poti sa faci peste tot si poti sa mergi cu cineva major! imi pare rau pentru tine sper sa fie alaturi de tine prietenul tau! dar gandeste-te bine ce o sa faci sa nu iti para rau mai tarziu! nu acum peste 2-3 ani.ci cand o sa te casatoresti.si vrei sa ai copii.si poate sa apara complicati! Oricum, succes!

| elenutzzy a răspuns:

Da poti si fara sa te duci la ginecolog dar sa stii ca in unele cazuri dupa ce se avorteaza este mai grau sa faci copil sau chiar deloc nu mai poti face insa numai in unele cazuri sper sa nu fie ci cazul tau baftawinking

| Petcu_Adriana_2003 a răspuns:

Buna. Pot lua legatura cu tine? vreau sa stiu cum ai procedat. Sunt in aceeasi situatie