| anonim_4396 a întrebat:

Luna trecuta in 9 respectiv 10 am avut contact neprotejat. Pentru mine fiind prima oara. In 11 mi-a venit ciclul tin sa mentionez ca a durat 4 zile in cantitate normala. Mie nu trebuia sa imi vina atunci ci prin 20, in fine. De atunci am facut 4 teste de sarcina, toate mi-au iesit negativ. Am fost la ginecolog mi-a zis ca nu se simte nici o sarcina. Nu stiu, sunt obsedata de chestia asta? Imi e frica ca nu imi va veni ciclul. Nu stiu de ce s-a dereglat, uneori parca am si simptome de sarcina. E doar in capul meu? Prietenul e 100% sigur ca nu si-a dat drumul in mine, cum sa scap de stresul asta?sad

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să te protejezi, vorbim și de bolile cu transmitere sexuală pe care cu desăvârșire voi le neglijați, mergi la un control ginecologic și folosește prezervativul.
Ești femeie, ești responsabilă de corpul tău, contracepția este problemă de cuplu.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Esti paranoica fata draga, nu esti insarcinata

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu esti insarcinata!
E foarte sigur lucrul asta.
Ca sa ramai insarcinata,era nevoie de sperma, si mai ales sa fi in perioada fertila, altfel nu.
Daca tot esti atat de nesigura, data viitoare pretejeaza-te!
Sunt curioasa ce varsta ai, desi cred ca ai pana in 17 ani.
In fine,nu asta e problema.
Atata timp cat si medicul a spus ca nu se simte nicio sarcina,de ce esti inca speriata?
Atunci cand iti incepi viata sexuala,in corpul tau se produc anumite schimbari, de aceea ti-a venit neregulat.
Si nu neaparat, poate ai racit, poate fi si din cauza stresului.
Sunt atatea lucruri din cauza caruia iti poate intarzia ciclul.
Nu te mai speria!
Linisteste-te, iar pe viitor protejeaza-te sa nu mai ajungi in situatia asta de neliniste!

| Alcyon a răspuns:

Daca-ti faci astfel de griji, inseamna ca nu erai pregatita sa-ti incepi viata sexuala. Atunci cand faci aceasta alegere, iti asumi anumite riscuri. Dupa cum ti-au spus si altii, nu esti insarcinata. Nu mai intretine relatii sexuale doar ca sa nu te lase prietenul. Daca simti ca esti nepregatita pentru o eventuala sarcina, un eventual avort sau un BTS, nu o mai face. Nu trebuie sa lasi pe nimeni sa te influenteze in aceasta privinta, fiindca e vorba de corpul tau.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Iar Cozmina? nu ai primit destule raspunsuri ca nu esti insarcinata? te stresezi prea mult si ai sa fi insarcinata cu alta boala

| Cosmiinna a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

laughing)))))) buna asta. nu nu ma pot linisti

| miru20cmrecords a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata.