| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex pentru prima data cu prietenul meu, chiar daca am facut neprotejat, el nu si-a dat drumu.Ciclul meu este neregulat, iar acum mi a cam intarziat.Desi sanii si ovarele au inceput sa ma doara, tot nu mi-a venit.Pentru siguranta mea am facut si 3 teste de sarcina(1 la 2 saptamana dupa ce am facut sex, al 2 lea la 1 saptamana diferenta fata de celalalt, iar al 3 lea peste 1 saptamana si cateva zile, toate au iesit negative). Este posibil sa nu-mi vina prima luna?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal sa nu-ti vina in prima luna. daca nu esti insarcinata, inseamna ca ai o problema de sanatate, probabil agravata de inceperea vietii sexuale. Trebuie sa ajungi urgent la ginecolog (de preferat maine). In dimineata consultatiei, mai fa-ti un test, poate totusi e sarcina

| georgesur a răspuns:

Pai de unde stii SIGUR tu (dar chiar si el) ca nu s-a "scapat" un pic? Ai sanse cam mari sa devii. mamica!

| TheToxicNightmare a răspuns:

Depinde, si eu sunt cu ciclul dar cred ca o sa vina si tie, zic sa iti incepi asteptarea peste o saptamana si daca nu a vezit consulta un doctor si ai grija cu sexul neprotejat ca apoi poate duce la multe probleme.Papa.

| BeTheBestAndFu*kTheRest a răspuns:

O sa-ti vina. poate cu o mica intarziere.
Daca nu si-a dat drumul nu-ti face griji.
Dar nu te mai juca facand sex neprotejat. ca nu se stie niciodata.

| ranni a răspuns:

Felicitari o sa fii mamica hai sa ter consult si eu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Testele de sarcina uneori mint daca te dor ovarele si sani inseamna ca esti gravida.